24_20230911_132022.jpg
21_1640941393.png
2181_20220530_232159.jpg

Stržky ovládly Ostravské hry, mlži vezou bronz z Nového Města

Uplynulý víkend se nesl ve znamení medailových úspěchů našich mladých nadějí – stržky získaly na turnaji v Ostravě zlato, na menším hřišti v Novém Městě pak na třetím místě skončil tým mlžů.

Starší žákyně v konkurenci pouhých dvou soupeřů, tedy Horní Suché a Vítkovic, nezaváhaly ani jednou a zlaté medaile si tedy vysloužily s naprostým přehledem – všechny skupinové vzájemné zápasy (až na jeden) s oběma zmíněnými protivník zvládly vždy s minimálně pěti vstřelenými brankami a pohodlně tak postoupily do boje o nejcennější kov. V něm vyzvaly znovu Vítkovice a byla to zdaleka nejjednoznačnější záležitost celého turnaje, neboť Panterky na hřišti jednoznačně dominovaly a zvítězily vysoko 10:2, gratulujeme!

To junioři měli cestu základní skupinou daleko složitější – na její úvod padli s brněnskými Gepardy, následně sice urvali bod proti Vítkovicím, znovu tříbrankový rozdíl ale znamenal porážku od Havířova a konečné čtvrté místo ve skupině. Jediné vítězství na turnaji tak paradoxně přišlo až v prvním kole play-off, kde Panteři těsně přetlačili Horní Suchou a postoupili tak do čtvrtfinále, kde však jejich cesta skončila porážkou od Třince.

Taktéž na východ, ale na vzdálenostně podstatně kratší výlet vyrazila i dvě družstva mladších žáků, které čekal turnaj formátu 3+1 v Novém Městě nad Metují. Jak BLACK, tak i WHITE zvládli základní skupinu dobře a s jedinou porážkou obsadili shodně druhé příčky ve svých tabulkách, do play-off tak šli bez rizika možné vzájemné konfrontace. Na první jmenované nicméně vinou porážky od Hradce zbyl jen opravný pavouk, v němž nakonec nenašli přemožitele a obsadili konečné páté místo. To WHITE si s druhým hradeckým výběrem moc hlavu nelámali a pohodlně postoupili do semifinále, kde svedli velkou bitvu s překvapivě silnou Litomyšlí, která byla nakonec o gól šťastnější a odsoudila Pantery k boji o bronz – zde to ale byl znovu krátký proces, červeně odění vedli nad Hradcem po necelé minutě už o čtyři branky a pohodlně si došli pro cenný kov.