Skvělý víkend juniorů, doma byli stoprocentní!

Parádní pátek a sobotu prožilo juniorské Áčko, které si v Rudné vyšláplo na silné Bohemians a v tabulkově blízkém souboji přehrálo i Kladno!

Netradičně v pátek se odehrála předehrávka vzájemného utkání s Bohemians a vlivem organizačních trablů soupeře jsme nabídli možnost odehrát toto utkání na naší hale, i když dle zápisu byla domácí Bohemka.

Na sraz málokdo dorazil včas a trenéři cítili, že to asi nebude dobrý začátek. Apelovali na své hráče na poradě před utkáním a i díky tomu a nabuzenosti jednotlivců to vypadalo již od rozcvičky na jiný, soustředěný tým. Poměrně po krátké době jsme dostali možnost přesilové hry, tu se nám bohužel nepodařilo využít. Jako bychom byli opařeni tím, že jsme tuto možnost dostali hned ve druhé minutě utkání. Ovšem třetí lajna na soupeře vlítla neskutečným způsobem, kdy si Bulvas poradil s Rolanovou přihrávkou a otevírají tím skóre zápasu. Bohemians dokázali odpovědět, ale to se naším rychlíkům vůbec nelíbilo a Uher poslal náš tým znovu do vedení. Následovalo osobní vyloučení pro bohemáckého Trnku, kdy se k nájezdu postavil Ježek A. a jak jste určitě na sociálních sítích viděli, tak si s golmanem poradil poměrně hravě.

Také druhou třetinu jsme zahájili početní výhodou, ale bohužel ani tu se nám nepodařilo využít. Hra se začala zrychlovat a přiostřovat. Je toho důkazem také červeně zbarvený zápis v textovém online. Bohemians dokázala v polovině utkání srovnat stav na 3:3, ovšem do šaten se po čtyřiceti minutách šlo za našeho vedení 5:4.

Také třetí třetinu jsme započali početní výhodou a ani tu jsme nedokázali zužitkovat. Rodily se šance na obou stranách a i stav utkání na obou stranách se měnil jak ponožky. Ovšem od 46. minuty byl gólostroj pouze z našich holí, což vždy bylo oslavováno s velkým nadšením nejen ze střídačky, ale také z tribun, kde své ratolesti silně podporovali rodinní příslušníci. Ani hra bez golmana soupeři nepřinesla kýžené ovoce a my se tam díky tomu mohli radost z výhry na TOP týmem, navíc poměrně vysokým rozdílem.

Autor: Andrea Nováková

Sobotní zápas Juniorů A byl za dveřmi a každý očekával hru plnou soubojů a plno dramatických situací. Proč? Kluci tuhle parádu ukázali v páteční předehrávce proti Bohemians.

Ze zkušenosti víme, že když váš tým přejede top mužstvo, tak druhý den proti outsiderovi zahraje prostě vlažně, lehkovážně, namachrovaně. V hlavě si myslíme, že to půjde samo. Možná hráči nebudou souhlasit, ale prostě to tak je.

Už rozcvička stála za prd a tam jsme si už říkali „noooo, to nebude asi dobrý“. Měli jsme pravdu. Kladno na nás vlítlo na dvě lajny. Ale bohužel se celý zápas snažilo držet míček, nikam nespěchat a uspat naše kluky. Musím říct, že to fungovalo. Naše hra a naše nasazení potřebuje tempo. Bohužel jsme se soupeři přizpůsobili a hráli stejně pomalu.

Nutno říct, že to byl náš nejhorší zápas v sezoně - i přesto že jsme jej ovládli poměrem 5:4, to bylo s pořádnou dávkou štěstí. Důležité jsou body, ale herní stránka dnes pokulhávala. Ale už nejsme děti, abychom si říkali, že nehrajeme na výsledky. 3 body bereme a jedeme dál.

Autor: Lukáš Jenšík