Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2456_20230428_121530.jpg

Strži BLACK ukončili sezonu ve finále, WHITE v nájezdovém rozstřelu

Poslední mače čekaly celou skupinu stržů – ti si v případě družstva BLACK zpříjemnili závěr sezony i mimoflorbalově.

BLACK dobývali beton, poté padli ve finále

Na poslední turnaj vyrazili Strži BLACK na Barrandov, kde se kromě jiného museli popasovat i s hodně hrbolatým povrchem, který byl tentokrát samá boule.

V prvním utkání jsme spíše dobývali obranu soupeře, než že by se hrál nějaký pěkný florbal. A byť nám tahle hra nesedí, tentokrát jsme v ní byli úspěšní a zvítězili 3:2. Podobný styl, tedy beton, předváděl i kunratikcý Start, který ale během prvních minut zároveň odskočil do vedení 3:0. Nám se povedlo s ním do pauzy srovnat výsledkově krok a v té druhé usilovat o vítězství, i přes velkou snahu se ale oba týmy trefily jednou a konečným výsledkem tak byla remíza.

Ta nás přesto poslala do finálové bitvy s Bohemians, která se vinou zrušených zápasů ostatními soupeři odehrála coby jediný mač o umístění, což mi přijde jako velká škoda. Finále se každopádně neslo v duchu hodně běhavého florbalu plného vysokého napadání, což nám sice vyhovuje více než snaha o rozbití betonu, tentokrát ale byl šťastnější soupeř a zvítězil tak 4:3. My se pak přesunuli na chatu Kuby Řežábka, kde jsme si u táboráku udělali pěknou rozlučku se sezonou – děkujeme Kubovi i jeho rodičům za pohostinnost.

Autor: Lukáš Jenšík

WHITE ve vyrovnané tabulce doplatili na skóre

Poslední turnaj sezóny jsme sehráli na Chodově. Čekali nás soupeři z pátého koše, proto jsme očekávali vyrovnané zápasy.

Naše předpoklady se vyplnily do puntíku. Ještě jedna věc propojila naše utkání. Ani jedno se nám nepodařilo odehrát po celý čas naplno. Vždy tam byla jedna polovina, kterou jsme prospali. V první souboji s Traverzou jsme se ještě dokázali vzepřít a otočit výsledek v náš prospěch. Pak následovala dlouhá pauza. Po ní kluci byli takoví opaření a proti Butchisu jsme nedokázali navázat na první vítězství.

Jelikož tabulka po skupině byla vyrovnaná, o našem umístění rozhodlo špatné skóre. V posledním utkání dne, opět po dlouhém čekání, nás čekal Falcon. Hra se nezměnila, hluché pasáže střídaly krásné akce. Výsledná remíza byla spravedlivá, ale vítěz musí být určen. V loterii nájezdů jsme neuspěli, a proto poslední zápas byl neúspěšný. Děkujeme klukům za sezónu. Samozřejmě i všem fanouškům, kteří nás doprovázeli a fandili.

Autor: Zdeněk Šejvl

RED na závěr s výhrou a remízou

Strži RED odehráli na posledním turnaji sezony čtyři zápasy, z nichž vybojovali jednu výhru proti Berounu, remízu s Příbramí a dvě porážky s dvěma celky Olympu. Výsledky ale jsou až to druhořadé, důležitější je pro mě mluvit o tom, že jsem rád za to, jak skvělá a soudružná parta kluků se tu přes sezonu vypracovala. Panteři se naučili florbalem žít, užívat si společné chvíle a dávat do zápasu všechno. Posun je tu i herní a taktický, všichni kluci šli nahoru a je znát, že se florbalem baví – doufám, že to bude pokračovat i v příští sezoně. Za tu současnou všem patří velké díky!

Autor: Lukáš Jenšík