Stržky končí sezonu

Starší žákyně BLACK & WHITE čekaly závěrečné turnaje této sezóny. Jak se jim dařilo a jaké překvapení si připravily na závěr?

Jako první odehrály své zápasy holky za tým WHITE. V ranních hodinách jsme se tedy vydali do Příbrami, která závěrečný turnaj pořádala. Na programu měly holky tři utkání v hezké příbramské hale. V prvním zápase nás čekaly holky z Kutné Hory, věděli jsme, že to nebude lehké, ale i tak jsme se nevzdávali a Panterky do zápasu vstoupily s elánem. Hra byla rychlá, bylo hodně střel ale nedokázali jsme jich bohužel proměnit tolik, kolik jsme mohli.

Druhý zápas nás čekal Tatran, jednoznačně nejtěžší soupeř turnaje, který byl posílen i o zkušené hráčky. Už v první minutě holky pocítily kvality soupeře, a tak jsme věděli že nám nezbývá nic jiného, než dobře bránit a zkoušet brejky. Ze zápasu jsme si sice neodnesli žádné body, ale odnesli jsme si velkou spoustu nových zkušeností.

V posledním zápase nás vyzval domácí tým Příbram. Po dlouhé pauze byly holky ospalé a nešlo jim vstoupit pořádně do zápasu, už se asi těšily domů. I přes ospalou hru se brankáři ovšem nenudili, střel bylo dostatek na obě strany a dohromady padlo 14 gólů, bohužel jsme jich inkasovali víc než soupeř.

Sezónu jsme sice nezakončili vítězně, ale holky si odnáší spoustu zkušeností, které už za chvíli využijí na letních turnajích, kam se těší.

Tým BLACK se v neděli ráno vydal do Nehvizd. V prvním zápase na nás hned čekal nejtěžší soupeř - Bohemka. Po dvou krásných gólech jsme se ujali vedení, které nám vydrželo až do konce poločasu. Hned na začátku druhého dějství Bohemka vyrovnala a po dalších pěti minutách se ujala vedení. Holky se ale nezalekly a chtěly skóre vyrovnat, dvě vteřiny po timeoutu se zadařilo, bylo vyrovnáno. Zápas skončil 3:3 a tak odcházíme s bodem.

Čekala nás desetiminutová pauza, po které jsme šli na SKV. Netrvalo dlouho a ujali jsme se vedení. Holky se v zápase snažily kombinovat a zkoušet si nové věci, samozřejmě ale nepolevit a udržet si gólový náskok, což se povedlo. Vyhlídky na výhru našeho koše se zdály být nadohled.

Poslední zápas byl proti domácímu týmu, stejně jako předešlý den. Hra byla velmi vyrovnaná a po prvním dějství jsme ztráceli jeden gól na soupeře. Do druhého poločasu jsme museli máknout, pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství koše a stav utkání převrátit v náš prospěch. Brána soupeře se ale zdála jako prokletá a nedařilo se nám vstřelit gól. Až necelých šest minut před koncem zápasu se nám podařilo vyrovnat a čtyři minuty poté jsme přidali ještě jeden gól. Následovala napínavá minuta a čtvrt do konce utkání, kdy holky musely být 100% do obrany a soupeře nenechat střílet. Panterky tento úkol zvládly i přes hru v šesti soupeře, a tak si z celého turnaje odnesly sedm bodů a první místo v koši.

Po této skvělé výhře nás čekalo ještě rozloučení s gólmankou Emily Schönfeld, pro kterou holky upekly dort a vyrobily ji rámeček s fotkou, na který jsme se všichni podepsali.

Oběma týmům děkujeme za sezónu a za práci na trénincích, která se začíná promítat i v zápasech. A těšíme se na letní akce, které nás teď společně čekají.

Autor: Pavel Skazko