Sympatický výkon Žen na Chodov nestačil

Jen necelých 48 hodin po vítězném pohárovém souboji na hřišti Jihlavy se ženský A - tým vrátil zpět také k ligovým mačům. V rámci druhého kola je pak čekal výlet na pražský Chodov, kde Panterky vicemistra v úvodu několikrát překvapily a hned třikrát se dostaly do vedení, nadějný výsledek nicméně nakonec neudržely a po porážce 6:9 se domů vrací s prázdnou.

19.09.2021- SH Jižní město - Extraliga žen - Florbal Chodov x Panthers Praha (photos by: 2021©Otakar Prášek)

Ačkoliv byli papíroví favorité a outsideři před zápasem určeni celkem jasně, úvod druhého extraligového kola se žádnými předpověďmi rozhodně neřídil - už zkraje čtvrté minuty získaly Panterky možnost rozehrávky v útočném rohu, odkud přes Florianovou doputoval míček až k Markétě Žbánkové, která pohotovou dorážkou otevřela skóre. To bylo jen o devatenáct sekund později z pohledu hostí navíc ještě veselejší - Bartušková vybojovala na své polovině balonek a vyslala do brejku Faltusovou s Agátou Saffertovou, pro níž byla pěkně zakončená zároveň první extraligovou trefou v kariéře.

Dlouho na sebe však nenechala čekat ani odpověď domácího Chodova. Stále v rámci čtvrté minuty vyslala Havlíčková na bránu Höflerové nepřesný pokus, který se ale s trochou štěstí odrazil od zadního mantinelu přímo před Magdalenu Pláškovou, jež pohodlně snížila na 1:2 z pohledu modře oděných. Právě Höflerová byla ve velké permanenci i nadále a vedení Panthers držela až do 11. minuty, v níž srovnala po krásné ráně o horní tyč Emilie Skalíková. Psychologická výhoda ale Chodovu k otočení skóre nestačila a naopak ještě v průběhu první třetiny dvakrát inkasoval - nejprve po parádním přečíslení dvou na jednu zakončeném Lenkou Faltusovou, po vyrovnání z hole Elišky Trojánkové pak na konečných 4:3 po první periodě upravila parádní pumelicí Markéta Valešová.

Tři branky za minutu a půl nasměrovaly Chodov k vítězství

Do druhé části nicméně nastoupily úplně jiné Lvice, a to nejen proto, že Ranochovou v domácí kleci vystřídala zkušená Jana Christianová. Už po necelé minutě se #princeznám hodně nepovedla rozehrávka a volný míček dostala za záda Höflerové agilní Ivana Vachovcová, ta pravá černá chvilka ale měla teprve přijít - v polovině 25. minuty rozjely hráčky vyznávající modrobílou kombinaci barev minutu a půl trvající kanonádu, v níž třemi brankami zcela otočily vývoj zápasu. Nejprve se po rychlé kombinaci znovu prosadila Emilie Skalíková, zmatky v hostujícím brankovišti následně potrestala Karolína Suchá a střelecký nášup završila po několika odrazech volná Eliška Trojánková.

V té době už branku hostí hájila taktéž nová gólmanka, Höflerovou vystřídala Kristýna Horňáková. A i nadále byla proti rozjetým domácím v permanenci, svou klec ale po zbytek třetiny uzavřela na klíč a Chodov do další radosti nepustila, a to ani v polovině 35. minuty, kdy neskutečným tygřím skokem vynulovala přečíslení dvou na nikoho. I díky ní tak druhá perioda skončila průběžným výsledkem 7:4 ve prospěch domácích.

Hned v úvodu posledního dějství mohla zdramatizovat průběh zápasu Saffertová, ve velké šanci ale přes padající Christianovou trefila jen tyč. Místo toho tak přišel zásah na druhé straně, kdy přečíslení dvou na jednoho na sebe vzala Ivana Vachovcová a zvýšila tak náskok svých spoluhráček už na čtyři branky. Obav, že by nakonec zápas mohl skončit debaklem, navíc rozdmýchala zkraje poslední desetiminutovky Patricie Suchanová, desáté trefy už se však chodovští příznivci nedočkali a naopak stále sympaticky hrající Pantrky dokázaly konečný výsledek ještě dvakrát zkorigovat - jen o 16 sekund později se o to nejprve postarala neskutečným backhandem pod horní tyčku Lenka Faltusová, v závěru pak na konečných 6:9 z pohledu Panthers upravila lehkou tečí střely Novotné Markéta Valešová.