Strži WILD ovládli první koš přeboru, v nejvyšším ligovém se premiérově představilo i družstvo BLACK

Další z dlouhé série ligových turnajů si střihla všechna tři družstva a při sumarizaci svých výkonů mohou být spokojení. Tým BLACK si při premiérové účasti v nejvyšším ligovém koši vystřílel čtvrté místo, WILD pak stejnou úroveň v přeboru jednoznačně ovládli. Nedařilo se jen družstvu 2008, které se ze Sedlčan vrátilo bez bodu.

Strži BLACK si odbyli premiéru v prvním koši

První zápas nás čekal s Kladnem, což je soupeř, s nímž jsme se letos potkali už několikrát. I přesto, že jsme věděli o jeho kvalitách a řekli si, že musíme uhlídat jejich dvě velké individuality, tak nám právě tito dva hráči dokázali každý vstřelit po gólu. I přes celkovou kladenskou houževnatost a herní vyspělost jsme ale ranní zápas nakonec zvládli dotáhnout do vítězného konce.

Druhý zápas byl o poznání těžší - čekala nás totiž dosud neporažená Sparta. Ta od začátku ukazovala svojí kvalitu, držela míček a tlačila nás na vlastní polovině. My se naopak spoléhali na pevnou obranu a následné brejkové situace a byť jsme pár těch šancí i nakonec měli, nedokázali jsme je všechny proměnit a soupeř naopak ukázal, že je v tuto chvíli lepší než my a zvítězil 5:1.

V utkání o třetí místo jsme nastoupili proti Tatranu, jenž sice do zápasu vyrukoval s vysokým napadáním, my si s touto aktivitou ale věděli rady, což bylo velmi příjemné zjištění. Dokázali jsme soupeře několikrát zatlačit na jeho polovině a hrát dobře na míčku, tuto výhodu jsme ale nedokázali přenést i do vyššího počtu vstřelených branek a poté, co Tatran odskočil do jednobrankového vedení, jsme navíc inkasovali i při hře bez brankáře a v závěrečném představení na turnaji tak padli.

Turnaj určitě hodnotíme kladně, nadále ale musíme pracovat na zlepšení fyzičky a hře na balonu.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha 07 BLACK - Kanonýři Kladno 3:2  online
Panthers Praha 07 BLACK - Sparta Praha 1:5  online
Panthers Praha 07 BLACK - Tatran Střešovice 2:4 (o 3. místo)  online

Fotogalerie z turnaje.

Tým WILD ovládl přebor!

K dalšímu turnaji se Strži 2007 WILD vypravili do barrandovské arény v dosti slepované sestavě, ve které se předvedli kmenoví hráči týmu, kluci z mladších žáků a také hned 5+1 princezen, které nastupují za starší žákyně. Z důvodu toho, že se v jeden den hrálo hned několik zápasů v jeden moment, se vrátil na lavičku klučičího týmu téměř po roce a půl zaskakující trenér ženské složky Dan Ježil.

V prvním zápase nás čekala domácí Sparta Barrandov, kterou jsme hned od prvního okamžiku jasně přehrávali a ukazovali jsme, že naše kvalita je daleko před tou soupeřovou. Ve výsledku z toho bylo pohodové vítězství, když Julča v bráně přišla o čisté konto zhruba minutu před koncem zápasu.

Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem Texasu, který se především spoléhal na individuální kvality svého nejlepšího hráče, přes kterého šla většina akcí soupeře. V utkání jsme měli více míček na svých hokejkách, Texaští ale hrozili z protiútoků. Bohužel hned několik akcí, které se nám podařilo krásně vykombinovat, jsme nedokázali proměnit a bylo z toho nakonec vítězství "jen" 3:1, když každá lajna dokázala vstřelit po jedné brance.

