Související zápasy

Panthers Praha
22_1640941991.jpg
2711_20240321_124641.jpg

Slaný výjezd rezervních juniorů

Slánská výprava započala v pozdním odpoledne, kdy na nás čekaly připravené Černošice. Zápas to byl vyrovnaný a velmi tvrdý, rychlost i tempo byla pro naše dorostenecké kluky výzvou a zas pro juniorskou posilu tlakem.

Po dvou přesilovkách jsme se chytli vedení, chtěli jsme i navázat, avšak postupem času začali krystalizovat chyby v mezihře, které otupovali náš tlak na bránu soupeře. Ten mezitím čerpal z nedostatku důrazu na středu, až se ujmul dvoubrankového vedení. Vedení Černošičtí udrželi až do konce a o to víc nás pálila nepřesnost těch mála šancí, které jsme si vybojovali.

Do druhého zápasu nám zbyl už jeden hráč ve věkové kategorii soutěže. Avšak co jsme ztratili v počtu, jsme vynahradili nasazením. Do zápasu se Spartou jsme nakročili s velkou chutí a podpořila nás i jednohlasná tribuna. Hned zpočátku jsme odskočili po famózní trefě ze středu hřiště. Svým tahem nás Kalivoda dostal do vedení. Nadšení střídala tvrdá práce odzadu a pasivní hra, do které nás během druhé třetiny nutila tlakem Sparta, nám moc nechutnala.

Během porady jsme si coby cíl stanovili další branku. Naproti tempu zápasu jsme ale inkasovali my. A to nejednou, ale hned dvěma v průběhu dvou minut. Emoce utíkaly jako pára nad hrncem, vzali jsme si time na nadechnutí a s novým přístupem ke hře jsme se vzepřeli porážce. Bušili jsme, tlačili, než nám píle přinesla ovoce. Rekso po nahrávce na střed a množstvím prostoru společně s Kalivodou, který po přehrání dvou hráčů vstřelil druhou branku, zařídili znovu jednobrankový náskok. V základní části Sparta stihla ještě dorovnat a poslední minutu a půl jsme odbránili v oslabení. Následné nájezdy jsme pak vyhráli společnými silami Fíly Stašáka a Davida Palaše, který s přehledem a zkušeností vychytal bez ztráty kytičky.

Autor: Filip Urban