Související zápasy

Panthers Praha
23_1640942031.jpg
2286_20221109_170631.jpg

Třetí turnaj elévů přinesl trápení i postupové ambice

Elévové odehráli na malém hřišti třetí turnaj v sezoně a obě družstva v něm zažila opačný průběh – zatímco BLACK uspěli na hale v Rudné pouze jedinkrát, WHITE po postupu do čtvrtého koše sahali po podobném úspěchu i tentokrát.

BLACK se v Rudné výsledkově trápili

Svítalo nám slunce na krásné nedělní ráno a to znamenalo jediné. Tým BLACK se vydává na další zápasy své elévské soutěže. Posbírali jsme 9 borců a šli jsme do akce.

První zápas nás čekal pražský sok ze Střešovic. Apelovali jsme na kluky, že známe jejich výkony v takto brzkých hodinách a ať se podle toho připraví. Bohužel pro nás všichni ještě zůstali v pohádko-landu v postýlkách a od nás to byl velmi ospalý výkon. Tatran si zápas pohlídal a na více než 5 kousků jsme se nezmohli.

Zápas číslo zwei a rovnou druhé pražské derby. Tentokrát kluci přistoupili k zápasu úplně jinak a také ten výkon byl na úplně jiném levelu. Kluci osmi góly “pražské tygry” přestříleli, Růžis na druhé straně zavřel bránu a brali jsme tak první výhru dne.

Jako další zápas nás čekal soupeř z Černošic. Hráli jsme s nimi už jednou a věděli jsme, že na výhru budeme muset předvést minimálně stejný výkon jako o zápas předtím. Zápas se nám vůbec nepodařil podle předsta,a Alieni nám dali 9 branek a my jsme pořad tahali za kratší stranu provazu. Jediný gól zápasu vstřelil Ruben. Ale toť vše pozitivní z tohoto zápasu.

A jako poslední zápas jsme si střihli třetí pražské derby. Proti Černým andělům jsme hlavě nechtěli navázat na zápas před tím, kdy se nám vůbec nedařilo. Opak byl pravdou a první půlka se nám vůbec nevyvedla a na tabuli o pauze svítilo 3:0 v náš neprospěch. Po taktických pokynech o pauze se naše hra změnila a začali nám padat branky. Soupeř se držel svého vedení a nakonec ho i uhájil. A to znamenalo 3. porážku ze 4 zápasů.

I přes negativní poměr porážek a výher musíme říct, že ten výkon nebyl tak špatný. Kluci šlapali, co mohli a občas to prostě nelepí. Děkujeme, že jste si udělali čas a na viděnou příště.

Autor: ForyĎop

Další turnaj s postupovými ambicemi

V neděli 6. listopadu v hale TJ JM Chodov se uskutečnil již třetí turnaj elévů. Předchozí dva jsme vždy postoupili, a i tento turnaj máme podobné ambice. Trenér je sice trochu zdrženlivější, ale kluci si nic jiného nepřipouští, jak jinak. :-) Ještě si pojďme připomenout jednu zajímavost, soutěž určenou pro kluky ročníků 2012 a 2013, hrajeme jen s kluky ročníku 2013 a dnes dokonce díky Matějovi i s jedním hráčem přípravky (ročník 2014)!

Ale my už jdeme na prvního soupeře, kterým jsou Kralupy Wolves. A jestli máte jen trochu v paměti minulý turnaj, je to ten soupeř, se kterým jsme o gól prohráli a dlouho si mysleli, že jsme tím přišli o postup. I minule jsme byli herně lepší, dneska však s vyšší produktivitou, a tak první vítězství je na světě.

Na dalšího soupeře nemáme dobré vzpomínky, je jím Olymp, který nás převážně trápí v Přeboru mladších žáků, kde jsme s ním nezískali ani bod. A i v dnešním zápase si vybíráme kopec smůly, skóre se přelévá z jedné strany na druhou. Dokonce se odvážím tvrdit, že jsme herně lepší, a i šancí máme víc. Ke konci zápasu se však Olymp ujímá jednobrankového vedení, v tu chvíli zavelíme k obrovskému tlaku, ve kterém bohužel po jedné malé chybičce soupeř odskakuje ve skóre o dvě branky. V závěrečné power-play dostáváme ještě jeden smolný gól a tím je zápas rozhodnut.

Ale my jdeme dál, další zaváhání si nepřipouštíme, jdeme na soupeře – Red Dragons Hořovice, který sice dokázal porazit i Olymp, ale to nás přeci nemůže zastavit. Na začátku je to s každým soupeřem 0:0 a může se stát vždycky cokoliv. A to teď neříkám jen tak. Draci mají více ze hry, jsou více na naší půlce, ale my máme v bráně výborného Fílu a výbornou obranu, která zablokovala, co se dalo. A když se k tomu přidají útočníci, kteří promění prakticky každý rychlý break, vypadá to dokonce i na snadné vítězství. Ale jak jsem psal výše, soupeř byl hodně houževnatý a dokázal ke konci snížit na rozdíl jediné branky, ale na víc však už nebyl čas.

A je tu poslední zápas, jdeme na soupeře, který měl před posledním zápasem úplně stejnou bilanci jako my – porazil Kralupy i Hořovice, ale prohrál s Olympem, a je jím tým T.B.C. Králův Dvůr. Všichni očekávali velmi dramatické utkání, ale na to zapomeňte. Rozjetí Panteři nedali soupeři tak zvaně ani čichnout a jasně vítězí.

A tak si to na konec shrňme. Tuto sezónu začínáme v šestém koši, kde po turnaji bez porážky postupujeme do pátého. V pátém postupujeme z druhého místa do čtvrtého, díky systému pořádání. A dnes to dopadlo zřejmě podobně jako minulý turnaj. Sice máme stejně bodů jako vítěz turnaje, ale horší vzájemný zápas, takže opět druhé místo, ale i vítěz dnešního turnaje byl ve čtvrtém koši jen díky pořádání. Tak snad pokračujeme stále stejně – co turnaj, to postup.

Ještě jako obvykle moc děkujeme za parádní atmosféru. Rodiče mi přijde, že si to někdy pomalu užívají více, než samotní kluci. :-) Další díky patří Láďovi Hrmovi, který se na náš první zápas přijel podívat (kluci v něm zanechali jen dobré vzpomínky a já se odvážím tvrdit, že se mu po nich i stýská) a přivezl klukům dobroty v podobě výborných muffinů. Je zajímavé, že podobný nápad měli i Tádovi rodiče, takže kluci si mohli pochutnat hned na dvou typech muffinů. :-) A Katko, děkuji za výborné kafe, dneska mě potěšilo o to víc, že jsem na něj ráno měl takovou chuť, ale nebyl čas si ho připravit.

Autor: Dan Horna

Související odkazy