Stržky ovládly domácí turnaj

Stržky Black čekal turnaj ve třetím koši z důvodu pořádání.

Na úvod nás čekal výběr Olympu a cíl do zápasu byl jasný - vyzkoušet si věci, na které v zápasech ve vyšších koších není tolik času a prostoru na hřišti. Zápas se úplně nepovedl a i přes poměrně vysoký stav utkání s jeho tempem a předvedenou hrou trenérský štáb úplně spokojený nebyl.

Ve druhém zápase dne jsme se potkali s Dvojkou Praha, která se řadí k těm méně příjemným soupeřům. Zápas byl v podstatně vyšším tempu a kvalitě, než ten předchozí. Jediné co asi v zápase mrzelo, bylo trestuhodné neproměňování vyložených šancí a díky tomu se soupeřky držely až do konce na dostřel. Nakonec ale naprosto zasloužená výhra a spokojenost s předvedeným výkonem.

V posledním zápase dostaly holky naprostou volnost. Před zápasem si sami určily věci, které chtějí do hry přenášet a bylo na nich, jak toho dosáhnou, my jsme se pouze postavili opodál a sledovali jsme, jak se holkám daří. Zpočátku bylo na holkách vidět, že jsou trošku nervóznější, než když nás na střídačce mají. O půli si ale dobře dokázaly rozebrat, co ve hře chybí a následně se to do ní snažili implementovat. Výkon se tedy ve druhé části dost zlepšil, i tak měl ale k ideálu daleko. Přesto se sluší říct, že holky se se svým úkolem popasovaly dobře a je jen škoda, že nevstřelily více branek, takhle na nich u konce zápasu totiž byla vidět značná nervozita, když soupeři stačil k vyrovnání jediný gól. Toho se ale nakonec nedočkal a holky zaslouženě dokázaly vyhrát.

Pohled Anteky Machulkové: Poslední zápas s Wizards jsme si koučovaly sami. V prvním poločase se nám nedařilo hrát týmově, proto jsme prohrály 0:1. Chyběl nám například lepší pohyb a důraz. Druhý poločas byl o něco lepší. Možná jsme jen měly více štěstí v zakončení. Díky tomu jsme nakonec vyhrály 2:1. Celkově nám v zápase chybělo více kombinací a góly z pěkných akcí.

Autoři: Pavel Skazko, Dan Ježil, Aneta Machulková