Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2630_20240117_144856.jpg

Strži BLACK ovládli nejvyšší koš, RED zapsali dvoucifernou výhru

Starší žáci za sebou mají první turnaje nového roku a ve většině případů se jim dařilo – družstvo BLACK konečně vyhrálo finálovou bitvu, RED hned na úvod dne přejeli soupeře desítkou a jednu výhru zapsali na závěr i WHITE.

BLACK slaví novoroční titul!

V novém roce naše elitní strže čekal první turnaj na hale na Barrandově.

Hned na úvod nás čekal Olymp a očekávali jsme od soupeře pevný blok, který budeme muset dobývat, ale opak byl pravdou. Překvapivě to totiž bylo úplně naopak, Olymp skvěle napadal a dělal nám velké problémy v rozehrávce, zápas pak dlouho vedl ke smírnému výsledku. V samotném závěru se nicméně v dobré pozici skvěle zorientoval Matyáš Hroník a překlopil konečný stav na naší stranu.

Ve druhém utkání nás čekala neoblíbená Bohemka, tedy fantom našich finálových bitev. Povedlo se nám do utkání dobře vstoupit a držet šikovného soupeře na uzdě, což byla velká vzpruha pro hokejky i i naše hlavy. Klíčem k úspěchu bylo, že jsme po celou dobu zvládali se soupeřem držet krok běžecky i silově, což jsme si před zápasem řekli jako možnou cestu za body. A ono se to povedlo, Bohemku jsme přejeli 4:1 a mohli jsme začít sbírat síly a soustředění na finále.

Tam nás čekala Sparta a nutno uznat, že ve hře na míčku asi byla o něco lepší než my, ale naše aktivní a důrazné napadání soupeře rozhodilo tak, že se nám podařilo utéct do vedení a to udržet až do vítězného konce.

Díky klukům za výkon a rodičům za podporu!

Autor: Lukáš Jenšík

WHITE po dvou prohrách přehráli Kralupy

Úvodní turnaj v novém roce pro družstvo WHITE se konal na Bublině. Sešlo se nás jedenáct do pole a dva gólmani, tedy celkem slušný počet.

V prvním zápase na nás čekala Dvojka a úvod byl snový. První minuta a my se ujímáme vedení. Bohužel to bylo od nás vše, pak už úřadoval jen soupeř. Během třech minut nám nasázel čtyři góly a kluci měli hlavy dole. O přestávce jsme si zdůraznili chyby, kterých se dopouštíme a vrhli jsme se do druhé části. Ta byla z naší strany o hodně lepší, ale výsledek jsme už otočit nedokázali.

Po jednozápasové pauze nás čekali borci z Orky. Z předešlého zápasu jsme si vzali nadšení, chuť a bylo to vidět. Byť soupeř byl urostlejší, dokázali jsme s ním držet krok. Může nás mrzet mnoho nedokončených akcí a asi čtyři trefené tyčky. Pauza se nesla v pozitivní náladě. O to smutnější byla celá druhá půle. Všechno nadšení jsme nechali kdesi za mantinelem a opět jsme kupili mnoho chyb, které soupeř trestal.

K poslednímu utkání jsme nastoupili po krátké pauze, proti Kralupům. A bylo to dobře, nebyl čas se pitvat v nepovedeném utkání. Kluci se zdravě naštvali a určitě předvedli nejlepší výkon dne. Tentokrát jsme odmakali obě poloviny, jak po fyzické, tak i taktické stránce. I když jsme se dopustili nějakých chyb, ty vždy pokryli naši brankáři. Do obou částí jsme měli připravené dvě branky a precizní obranou jsme dovolili soupeři pouze tři. Výsledkem tedy bylo naše jednobrankové vítězství, které jsme si za předvedenou hru určitě zasloužili.

Děkujeme fanouškům za podporu.

Autor: Zdeněk Šejvl

Horská dráha pro RED

Hned na úvod turnaje nás čekal rival z Tatranu, proti kterému jsme začali nejlépe, jak to šlo – pořádnými střeleckými hody. Soupeři jsme nasázeli hned deset gólů, velkou zásluhu na tom měl hlavně Sam Stibor, který jich sám dal pět a na šestý přihrál. Dobře jsme pracovali i do obrany a díky tomu vyhráli vysoko 10:1.

Druhé utkání už bylo o něco těžší, obzvlášť když nám Olymp dal gól už po 48 sekundách hry. Opět jsme se ale mohli spolehnout na Sama, který se tentokrát blýskl dvěma góly, zapomenout pak nesmíme na brankáře Máru Filipa, který skvěle zachytal a dlouho držel remízový výsledek. Ke konci zápasu tam navíc Kuba Uherek poslal takovou raketu, že tím překonal všechny včetně brankáře a vlastně nám tím vyhrál zápas – tentokrát výsledkem 3:2.

Poslední zápas, ve kterém se hrálo o vítězství v koši, byl zdaleka nejtěžší. Sparta nám v první polovině nasázela čtyři góly, zatímco my se prosadili jen jednou. Bylo to opravdu těžké, soupeř se často dostával do skvělých šancí a nebýt Máry Filipa v bráně, mohl by být konečný výsledek ještě horší. Takhle bereme po prohře 1:7 alespoň stříbrné medaile.

Autor: Mikuláš Hejnyš