Trápení je juniorské rezervě asi souzeno

Rezerva juniorů se v neděli představila na dalším turnaji a hlavním symbolem letošní sezóny asi bude trápení. Minule organizačně pořadatelské, tentokrát střelecké. Tým výrazně doplněný hráči z Dorostu A chtěli na Exe Sport Aréně navázat na předchozí, bodově úspěšný, den, ale představy se od reality trochu lišily.

Prvním naším vyzyvatelem byli černí Kanonýři z Kladna - náš v tu chvíli nejtěsnější soupeř v tabulce. I tomu odpovídal průběh zápasu samotného, kde jsme od první třetiny víceméně korigovali tempo a styl hry. Bohužel to ale byl soupeř, kdo překonal ze středu Flajziho schovanou střelou. I tak jsme ale nadále tlačili, bohužel bez úspěšné střely. O pauze jsme si tedy upřesnili pokyny pressingu a střelby z blízkého středu, což o pouhých 62 sekund později přineslo své ovoce přesnou dorážkou Semeráda. Vstřelený gól přidal další vítr do našich plachet a jedovkou ze standardky na vzdálenější tyč navyšoval už o minutu a půl později Jeřábek. Vynikající fázi zápasu vyšperkoval po standardní situaci před pořadatelským stolkem dalekonosnou, ale dokonale přesnou střelou na bližší kladenského gólmana Brabec. Nutno také poznamenat, že mezi těmito brankami jsme se také dostávali pod nepříjemný tlak soupeře, který dokonale ustál Flajzar s několika vynikajícími zákroky.

Ještě ve druhé třetině nasadil tempo i soupeř a dvěma brankami srovnal na 3:3. Vyrovnaná bitva vrcholila ve třetí části, a byť jsme měli obrovské množství gólových šancí, tak se ozvala naše střelecká impotence a k rozdílovému gólu nás nepustila. Zejména nás bude hodně mrzet standardní situace v posledních třech sekundách, kde balonek měl jít na připraveného Jeřábka s Kořínkem na středu. Bohužel se tak nestalo a šli jsme do nájezdů, ke kterým se po domluvě postavil místo Flajziho Vagi. Málem tenhle krok byl rozhodující, protože právě Vagi byl první z gólmanů, který při nájezdové loterii zastavil soupeře. Pak ale soupeř zvládl srovnat, dostat se do vedení a ve čtvrté sérii po neproměněném pokusu Jeřábka také zvítězit. Na nás tak zbyl pouhý jediný bod.

Ve druhém utkání jsme už papírovými favority rozhodně nebyli, jelikož nás čekali zatím nekompromisní domácí Bohemians B. Svoji zkušenost a připravenost soupeř prokázal hned z kraje druhé minuty, kdy z akce 2 na 1 překonal tvrdou střelou Vágnera. To nakonec byla jediná gólová akce, kterou první perioda nabídla. O co rozhodně nouze nebyla, byl kvalitní florbal na obou stranách a pro oko diváka jistě atraktivní podívaná. Stejným způsobem pokračovala i druhá třetina. I v té se na branku čekalo dlouho, zejména díky výbornému výkonu Vagiho, který kryl velké množství ambiciózních pokusů Klokanů. Až ve 21. minutě po standardce z rohu Panthers inkasovali podruhé. Srazit jsme se ale nenechali a díky dobře postavenému Semerádovi u brankoviště jsme snížili opět na rozdíl jediné branky. Ke vší smůle to byla jediná branka, na kterou jsme se zmohli. Naopak soupeř naskočil do třetí třetiny ukázkově gólem hned po 24 vteřinách a poté ještě kosmeticky upravil výsledek na konečných 1:4 z našeho pohledu.

I když si z možných šesti odnášíme pouhý bod, tak herně neodcházíme nespokojení. Proti silnému výběru Bohemky jsme většinu zápasu drželi dobré tempo a ukázali bojovnost. V zápase s Kladnem jsme naopak zapracovali na rychlém plnění nastavených pokynů a v neposlední řadě taky na úspěšných oslabeních. Vyzdvihnout bychom určitě chtěli hráče Dorostu A, kteří si přidali třetí a čtvrtý náročný zápas za víkend - jmenovitě Brábovi, který oba dny předváděl vynikající výkon - a také oba čapájevy, kteří ve svatyni působili nadstandardně.

Od Juniorů B je to pro rok 2023 všechno, další turnaj nás čeká až 14.01.2024 v Kralupech. Děkujeme všem rodičům a přítelkyním za podporu (speciálně panu Zalabákovi za fotky) a těšíme se v roce 2024! #BerToSRezervou

Autor: Jan Pauček