Ve finále jsme se střetli s výběrem Tatranu a ten hned od začátku zápasu ukazoval, že bude hrát lépe než naši předchozí soupeři. I tak jsme si ale dokázali především díky dobrému presinku vytvářet velké množství šancí. Bohužel jsme proměnili jedinou a o půli jsme tak vedli pouze 1:0. Druhá půle navázala na tu první, zápas se hrál ve velkém tempu a ačkoli jsme měli o něco více ze hry, tak i soupeř měl své šance. Přibližně čtyři minuty před koncem jsme inkasovali velmi sporný gól, o kterém byla po zápase krátká diskuze s rozhodčími. Byli to mladí kluci, kteří očividně pískali jedny ze svých prvních zápasů a rozhodcovské řemeslo se teprve učí. Tento moment tým ale očividně nakopl, protože od této chvíle jsme na hřišti začali jasně dominovat a nakonec jsme si připsali i třetí výhru a to v poměru 5:1.

Na turnaj jsme vyrazili hned s 15 hráči/hráčkami a všechny tři pětice zahrály velmi dobře. Vždy je samozřejmě prostor pro zlepšení, nicméně naše výkony snesly slušné parametry. Trocha smůly ve všech třech zápasech připravila skvěle chytající Julču o možnost vychytat čisté konto, když v každém zápase pustila za svá záda míček pouze jednou.

Autor: Dan Ježil

Panthers Praha 07 WILD - Sparta Praha 8:1  online
Panthers Praha 07 WILD - Texas Longhorns 3:1  online
Panthers Praha 07 WILD - Tatran Střešovice 5:1 (o 1. místo)  online

Osmičky v Sedlčanech nebodovaly

12. prosince čekal kluky poslední turnaj před Vánoci, který se konal v Sedlčanech. Kluci předvedli poměrně dobré výkony, ale na body to znovu nestačilo.

Olymp florbal - první zápas čekal kluky proti možná nejsilnějšímu soupeři na turnaji. Panteři vstoupili do zápasu velmi dobře a dokonce jsme vedli po hezkých brankách, o něž se postaral Patrik Zalabák a Honza Baier. Zápas byl vyrovnaný a šance se tvořily na obou stranách. Bohužel díky jednomu výpadku, kdy jsme dostali během 20 vteřin dva rychlé góly, jsme nedokázali zápas převrátit na svou stranu a tak jsme prohráli 4:6.

Kanonýři Kladno - Druhý zápas čekal kluky proti Kladnu. Po první polovině byl stav vyrovnaný 1:1, do té druhé ale vstoupili kluci velmi špatně. Úplně jsme přestali hrát a toho Kladno využilo, takže jsme soupeři nakonec podlehli vysoko 1:6.

Žraloci Příbram - Třetí a také poslední zápas čekal kluky proti Příbrami. Po první třetině jsme hráli znovu vyrovnaně 1:1 a to po skvělé akci Lukáše Máry, který obehrál od své obrany celý tým a zakončil hezkou střelou o tyčku. Do druhé poloviny jsme vstoupili značně lépe než do předchozího utkání. Zápas byl velmi vyrovnaný a to hlavně díky Oliveru Schenkovi, který pomohl týmu skvělými zákroky. Bohužel poslední 2 minuty před koncem jsme dostali gól na 2:3 a na to jsme nedokázali zareagovat a padli tak i ve třetím zápase, tentokrát poměrem 2:3.

Za mě si myslím, že jsme nepodali špatné výkony, bylo tam vidět lehké zlepšení, ale stále máme obrovské mezery, které musíme dopilovat. Některé výkony mě mile překvapily, některé mě pro změnu trochu zklamaly. Věřím, že po novém roce do toho vstoupíme lépe a už konečně pocítíme také i chuť vítězství. Za zmínku určitě stojí velmi dobrý výkon Olivera Schenka, který se blýskl parádními zákroky. Děkujeme všem rodičům, co se přišli podívat a fandit a přejeme krásné svátky.

Autor: Michal Derevlanyj

Panthers Praha 2008 - Olymp Florbal 4:6  online
Panthers Praha 2008 - Kanonýři Kladno 1:6  online
Panthers Praha 2008 - Žraloci Příbram 2:3  online