Souboj o Rudnou skončil pro družstvo U23 neúspěchem

V sobotu odpoledne stále ještě v době, než stihli dohrát svoje zápasy dorostenci, se náš tým opět sešel v naší domácí Rudenské aréně. Kluky čekal tentokrát pikantní souboj a to konkrétně s celkem Sokol Rudná, který je v téhle hale také doma. A protože se navíc hned po tomto utkání hrál první zápas v kategorii juniorů, doznala soupiska U23 bohužel dost změn. Kádr museli doplnit někteří kluci z áčka, ale i z jiných soupisek.

Ještě než padla úvodní buly, sešlo se na tribunách více než sto diváků, kteří (doufejme) nebyli v ochozech naposledy. Zápas začal pro kluky dobře. Při hře na míčku byli lepším celkem a to se brzy přetavilo v naše vedení. Soupeř ale brzy srovnal šťastnou střelou skoro z poloviny hřiště, která byla několikrát tečovaná. V polovině zápasu předvedli svou souhru Hanzl s Janouškem (naši bývalí spoluhráči), kteří byli na zápas opravdu namotivováni a bylo na nich vidět. Ale ani naši kluci se nenechali zahanbit a rychlým brejkem dokázali srovnat stav. Pak se prezentovali i hloupým faulem v rohu útočné třetiny, ale soupeř s výhodou jednoho muže v poli naložil prachbídně. Když jsme tutéž výhodu před koncem třetiny dostali my, naložili jsme s ní podstatně lépe a překlopili stav v náš prospěch. Do konce třetiny jsme dostali pak ještě jednu výhodu přesilovky, kterou jsme ale nedokázali využít. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 3:2.

K úvodní buly druhé třetiny musel soupeř nastoupit pouze ve čtyřech hráčích, protože pokračoval trest udělený v první periodě. Bohužel opět pro nás to bylo bez úspěchu. Ve druhé třetině trochu tempo opadlo a ani jeden z týmů nepředváděl zrovna oku lahodící florbal. Dost se začaly přiostřovat vzájemné souboje, což rozhodčí po zásluze odměňovali. Bohužel hra v početní výhodě nebyla doménou ani jednoho týmu a tak se skóre ne a ne pohnout. Florbal je ale o chybách a když jednu takovou dokázal využít Hanzl, bylo skóre opět vyrovnané. Zmar přesilovek ukázal tým hostí, když těsně před koncem třetiny v oslabení posunul skóre v náš prospěch Adam Šroubek.

Bohužel ani tento zásah do šatny soupeře z Rudné nijak nerozhodil a hned v první minutě třetí periody bylo opět vyrovnáno. Tempo se zvedlo a i souboje byly třaskavější. Naši kluci hráli disciplinovaně, ale jak se později ukázalo, hra v početní výhodě se stala naší achillovou patou. Nejen, že jsme nedokázali vstřelit gól, ale při vzácné příležitosti hry 5 na 5 jsme vyrobili „fatál“ v rozehrávce a tím poslali soupeře do vedení. Následně kluci zvýšili ještě obrátky a v jednu chvíli vybojovali jak vyloučení, tak ještě navíc trestné střílení. Bohužel ani této výhody jsme nevyužili a navíc nás tento moment natolik rozhodil, že v následné přesilovce soupeř své vedení navýšil a i přes závěrečný tlak posílený o jednoho hráče bez brankáře se klukům se skórem nepodařilo pohnout a odešli ze zápasu jako poražený celek.

Závěrem musíme poděkovat všem divákům, kteří dorazili kluky podpořit. Bohužel se budeme muset zlepšit v závěrech utkání, abychom jim také připravili nějaké radostné chvilky.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha U23 - Sokol Rudná 4:3 (3:2, 1:1, 0:3)  online

Střely na branku: 25:19
Diváci: 115
Nejlepší hráči: Dominik Hudec - Jan Křemen

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): "Bohužel pro kluky další zápas se špatnou koncovkou. Opět se ukázalo, že nám chybí zkušenosti. Doufejme, že právě z takových zápasů kluci tyto zkušenosti načerpají a do konce sezóny to uplatní i v praxi."

Komentář trenéra hostí (Martin Tuček): "Hned od první minuty, bylo patrné , který tým je domácí. Bohužel naše nekoncentrovanost nás nenechala rozjet mašinu na plný pln. Dnešní vítězství hráči věnují oslavenci číslo 22. Děkujeme všem fanouškům, že dorazili. Teď to jdeme oslavit do Sokoláče, kterým bude obíhat mexická vlna."