Taktické bitvy vynesly Déčku tři body

Dva hodně defenzivní a vyrovnané duely sehrálo mužské Déčko v Berouně, pět vstřelených branek nakonec znamenalo jedno vítězství a jednu porážku.

Na závěr víkendu se Muži D představili v Berouně s jasným cílem potvrdit trend, navázat na předchozí výhry a přivézt 6 bodů. V cestě za úspěchem tentokrát stáli především Ekonomové z Prahy, kteří z prvního střetu vyšli jako jasný vítěz. Sestava se oproti prvnímu vzájemnému střetu podstatně obměnila a dorazila posílena o juniory, kteří se v minulých zápasech osvědčili a již delší dobu předvádí stabilní výkon v jinak celkem prořídlých řadách Mužů D. První i druhá třetina byla vesměs nezajímavá hra, která nenabízela ničím zajímavou podívanou vyjma jedné přesilové hry v našem podání, kterou jsme však nedokázali přetavit v gól.

Do třetí třetiny se tak vstupovalo za stavu 0:0 a bylo už tak víceméně jasné, že se žádná gólová smršť konat nebude, neboť obě mužstva hrála o přední příčky tabulky a ani jeden tým neplánoval předčasně kapitulovat. Nakonec se však opět radovali Ekonomové, kteří přeci jen dokázali v rychlém sledu vstřelit dvě branky během jediné minuty. Ve snaze zarazit inkasování třetí branky se stalo to, co v danou chvíli tým nejméně potřebuje a při nešťastném odpalu míčku bránícího hráče tým inkasoval vlastní gól a na tabuli svítilo skóre již 0:3. Doslova v poslední vteřině zápasu tak alespoň upravil skóre dorážející Jakub Petr, který se tím zapsal do zápasu jako jediný střelec v našich barvách.

Druhý zápas s FBK Ježci Rožmitál byl na góly přeci jen o něco bohatší, když už po 2 minutách hry svítilo na tabuli skóre 1:1. I naši přes mírnou převahu na hřišti, kdy se nám dařilo držet míček na holích, se však jednalo o podobný průběh zápasu jako s Ekonomy z prvního zápasu, tedy vesměs taktická hra bez větších chyb i příležitostí na obou stranách.  I v tomto zápase došlo na lámání chleba ve 3. třetině, kdy padlo celkem 5 gólů a náš tým byl tím, který nakonec bral 3 body.

Panthers Praha D - Ekonom Praha 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)  online
Panthers Praha D - Ježci Rožmitál 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)  online

Autor: Petr Nepraš