Strži BLACK tentokrát bramboroví, WHITE brali dvě výhry a remízu

Čtvrtým kolem pokračovaly bitvy starších žáků – družstvo BLACK tentokrát v nejvyšším koši zůstalo čtvrté, WHITE po postupu obsadili druhé místo a RED se vrací bez výhry.

Bronzové družstvo BLACK

Do první bitvy s Wizards jsme vstoupili ospale a důkazem tomu mohl být například inkasovaný gól už v osmé vteřině. Celkově nebyla první půlka odehrána úplně tak, jak jsme chtěli, což znamenalo i přestávkovou ztrátu 1:3. Po ní jsme se konečně trochu probrali, zlepšili, hru, pohyb i tempo a ze skóre 1:4 nakonec udělat remízu 4:4.

Druhý mač se Spartou začal rozhodně lépe než ten předchozí, vytvářeli jsme si dobré šance, góly nám tam ale bohužel nepadaly. Jeden z gólů jsme naopak sami dostali po hloupém vyloučení a první polovina tedy z našeho pohledu dopadla stejně, jako ta proti Wizards. I tentokrát pak přišlo po přestávce zlepšení, nikoliv však dostatečné k tomu, abychom i tady srovnali – Sparta byla v kombinační hře stále nad naše síly, nedostali jsme se kvůli tomu tolik do hry a nakonec tak padli těsně 3:4.

Do zápasu o 3. místo proti Mladé Boleslavi jsme vstoupili laxním a ospalým přístupem a od začátku to bylo hodně vidět. Boleslav docela dobře napadala a my jsme dělali zbytečné chyby na balónku. Z toho soupeř těžil a během prvních čtyř minut jsme inkasovali čtyři góly. To nás nějakým způsobem nakoplo a měli jsme k dispozici dvě přesilové hry, z nichž jednu se nám podařilo využít. Poté každý z týmů dal dva góly takže stav po první půli byl 6:3 pro Boleslav. Vzápětí následovalo vyloučení z naší stany. V tomto oslabení jsme bohužel inkasovali další branku, takže jsme měli co dotahovat. Namotivovali jsme se a následně jsme přesilovku dokázali využít my. V závěru zápasu se nám podařilo dát gól, ale na vyrovnání to už nestačilo. Konečný výsledek byl 5:7. Druhou část zápasu jsme tedy vyhráli, ale vzpamatovali jsme se moc pozdě. Do dalších zápasů musíme zlepšit zakončení a práci na balónku, protože v tomto zápase jsme měli spoustu šancí, které jsme promarnili. Pro příští turnaj jsme se udrželi v prvním koši, což bereme pozitivně.

Autoři: Lukáš Jenšík, Kamila Prokůpková, Aneta Machulková a Eva Budinová

WHITE se po postupu neztratili

V předchozím kole kluci uspěli a postoupili do vyššího koše. Ten se konal v neděli v Kolíně. Sešli jsme se v krásném počtu 13 hráčů a čekaly nás 4 zápasy.

Všechna utkání byla velmi vyrovnané. Jen jeden tým byl florbalově odskočený, Slavie. S tou jsme měli výbornou první půlku, bohužel druhá část zápasu se nám nepovedla a výsledkem byla jediná prohra v turnaji.

Ve dvou zápasech, Hořovice a Kolín, se nám podařilo těsně vyhrát. V utkání s Dvojkou jsme měli snový start a po půli vedení. Opět ale přišla druhá část, kterou jsme prospali a nechali soupeře srovnat skóre.

Kluci se ve všech utkání snažili, bojovali. Ale sráží nás slabší fyzička, která se projeví zejména právě v druhých částech zápasu. Také se musíme zaměřit v tréninku na práci s míčkem a celkovém pohybu po hřišti.

Děkujeme všem rodičům za podporu a dopravu.

Autor: Zdeněk Šejvl

RED neurvali ani bod

5.11. čekal Strže RED turnaj na Chodově. Kluci si bohužel neodnesli ze čtyř zápasů ani jeden bod.

První z nich jsme odehráli proti týmu Příbrami, kde jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme vstřelit jedinou branku. Díky jediné chybě, kterou soupeř potrestal, jsme dále již neinkasovali, ale díky hrozivé koncovce jsme zápas prohráli 0:1.

Druhé utkání jsme odehráli proti týmu Olymp. Soupeř nás od začátku utkání jasně přehrával a po třech minutách jsme prohrávali 0:3. Do druhé poloviny jsme vstoupili značné lépe. Dokázali jsme se dokonce jednou prosadit a to díky hezké střele Martina Kalivody. Těsně před koncem jsme ještě inkasovali jednu branku a zápas tak skončil 1:4.

Třetí bitva nás čekala s Berounem. Kvůli zbytečným chybám jsme v první části inkasovali dvě branky, v té druhé se pak trochu zvedli, ale nedokázali se znovu vyvarovat zbytečným chybám a tak jsme znovu inkasovali dvakrát. Stav jsme dokázali snížit alespoň o jednu branku a to po trefě Matěje Pospíšila, kterému asistoval Metoděj Jůza. Konečný stav 1:4.

Poslední utkání jsme odehráli proti druhému týmu Olympu. Poprvé jsme do zápasu vstoupili velmi dobře. Začali jsme dělat to, co jsme si řekli, začali jsme si jednoduše nahrávat a střílet na branku. Do druhé poloviny jsme šli s náskokem tří branek, kdy se dvakrát trefil Maty Bruder a jednou po hezké individuální akci Metoděj Jůza. Bohužel v druhé polovině jsme začali znovu dělat stejně chyby jako v předchozích zápasech a soupeř je trestal. Sice se znovu dokázal prosadit Maty Bruder, ale bohužel to na jediné vítězství nestačilo. Soupeř nám v druhé části nasázel pět branek, to vše navíc zásluhou jediné útočné dvojice. Bohužel jsme je nedokázali ubránit a tak konečný stav skončil další prohrou a to 4:6.

Zhodnocení trenéra: Byl jsme velmi zklamán z výkonů. Věřím, že kluky už také nebaví chodit z každého turnaje s prázdnou a doufám, že se to v dalších turnajích zlepší. Snad se nad tím zamyslí a budou dělat něco pro to, abychom se zlepšili a v příštích zápasech alespoň získali nějaký bod. Chtěl bych poděkovat rodičům za to, že přišli podpořit své svěřence a klukům přeji hodně štěstí do dalších turnajů.

Autor: Michal Derevlanyj