PanthersOstrava
2:12(0:7,2:4,0:1)
čt 17. 11. 2022 16:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 10. kolo

Solidní dvě třetiny nestačily, Ostrava rozhodla v úvodu

Ženy odehrály velmi solidní druhou část utkání, před Ostravou se ale nakonec stejně musely sklonit – loňský mistr zápas rozsekl sedmi góly už v první třetině.

Přitom to v brzkých minutách nevypadalo, že by Panterky měly úvodní třetinu prohrát vysoko 0:7. Jistě, Ostrava měla daleko více ze hry a své soupeřky nepustila do žádné větší šance, Pražanky ale rozhodně nevypadaly tak odevzdaně, jak by se dle skóre mohlo zdát, a poprvé inkasovaly až po pěti minutách – většinu střel do té doby zlikvidovala dobře postavená obrana či skvělá Macounová. I nadále navíc občasné útočné výpady a dobře postavená obrana společně zabraňovaly loňskému šampionovi v získání většího gólového polštáře, Ostrava si tak musela na odskočení do většího vedení počkat až do závěru třetiny.

V něm skórovala pětkrát během pěti minut, zejména poslední trefa zabolela ještě o to více, že padla okamžitě z buly nařízeného po zásahu Chúpekové. Panterky tedy do šaten odcházely se ztrátou 0:7. Hned po návratu na hřiště navíc jejich váhavou rozehrávku ztrestala Chúpeková s Mlejnkovou a v Rudné se začalo pomalu schylovat k dalšímu debaklu. Domácí hráčky ale po devátém gólu paradoxně trochu ožily a když k tomu připojíme fakt, že Ostrava naopak přestala hrát, dočkala se hrstka fanoušků i kontaktního gólu, který po rychlé výhybce na střed zařídila aktivní Faťunová.

Hned záhy sice znovu na původní rozdíl upravila skóre Sigmundová, i nadále ale Panterky těžily z nepříliš valné aktivity svých soupeřek a snažily se o další snížení. Ke druhému a poslednímu gólu domácí strany nakonec pomohla i přesilovka, při níž Schmiedová dorazila ránu Pavlicové a zaznamenala tak svůj první extraligový zásah. Bohužel pro ní, jak už bylo řečeno, to byla branka poslední, neboť i přes herně vyrovnanou třetí třetinu už se pouze jednou prosadila Ostrava a upravila tak na konečných 12:2 z jejího pohledu.