Strži BLACK konečně postoupili, WILD brali bronz

Úspěšný víkend za sebou mají družstva starších žáků. Panteři pod názvem BLACK na pátý pokus dosáhli na vytoužený postup a příště si zahrají nejvyšší koš, tým BLACK pak po nepovedeném startu domácího turnaje zabral a ze Zličína si odváží bronzové medaile.

Strži BLACK postoupili po klidném finále

Po necelém měsíci jsme se zase ukázali na hale v Mělníku u příležitosti dalšího turnaje druhého koše.

V prvním utkání jsme nastoupili proti pořádajícímu Falconu, o němž jsme dopředu věděli, že bude opět houževnatě bránit a spoléhat se na brejkové situace - plánovali jsme tak co nejvíce se vyvarovat chyb ve středním pásmu a dobře se po hřišti pohybovat. To se nám dařilo a musím kluky pochválit, protože poprvé po dlouhé době pokyny plnili celý zápas, dělali vše co jsme si řekli a kontrolovali hru, z čehož plynulo úvodní vítězství.

Ve druhém zápase jsme čekali, že nás Chodov bude aktivně tlačit a vyvíjet na naše obránce velký tlak, opak byl ale pravdou. Soupeř na nás většinu čekal ve středním pásmu, i tak to ale byl souboj dvou kvalitních mužstev a diváci mohli vidět mnoho pěkných akcí. Po první polovině jsme sice prohrávali 0:1, o přestávce jsme si ale řekli, že musíme přidat na pohybu s míčkem a nebát se riskovat. To se podařilo i přesto, že část kluků se stále snaží hrát jako jejich starší spoluhráči z dorostu a juniorů, což bohužel ve stržích ještě nemá svoje místo a ani výsledky. Dali jsme tři rychlé góly, dostávali se do přečíslení a rychlých akcí a díky tomu se nám dařilo vedení v zápase držet až do konce. To i přesto, že v závěru zkusil Chodov hru bez brankáře, v níž i jednou skóroval, naše vítězství 3:2 už ale nezvrátil.

Ve finále nás čekal kunratický Start, což byl pro mě paradoxně nejslabší soupeř na celém turnaji a tím pádem i jeho finálová účast byla z mého pohledu překvapením. Soupeře jsme od začátku přehrávali jak ve hře na míčku, tak v osobních soubojích a celý zápas jsme měli jasně pod kontrolou. Po dlouhé době jsme tak odehráli kvalitní turnaj a postoupili do nejvyššího koše, za což náleží pochvala všem účastníkům.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha 07 BLACK - Floorball Club Falcon 4:1  online
Panthers Praha 07 BLACK - Florbal Chodov 3:2  online
Panthers Praha 07 BLACK - Start98 6:1 (o 1. místo)  online

WILD byli na Zličíně bronzoví

V sobotu 27.11. hráli kluci z týmu WILD další turnaj na známé hale na Zličíně, kde i přes výpadek v prvním zápase dokázali vybojovat hezké 3. místo.

ACEMA Sparta Praha YELLOW - Kluky čekal první zápas už v 9 ráno s nejtěžším soupeřem ze skupiny a tím byla Sparta. Na zápase byla vidět trochu nesehranost a nezkušenost. Už od začátku jsme tahali za delší konec, bylo to takové bez náboje a chuti hrát. Kluci se snažili oklepat po vstřelené jedné brance, ale hned několik minut na to obdrželi další branku od Sparty a už se nám nepodařilo zvednout, či otočit zápas. A tak soupeř vyhrál zaslouženě nepříznivým výsledkem 1:7.

OpenCamps Tatran Střešovice - Na druhý zápas byla provedena změna v sestavě a kluci do toho vstoupili naplno a hned to bylo poznat na hřišti. Panteři začali presovat a s tím měl Tatran obrovské problémy. Byli jsme jednoznačně lepším týmem, ale trochu to vázlo v koncovce. Poté jsme se konečně dokázali prosadit, díky Honzovi Kubíčkovi. Dlouho jsme drželi vedení pouze o jednu branku, ale ve 20. minutě se dokázal prosadit i šikovný obránce Filip Spěvák, který si zařídil branku sám bez asistence. Za necelé 3 minutky jsme se dokázali znovu prosadit a střelcem byl tentokrát Ondra Kořínek. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a tak jsme zaslouženě vyhráli 3:0.

FbŠ Bohemians Praha 4 bílí - Třetí zápas o třetí místo čekal kluky proti Bohemce. Už od první minuty jsme na ně vlétli. V první polovině jsme měli spoustu šancí, ale nedokázali jsme se pořádně prosadit v koncovce, až na jednu povedenou střelu Poláka z poloviny hřiště. A tak jsme šli do 2. třetiny pouze s jednobrankovým vedením. Zato po přestávce jakoby se s brankami roztrhl pytel. Kluci vstoupili do druhé poloviny ještě lépe než do té první a dokázali se i prosadit. Během 40 vteřin dokázali dát 2 branky, na kterých se podíleli hráči Ondra Mrkos a Vojta Ježek. Dále se dokázali prosadit znovu hezkou trefou Vojta Ježek, Váša Rejzl a Ondra Kořínek. V posledních minutách po chybě jsme bohužel obdržel jednu branku, která už ale pouze upravila nepříznivý výsledek pro Bohemians a tak zápas skončil jednoznačnou výhrou 6:1 a kluci mohli slavit 3. místo.

Chtěli bychom poděkovat divákům, kteří se šli podívat na kluky i v tak nepříznivém období a fandili. Za zmínku stojí určitě kvalitní výkony všech hráčů, co se zúčastnili a také brankáře. Držím klukům palce, ať se jim daří a hodně štěstí do dalších turnajů.

Panthers Praha 07 WILD - Sparta Praha 1:7  online
Panthers Praha 07 WILD - Tatran Střešovice 3:0  online
Panthers Praha 07 WILD - FbŠ Bohemians 6:1 (o 1. místo)  online