2:8(0:0,1:5,1:3)
so 9. 9. 2023 18:00 @ SH Písek - oblouková, Národní liga, 1. kolo

Skvělý start mužů, z Písku vezou tři body!

Mužský A-tým se na úvod Národní ligy vydal na půdu nováčka z Písku bez jedné výrazné ikony týmu a to bez hlavního trenéra, který měl pracovní povinnosti mimo ČR.

Po příjezdu na místo určení jsme měli mírné rozpaky, jelikož se v tamní budově rekonstruuje a tak to bylo ohledně zázemí trošku s dobrodružstvím. Naštěstí pan správce byl velice milý a vysvětlil nám, jak se co má a kde to nalezneme. Pokyny před utkáním byly hráčům jasně předány a šlo se na plac.

První třetina byla pro oba celky taková lehce oťukávací, nikdo se nechtěl pouštět do větších šíleností a hrálo se s přílišnou opatrností. To ta druhá začala pro naše barvy velice pozitivně - nejdříve se prosadil z nájezdu zkušeně Mašát, následně Lombino nepohrdl kvalitním výhozem od Buzíka a poté Martinek doklepl Škodovu střelu od mantinelu. Hráči plnili zadané pokyny a odpovídala tomu také předvedená hra. Otěže zápasu jsme vzali do svých rukou a kontrolovali jsme hru.

První písecký gól padl ze standardní situace v našem brankovišti, kdy soupeř našel skulinku v naší obranné zdi. Toto nás nikam nesrazilo a dál jsme předváděli tu hru, kterou chceme hrát. Do konce třetiny jsme k tomu přidali další dvě branky z hole Daňka (zacinkalo to pořádně) a z hole Zelinky. Do závěrečné části pokyny od trenérů zněly jasně - nepolevit a dál hrát to, co umíme. Písku jsme nechali až zbytečně moc prostoru a dokázal z toho vytěžit druhou branku. Pokračovali jsme trošku rozhozenou hrou, kdy jsme si nedokázali udržet v klidu balonek na hokejkách a otočit si to a utavit tak soupeře. Společně s tím se roztrhl pytel s nešťastnými vyloučeními, kdy jsme soupeři zatápěli v dané třetině více než za shodného počtu hráčů na hřišti. Svědčí o tom nejdříve gól Kšíra a následně dva góly Hrubého (oba do prázdné branky při početní nevýhodě 6 na 4).

Odvážíme si tři body do ligové tabulky a dobrý pocit z týmového výkonu. Nutno podotknout, že jsme bravurně zvládli oslabení. Ukázalo se, kde máme ještě slabiny, na nichž budeme pilně pracovat v tréninku.

Příští utkání hrajeme v sobotu 16. září doma od 19:30 proti dalšímu nováčkovi - Milevsku. Přijďte se určitě podívat!

Autor: Andrea Nováková