Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2715_20240328_100314.jpg

Stržky WHITE se dočkaly prvních výher, BLACK promrzly na Radlicích

Předposlední hrací víkend přinesl posíleným Stržkám WHITE první výhry a navíc i radost z postupu do vyššího koše, BLACK pak naopak po dobrém výkonu na Radlicích braly pouze mrazivé čtvrté místo.

Bramborové BLACK

Stržky Black odehrály svůj předposlední turnaj sezóny, který zároveň pořádaly v promrzlé radlické aréně.

Brzký ranní sraz, nachystánÍ všeho potřebného k pořádání a šlo se na úvodní špíl proti Dvojce Praha. Soupeř, se kterým se potkáváme v této lize pravděpodobně nejčastěji a vzájemná bilance je vyrovnaná. Poslední měření sil nedopadlo pro naše barvy úplně nejlépe a tak bylo soupeřkám co vracet. A to se vskutku povedlo se vším všudy a po dobrém výkonu jsme si odnesli zaslouženou výhru 6:2.

Po delší pauze mezi zápasy na nás čekal zvučný soupeř, který zavítal z prvního koše do druhého - Bohemka. Po krásné kombinaci jsme se ujali vedení hned v osmé vteřině zápasu. Poté však Bohemka začala prokazovat své kvality a zkušenosti z vyššího koše a dokráčela k výhře 3:1. Ani po tomto zápase jsme však nemuseli odcházet se sklopenou hlavou, jelikož jsme odehráli dobrý zápas s těžkým soupeřem.

Jako poslední jsme tak nastoupili k zápasu i třetí místo proti dalšímu pražskému týmu - Startu98. I přes dobrý výkon se nám ovšem nepodařilo překonat soupeřovu gólmanku a po laciných chybách v obraně jsme si nakonec odnesli prohru 0:3. Výsledek samozřejmě mrzel, jelikož herně jsme soupeřky předčili, ty ovšem byly výrazně efektivnější. Na druhou stranu více než konečné výsledky těší předvedená hra a s tou jsme po tomto turnaji spokojení.

Holky v této kategorii teď čeká poslední turnaj, se kterým se rozhodně chceme loučit vítězně.

Auotr: Pavel Skazko

První výhry pro WHITE!

Na další turnaj se Starší žákyně WHITE vydaly do Plzně a jelikož se poprvé v sezóně nekřížily zápasy se spoluhráčkami z BLACK, tak přijely se čtyřmi zkušenějšími posilami.

Hned při příjezdu do Plzně nás čekalo nemilé překvapení v podobě hledání parkování, jelikož na hale souběžně s naším turnajem probíhala soutěž v tancování a parkoviště u haly bylo vyčleněno právě pro tuto soutěž. Poté, co všichni úspěšně zaparkovali, jsme se na hale s holkama sešly v dobré náladě k prvnímu zápasu proti Klatovům. Zápas začal se zpožděním, jelikož dorazil jen jeden rozhodčí a v čase zápasu se začal shánět druhý, po domluvě rozhodčích a trenéru obou týmů došlo k tomu, že zápas pískal trenér Klatov. Zápas začal z naší strany dosti ospale a tak jsme také jako první inkasovaly branku. Poté se již začaly ke slovu dostávat naše posily z BLACK, postupně se k nim probudily i holky z WHITE a společnými silami převzaly kontrolu nad zápasem a dotáhly jej tak do vítězného konce 5:1, což pro Starší žákyně WHITE byla vůbec první výhra v sezóně.

Druhý zápas se nesl v podobném duchu, jako ten první. Opět jsme inkasovaly jako první, ale zvládly jsme se z toho oklepat a tak jsme do druhé poloviny nastupovaly s náskokem tří branek. Starší žákyně na vlastní kůži poznaly, že ve florbale se může stát naprosto cokoliv, tedy například i to, že inkasujete v poslední vteřině zápasu. I přesto jsme si odnesly z druhého zápasu druhou výhru a to proti příbramským Žralokům v poměru 5:2.

Čekal nás poslední zápas a také poslední krok k tomu ovládnout celý turnaj. Avšak cesta byla plná překážek, které naše mladé slečny moc nečekaly. První překvapení nastalo, když jsme si daly dva vlastní góly, naštěstí se tomu holky jen zasmály a tak jsme mohly pokračovat v dobývání svatyně Kanonýrů Kladno. I přes dlouhé obléhání a útoků od našich soupeřů se nám naštěstí nepřátelské území podařilo dobýt a tak jsme si ze třetího zápasu odnesly výhru 6:3 a postup do vyššího koše.

Autor: Veronika Raková