Stržky BLACK nedostaly ani gól, WILD byly v Nehvizdech druhé

Velmi povedený víkend za sebou mají panteří starší žákyně – družstvo BLACK doslova proletělo druhým košem bez jediné inkasované branky, WILD pak válčilo v Nehvizdech, kde bralo konečné druhé místo!

Holky ze Stržek BLACK čekal nelehký úkol a cíl - postup zpět do prvního koše. Soupeři ovšem nebyli vůbec snadní - nepříjemné Nové Strašecí, stále se zlepšující Bohemians a především jeden z nejlepších týmů v této kategorii Tatran Střešovice.

Jako první na nás čekaly holky ze Strašecí, o kterých je známé, že se prezentují fyzickým a aktivním pojetím hry. Recept na tento styl je jasný - nepředržovat míček a nedostávat se do zbytečných osobních soubojů. Hned úvod zápasu se povedl náramně, rychlé vedení 2:0 soupeře zaskočilo a trochu mu vzalo vítr z plachet. Celý zápas se odehrával v podobném duchu - hrálo se převážně na polovině soupeře a ten hrozil rychlými protiútoky. Ty se nám ale podařilo eliminovat a postupně navyšovat skóre. Zápas byl pod herní i výsledkovou kontrolou, ale i přesto bylo v naší hře stále vidět celá řada nedostatků a věcí na kterých je potřeba pracovat. Jsme rádi za výhru proti nepříjemnému soupeři 6:0, ale do dalších zápasů bylo potřeba ještě zabrat.

Hned další nás čekal spolufavorit na postup Tatran. Úvod zápasu byl zpočátku opatrný a bylo to takové vzájemné oťukávání. Jako první jsme udeřili my po hezké individuální akci a ještě hezčí střele pod víko. Ale jakoby nás tenhle gól trochu zbrzdil a otěže převzal Tatran. Na následujících 10 minut jsme úplně vypadli z role a Tatran nás začal přehrávat. Šancí si vytvořil dostatek, ale vždy se rozbil o naší zeď v bráně. Už asi frustrovaný soupeř dostal v polovině druhého poločasu další zásah v podobě dvou hezky vyřešených protiútoků a našeho odskočení na 3:0. Po zbytek zápasu se hra opět vyrovnala a Tatran už se na nějaký větší tlak nezmohl. Vydřené, ale zasloužené vítězství s famózním výkonem naší gólmanky nás posunulo velmi blízko k postupu do prvního koše.

Jako poslední soupeř dne nás čekala Bohemka. My už díky souhře ostatních výsledků před zápasem věděli, že turnaj obsadíme na prvním místě, ať zápas dopadne jakkoliv. To pro nás ovšem rozhodně nemělo znamenat, že zápas nějakým způsobem "odchodíme", naopak jsme chtěli ukázat další povedený výkon a že si postup zasloužíme. V prvním poločase jsme předvedli asi nejlepší výkon na tomto turnaji a zápas defacto rozhodli, když jsme do přestávky odcházeli s vedením 6:0. Druhá půle už tolik florbalové krásy nenabídla, i přesto jsme ještě dva zásahy přidali a ještě důležitější - žádný gól nedostali. Turnaj jsme tak zakončili výhrou 8:0.

Za celý realizační tým musíme holky za turnaj pochválit, jelikož ho odehrály bez obdržené branky! Lví podíl na tom měla naše gólmanka Julča, která především v zápase proti Tatranu pochytala nemožné. Dál musíme holky pochválit za velký herní progres, který udělaly od začátku sezóny, se soupeři, se kterými jsme v úvodu sezóny hráli vyrovnané zápasy jsme nyní schopní přehrát rozdílem třídy. Důležité je ovšem teď neusnout na vavřínech a dál poctivě pracovat v tréninku, protože potenciál tohoto týmu je ještě mnohem vyšší.

Autor: Pavel Skazko

Holky z WILD po úvodním neúspěchu dvakrát vyhrály

V prvním utkání jsme v Nehvizdech vyzvali domácí Prague Tigers a i přes skvělý výkon naší gólmanky to nebyl dobrý start do turnaje. Soupeř zručně využíval našich chyb, ze kterých se mu dařilo rychle a hlavně přesně zakončovat, díky čemuž si hned v úvodu vytvořil klidný náskok. V soubojích a celkově ve hře na balonku jsme se domácím dokázali vyrovnat, na rozdíl od nich jsme ale nevyužili své šance a na úvod tak vysoko prohráli.

Utkání proti Texasu už bylo z naší strany lepší. Na míčku jsme byli klidnější, omezili jsme vytvořené chyby a naopak jsme k nim nutili našeho soupeře, který jich vytvořil požehnaně a dovolil nám tak postupně navyšovat skóre. I přes mírné polevení jsme jej pak udrželi i ve druhé polovině, kde nás opět podržela brankářka a pohřbila tak soupeřovy ambice na obrat. Vyhráli jsme 8:3.

Po vysoké prohře a klidné výhře logicky přišel třetí díl do naší skládanky, a to vyrovnaná bitva s SKV. Zápas to byl asi nejnáročnější, šikovné soupeřky s námi i přes brzké vedení dokázaly srovnat krok prakticky ve všem a bylo tak jasné, že rozhodne jediná chyba. Právě o tu jednu drobnost navíc udělaly holky z Vinohrad, které dovolily Panterkám skórovat čtyřikrát, zatímco samy rozvlnily síťku jen třikrát a v závěrečném představení na turnaji jsme tak těsně zvítězili.

Díky holkám za předvedenou hru a budu se těšit zase příště.

Autor: Tomáš Drašnar