Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2155_20220331_131132.jpg

Stržky BLACK řádily v prvním koši, WILD berou dvě nájezdové výhry

Minulý víkend patřil z pohledu starších žákyň k těm velmi povedeným – družstvo BLACK v nejvyšším koši obsadilo druhé místo a přepsalo tak svůj nejlepší výsledek v sezoně, na stejné pozici pak skončily i Panterky WILD, které si navíc pořádně vyzkoušely nájezdovou loterii.

Stržky BLACK urvaly nejlepší umístění v sezoně

Starší žákyně se vydaly do odlehlé haly v Letňanech ke svému dalšímu turnaji v prvním koši, kde změřily své síly s dalšími elitními týmy.

Jako první nás čekal souboj se Spartou, která se v této kategorii letos prezentuje velmi sympatickými výkony. Holky ovšem na své soupeřky vlétly ve velkém stylu a rychle se ujaly vedení 3:0 a to ještě spousta šancí zůstala neproměněných nebo byla zastavena brankovou konstrukcí. Soupeřky hrozily spíše z rychlých protiútoků nebo standartních situací, ze kterých nám dokázaly vstřelit dva góly. Zápas jsme měli ale po celou dobu pod herní i výsledkovou kontrolou, a tak jsme brali první zaslouženou výhru 4:2.

Po delší mezizápasové pauze, kterou holky využily na sestavení playlistu na rozcvičku nás čekala Bohemka. Úvod zápasu byl vyrovnaný a spíše to bylo takové vzájemné oťukávaní se, bez nějakých větších šancí. Poté přišel menší herní výpadek z naší strany, který dokázala Bohemka potrestat gólem - jak jinak, než ze standartky. Do druhého poločasu jsme tak šli s jednogólovým mankem, ale s vědomím, že máme rozhodně na víc, než jsme v dosavadním průběhu zápasu ukázali. No a to se více, než povedlo. Holky zaply na vyšší obrátky a Bohemka se měla hodně co otáčet, aby nás stíhala. Téměř perfektní práce do obrany a nekompromisně využívané šance do útoku vedly k otočení skóre a jasné výhře 6:1.

Po dvou výhrách nás čekal Chodov, se kterým jsme neodehráli poslední vzájemný zápas úplně nejlépe, a tak byl ze začátku vidět na holkách až zbytečně velký respekt k soupeři, který to dokázal využít a odskočil do dvoubrankového vedení, které mu vydrželo až do pauzy. Podobná situace jako v předchozím zápase s Bohemkou - holky do druhé části značně přidaly a Chodov už do vyloženějších šancí nepouštěly. Do útoku pak začaly chodovské gólmance zatápět a přišlo i zasloužené vyrovnání skóre. Deset vteřin před koncem ještě za chodovskou brankářkou cinklo břevno, a tak se oba týmy rozešli s remízou 2:2.

Před posledním zápasem proti Black Angels bylo jasné, že kdo tento zápas zvládne vyhrát, tak bere výhru na celém turnaji a na poraženého pak čekají pomyslné stříbrné medaile. Blaci se prezentují velmi nepříjemnou, aktivní fyzickou hrou se kterou jsme měli v úvodu značné problémy a soupeř se tak dostal do pohodlného náskoku. Hra se poté vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Od nás už ale bohužel další obrat ve druhé půlce nepřišel a soupeř bral výhru 4:0, i když šancí na vstřelení alespoň nějakého toho gólu z naší strany bylo dostatek.

Za celý turnaj je potřeba holky pochválit. Dokázaly v těžké konkurenci obsadit druhé místo, což je zatím nejlepší umístění v sezoně a na holkách je vidět velký progres a kus práce, které za sezónu udělaly.

Autor: Pavel Skazko


Nájezdová Chýně

Družstvo WILD na turnaji v Chýni sice nejprve vysoko padlo s Tigers, oba následující zápasy ale dotáhlo až do nájezdů (byť v jednom případě pouze přátelských), kde Panterky ukázaly svou šikovnost a ačkoliv v prvním případě neuspěly, závěr turnaje pro ně byl v nájezdech vítězný.

První zápas jsme odehráli proti Prague Tigers a byla to bitva vyrovnaná. Holky se snažily proti nepříjemnému soupeři hrát aktivně, ten byl ale přeci jen šikovnější v zakončení a na rozdíl od nás dokázal proměnit většinu šancí. Naše snaha tak nakonec nestačila a byť byl výsledek možná až příliš krutý, úvodní mač jsme vysoko prohráli.

Druhý zápas proti spřátelenému Texasu byl o poznání jiný. Začali jsme proměňovat šance a držet se delší dobu u soupeře na půlce, také v obraně jsme už neměli tolik mezer a dařilo se nám včasně přerušit spousty texaských akcí. Ke konci byl ale zápas výsledkově vyrovnaný a zachránil nás tak až vítězný gól třicet vteřin před koncem, který nám zajistil vítězství. Pak následovaly v přátelském duchu ještě samostatné nájezdy, kde byl soupeř o chloupek lepší, přesto ale naše holky ukázaly velkou kreativitu.

Závěrečná bitva se druhému zápasu velmi podobala už jen tím, jak vyrovnaná byla. Ani jeden z hrajících celků se nechtěl smířit s případnou porážkou a tlačil se kupředu, shodná snaha zvítězit ale znamenala i shodný počet vstřelených gólů a tím pádem pokračování do nájezdů. A byť jsme se kvůli únavě dohodli, že za každé družstvo pojedou pouze tři nájezdníci, nikdo z nich nedokázal rozhodnout a pokračovalo se tak do náhlé smrti. I ta se ale notně protáhla, protože ani jedna ze střelkyň nedokázala dlouho rozhodnout, až v desáté sérii při celkovém dvacátém nájezdu se nicméně usmálo štěstí na naše barvy a Panterky tak zvítězily 5:4.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se příště.

Autor: Tomáš Drašnar