23_1640942031.jpg
18_1640199804.png
39521_51644266086_7403c3f100_o.jpg

Těsné prohry znamenaly juniorský víkend bez bodů

Nepovedený víkend za sebou mají elitní junioři, kteří na domácí půdě vyšli dvakrát za sebou naprázdno - nejprve ani potřetí v sezoně nestačili na rivala z Tatranu, těsná porážka pak přišla i v neděli proti Black Angels, kde Panterům nepomohla ani jasná nadvláda v počtu střel. 

První zápas ve 43. týdnu kalendářního roku proti Tatranu začal velmi zostra a ve vysokém tempu - diváci se dočkali gólů překvapivě brzo a pro příznivce domácích to navíc byla pozitivní zpráva. Tabule ještě ani nezobrazovala třetí minutu zápasu a mladí Panteři vedli již 2:0. Bohužel se poté z holí domácích vytratilo sebevědomí a to i vinou několika nevynucených chyb, které vedly k využitým protiútokům soupeře a krátce před první pauzou tak tabuli vládlo skóre 2:2. V závěru prvního dějství byl nejvíce vidět Jára Petrák, který nejprve neprostřelil z trestného střílení juniorského mistra světa Jurca, následně ho však o pár chvil později překonal při hře 5 na 5 a zařídil tak Panterům lepší výchozí pozici do druhé části.

Její průběh by se dal popsat jedním slovem jako přetahovaná, ve které Tatran stále dotahoval skóre, což se mu nakonec povedlo a do kabin se po prostřední části šlo za smírného stavu 5:5. Třetí třetiny se juniorům zatím v KB lize nedaří přetlačit na svoji stranu a to bohužel platilo i v zápasu s Tatranem. Druhou polovinu třetí části soupeř ovládl i za přispění naší nedisciplinovanosti. Dvě vyloučení domácích pomohly hostům ke vstřelení potřebných gólů a k pohodlnému udržení dvougólového náskoku až do závěrečné sirény. 

Autor: Patrik Míka

Panthers Praha - Tatran Střešovice 6:8 (3:2, 2:3, 1:3)  online

Střely na branku: 32:35
Diváci: 65
Nejlepší hráči: Kristián Ulrych - Šimon Vavroušek

Komentář trenéra domácích (Patrik Míka): "Dobrý začátek zápasu, jen je škoda, že jsme si vedení nedokázali pohlídat po celou dobu."

Komentář trenéra hostí (Jakub Menhart): "Mrzí mě, že zase celý zápas dotahujeme, místo aby jsme od začátku diktovali tempo hry. Nicméně jsem velmi rád, že jsme utkání otočili. Budeme nadále pracovat na naší koncovce a věřím, že do dalších bojů vstoupíme více koncentrovaněji. Děkuji soupeři za zápas" 

V nedělní předehrávce 6. kola jsme v domácí Rudné čelili pražským Black Angels. Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl. Po dvou inkasovaných gólech přišla rychlá odpověď a na tabuli svítil stav 2:2. Naneštěstí se soupeři povedlo rychle opět odskočit o další dvě branky. V druhé části hry jsme dokázali snížit rozdíl na jednu branku, avšak dále naše ofenziva nedokázala proti vyztužené obraně Blacků nic vymyslet. Třetinu navíc dovršil obdržený gól tzv. „do kabiny.”

Do poslední části jsme tak vstoupili s dvougólovým mankem. Po přestřelce a deseti odehraných minutách nastal stav 7:7, soupeř ale znovu překonal obranu Panterů, zatímco nám se i přes závěrečný tlak při hře v šesti a mnoho šancí nepodařilo na oplátku překonat také gólmana hostí. Víkend tedy pro nás dopadl nepovedeně, neboť jsme nedokázali získat ani bod.

Autor: Adam Eliáš

Panthers Praha - Black Angels 7:8 (2:4, 1:1, 4:3)  online

Střely na branku: 46:29
Diváci: 26
Nejlepší hráči: Jaroslav Petrák - Lukáš Sůva

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): "Opět zápas s nešťastnou koncovkou. Soupeř se dnes prezentoval velmi tuhou obranou a tento blok se nám velmi těžko překonával. V zápase jsme byli lepším týmem, bohužel soupeř dokázal efektivně trestat naše chyby a tak si odváží plný počet bodů. Děkujeme divákům, kteří přišli kluky podpořit."

Komentář trenéra hostí (Leoš Tuček): "Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém jasně vévodily útoky nad obranami. Jsme rádi, že se nám díky zlepšené střelecké potenci povedlo soupeře přestřílet. A rovněž důležité bylo i to, že jsme po obdržených brankách vždy dokázali odpovědět. Děkujeme soupeři za zápas."