PanthersKrálův Dvůr
4:5(2:1,1:2,1:2)
ne 13. 11. 2022 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 10. kolo

Střelecká převaha nepomohla, muži doma padli s Královým Dvorem

Panteří šňůra vítězství končí – po třech zápasech muži znovu poznali chuť porážky, tentokrát byl v Rudné nad jejich síly Králův Dvůr.

Domácí měli přitom do zápasu ideální vstup, kdy jen v první třetině vyslali na hostujícího brankáře 16 střeleckých pokusů a byli jednoznačně aktivnějším celkem na hřišti. Z herní převahy se jim nicméně podařilo vytěžit pouze dvě branky, o něž se postarali Žiška s Hrubým, spousta dalších šancí ale zůstala nevyužita a naopak Králův Dvůr dokázal ze svého minima kontrovat zásahem Švejdy. Pantery navíc v jednu chvíli zachránil od inkasování i šťastný odraz od brankové konstrukce.

Se druhou třetinou přišla i tvrdší hra a s ní spojené přesilové hry, které měly i velký vliv na pohyb skóre. Ještě před prvním trestem navíc dokázal srovnat Uhřík, Královu Dvoru však radost nevydržela dlouho, když na opačné straně po pěkné kombinaci zakončoval do úplně prázdné klece Škoda. To byly zároveň poslední dva góly, které padly při plném počtu hráčů na hrací ploše – do konce druhé části se ještě jednou prosadili hosté, značnou měrou jim v tom pomohlo Navrátilovo vyloučení za zdržování hry.

Do závěrečné periody se tedy vstupovalo za stavu 3:3 a na obou mužstvech byla patrná nervozita a opatrnost, která vedla k dalším trestům a tím pádem i gólům. Úspěšnější byli při netradičním počtu hráčů hosté, kteří nejprve při hře 4 na 4 poprvé odskočili do vedení, jež následně znásobili v pokračující klasické přesilovce. I nadále se navíc Králův Dvůr tlačil směrem vpřed a několikrát Pantery nepříjemně zmáčkl, k dalším gólům ale jeho tlak už nevedl. Domácí naopak vykřesali ještě jiskru naděje při vyloučení Zemana, kdy vše před sebou prostřelil kapitán Hudec, ani závěrečný nápor už však k vytouženému vyrovnání nevedl a po třech utkáních bez porážky tak Panteři padli 4:5.