PanthersJazzmani
19:7(3:2,8:2,8:3)
so 5. 2. 2022 18:30 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 19. kolo

Střelnice v Rudné v podání U23

Další ligové kolo divizního kolotoče nám přitočilo soupeře ze severu Čech, konkrétně Jazzmany z Žatce. Tento tým okupoval poslední příčku tabulky a v těchto zápasech se prakticky s Divizí loučil, byl ale zároveň povzbuzen výhrou v minulém kole nad svým regionálním rivalem z Loun, takže určitě nehodlal prodat svou kůži lacino. O tom se kluci určitě přesvědčili v první polovině utkání.

Od začátku utkání bylo jasná technická převaha našeho týmu, ale rozehrávka a zakončení působilo sterilně až profesorsky, ale přesto se kluci brzy ujali vedení, které záhy navýšili na dvoubrankový rozdíl. V polovině první třetiny dobře rozehranou přesilovku zastavil došvih našeho obránce a následný komentář směrem k rozhodčímu byl odměněn také dvěma minutami. Při hře se sníženým počtem hráčů na obou stranách se podařilo Jazzmenům podařilo zahrát na správnou strunu a zaznamenali tím svůj první úspěch. Protože se z toho kluci navíc nepoučili, dokázali soupeři v následné početní výhodě srovnat krok.

Náš tým byl z tohoto vývoje značně vykolejený, ale naštěstí nám soupeř další technickou chybou při střídání poskytl další početní výhodu, které naše speciální komando dokázalo potrestat. Takže na výsledkové tabuli svítilo po první třetině skóre 3:2. Do druhé třetiny měli kluci za úkol zvýšit pohyb a vyvarovat se chybám v rozehrávce. To se nenaplnilo a soupeř se dostal dokonce do vedení. V polovině utkání jsme dokázali jen vteřinu před návratem pykajícího jazzmana vyrovnat a ukázali svou sílu v početní výhodě. Necelé dvě minuty poté nastal zlom v utkání. Dokázali jsme dát pět branek během necelých dvou a půl minut a tím celý zápas zlomili. Navíc to znamenalo konec pro gólmana hostí, který byl střídán. Do konce třetiny jsme se dokázali prosadit ještě dvakrát a světelné tabuli v přestávce svítil na naší straně již dvouciferný výsledek, 11:4.

Třetí třetina už měla být jen formalitou a otázka zněla, kolik si Jazzmani ještě zapíší do svých notových sešitů křížků. S přibývajícím časem stále častěji již nestíhali být v soubojích včas a z toho plynulo i množství faulů, které často odměňovali i rozhodčí. Vrcholem frustrace bylo zlomení hokejky o brankovou konstrukci ve vzteku při další obdržené brance a následné vyloučení do konce zápasu a udělení ČK1. Skóre se ve výsledku vyšplhalo na konečných 19:7. Svou první branku v mužské soutěži vsítil D. Zelinka a určitě musím vyzdvihnout střelecký výkon Kuby Žišky, který mířil do černého celkem sedmkrát a jednou asistoval, takže si připsal osm cenných kanadských bodů do tabulky produktivity.

Ve výsledku nás může těšit zlepšená produktivita v početní výhodě, ale předvedená hra v první polovině určitě ne. Takže je stále na čem pracovat.

Autor: Miloslav Mattes