PanthersBohemians
2:8(1:1,0:3,1:4)
ne 4. 12. 2022 10:00 @ SH ZŠ Rudná, 1. liga juniorek, 14. kolo

Slibný začátek nestačil, juniorky padly s Bohemians

Ani rychlé vedení a vyrovnaná první třetina úspěch nepřineslo – Panterky doma podlehly favoritovi z Bohemians poměrem 2:8.

Právě úvodní třetina byla co se týče poměru sil na hřišti nevyrovnanější a Panterky po ní mohlo mrzet, že na svůj nadějný výkon nenavázaly i v dalším průběhu. V souboji se čtvrtým týmem tabulky totiž herně nepropadly, střelecky se mu téměř vyrovnaly a na konci čtvrté minuty dokonce šly do vedení, když Zubová s Cihelkou přehrály celou hostující pětici a jejich krásná kombinace skončila až v síti. Klokanky nicméně postupem času dokázaly přebrat iniciativu a domácí hráčky několikrát nepěkně zavřít ve vlastním pásmu, dlouho to však nepřinášelo kýžený efekt – až v 19. minutě se prosadila Kubánková a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Do druhé části bohužel pro svěřenkyně Pavla Skazka a Tomáše Drašnara nastoupila úplně jiná Bohemka, která svému soupeři povolila pouhé dvě střely na bránu, zatímco sama mezi tři tyče procpala dokonce patnáct střeleckých pokusů. Ujaly se nakonec tři z nich, u všech navíc můžeme říci, že to byly branky zasloužené. Před závěrečnou třetinou ale stále existovala malá naděje, že by Panterky mohly stav 1:4 nějakým způsobem změnit k lepšímu.

Veškeré domácí naděje ale rychle zadupala zelenobílá vlna do země – během 132 sekund inkasovaly domácí hráčky čtyři góly, na třech z nich se navíc asistencí podílela při chuti hrající Spoustová. Další tlak sice alespoň trochu otupil oddechový čas a trojice vyloučení pro Bohemians, při jednom z nich navíc Klírová s Cihelkovou vyrobily druhý panteří zásah, to ale bylo z obou stran všechno – stav 2:8, jenž vznikl zkraje 51. minuty, byl nakonec i stavem závěrečným a tři body tak putovaly na opačný břeh Vltavy.