Strži WHITE konečně postupují, BLACK uhráli v nejvyšším koši bronz

Všechna tři družstva stržů se představila ve třetím hracím víkendu a minimálně týmy BLACK a WHITE mohou své výkony hodnotit pozitivně.

BLACK po skvělém obratu ovládli bitvu s Boleslaví

Strži BLACK se vydali na další turnaj a jejich cíl byl znovu jasný – udržet nejvyšší koš a předvést, že i na náš florbal se dá koukat. Hned na úvod nás čekal jeden z těch hratelnějších týmů, tedy pražský Chodov. Z naší strany byl první poločas celkem fajn, inkasovali jsme ale ze zbytečných chyb v rozehrávce, na něž jsme zároveň dokázali rychle odpovídat. To pro nás bylo důležité i proto, že jsme tím soupeři nedovolili odskočit do dvoubrankového náskoku, který už by se stahoval hůře a zápas by vypadal jinak. Byla z toho nakonec asi zasloužená remíza 4:4.

Ve druhém utkání byl jasným favoritem Tatran, tedy na míčku dominantní tým, který je perfektně organizovaný do obrany. Soupeř toto potvrdil i v samotném zápase, kdy nás celou dobu tlačil a v celkovém zúčtování porazil 3:1, naše hra se ale dlouhodobě začíná zvedat a i tady jsme měli pár hezkých šancí, které kdybychom proměnili, mohl zápas i výsledek vypadat jinak.

Následoval oběd a už tradiční vyčkávání, s kým se utkáme o třetí místo. Nakonec volba padla na Mladou Boleslav, s níž jsme první poločas odehráli hodně ležérně, nestíhali, za soupeřem ve všem zaostávali a zaslouženě prohrávali 0:3. Po důrazné promluvě do duše se ale panteří letka probrala, začala znovu hrát svou hru a i s trochou štěstí přidala důležité góly, které nakonec znamenaly skvělý obrat a vítězství 5:3.

Je potřeba říct, že se zlepšujeme a začínáme stíhat tempo hry, které v prvním koši panuje. Naše kvalita na míčku je ale stále slabá a na tom musíme do příště zapracovat.

Autor: Lukáš Jenšík

WHITE bez jednoho soupeře dokráčeli k postupu

Strže WHITE čekal 15.10. další turnaj, který se odehrál na domácí hale v Radlicích. I přes poměrně slabý výkon jsme nakonec dokázali vyhrát všechny utkání a postoupit tak do dalšího koše.

První zápas jsme měli odehrát proti Unhošti, která nedorazila. Tím pádem nás úvodní bitva čekala o něco později s týmem Pitbulláci Kolín. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a už po minutě a půl jsme prohrávali 0:2. Poté jsme se trochu probrali a začali hrát lépe. O první snížení se postarala Terka Spěváková, které asistoval Honza Jelínek. Druhou branku pár minut poté přidal a srovnal tak utkání na 2:2 Tobiáš Burian, kterému asistoval tentokrát Matěj Janoško.

Do druhé poloviny jsme vstoupili značné lépe a ač jsme stále dělali spousty zbytečných chyb – zejména v obraně - i tak jsme dokázali soupeře přehrát. Branku přidal Dan Svoboda, díky kterému jsme se dostali do vedení. Následně jsme bohužel inkasovali nešťastný gól, minutu před koncem jsme ale dokázali zápas otočit na naší stranu díky brance Tobiho Buriana, kde mu asistovala Terka Spěváková.

Druhé utkání jsme hráli 15 minut po prvním zápase proti týmu Mělník. Řekli jsme si, jak chceme hrát a co budeme plnit. Bohužel jako v předchozím zápase jsme do utkání nevstoupili nejlépe. Dělali jsme spoustu zbytečných chyb, ze kterých jsme inkasovali zbytečné branky. I přesto, že se hned v 1. minutě se prosadil Tobi Burian, kterému asistoval Patrik Ábel, tak jsme následně branku obdrželi. Dále jsme si vybojovali trestné střílení, které proměnil znovu Tobi Burian, ale znovu pár minut na to jsme opět dostali branku.

O přestávce jsme si řekli již po několikáté to stejné. Do druhé části jsme vstoupili značně lépe. Začali jsme si více nahrávat, více střílet a soupeře jsme tak k ničemu nepustili. První branku v druhé části vstřelil Richard Gerda, kterému asistoval Tomáš Tinkl. Necelou minutu na to přidal branku Ota Zedek, kterému nahrál na branku Patrik Ábel. Do konce utkání se prosadili ještě 2x Tobi Burian, který tak v tomto zápase vstřelil 4 branky, ještě jednu přidal Honza Jelínek. Zápas jsme tedy dotáhli do vítězného konce a utkání skončilo 7:2.

Chtěl bych pochválit kluky a Terku za odmakané konce utkání. Věřím, že v příštích turnajích zlepšíme začátky zápasů, abychom nemuseli poté všechno dohánět. Pochválil bych Olivera Schenka, který vychytal spoustu šancí a i přes dvě smolné branky podal poměrně slušný výkon. Chtěl bych poděkovat rodičům za to, že šli podpořit svoje svěřence a také panu Zalabákovi, který pomohl s pořádáním.

Autor: Michal Derevlanyj

RED brali ze čtyř zápasů výhru a remízu

Druhou rezervu stržů čekala tentokrát cesta až do daleké Dobříše. Všechny čtyři zápasy, které tam Panteři odehráli, se navíc dají shrnout do několika vět.

Je znát, že se v hodně věcech postupně zlepšujeme, ale i to, že máme stále určité rezervy, na kterých je třeba vytrvale a pečlivě pracovat. Zápasy nám dávají spoustu zkušeností, zejména v práci na míčku, technice a samotném vnímání hry, což jsou důležité součásti florbalu, které budeme potřebovat jak na příštích turnajích, tak i v dalším sportovním rozvoji. Ze čtyř zápasů jsme nakonec krom dvou proher urvali také po jedné výhře a remíze, za zmínku pak stojí ještě perfektně odbráněné oslabení v bitvě s Příbramí a hodně pikantní oběd, na kterém bylo znát, že se mezi kluky tvoří fajn parta a na hřišti pak táhnou společně za jeden provaz.