Čtyři vítězství, dvě čistá konta a jednoznačný postup z prvního místa. Taková byla základní skupina ženské části Poháru z pohledu Panterek, které na severozápadním tripu neztratily ani bod a mohou se těšit na vyřazovací boje, do nichž za měsíc vstoupí proti Kadani.
Poslední prázdninovou prověrku před blížící se sezonou odehrála o závěrečném srpnovém víkendu družstva juniorů a dorostu. Ta se na turnaji Sobit Cup představila v kategoriích OPEN a slavila shodné medailové zisky – Panteři si odnesli po dvou sadách bronzových medailí.
Úvodní soutěžní zápasy nové sezony nepřinesly panteřím barvám mnoho radosti. V pohárové základní skupině totiž Pražané ze čtyř utkání vyhráli jediné a tříbodový zisk na postup do dalšího kola nestačil.
Poslední předsezonní test dospělých družstev v podobě tradičního turnaje Czech Open skončil symbolickým medailovým zacinkáním. Stříbrné placky si v polovině srpna vysloužili junioři, kteří se v kategorii Open dokázali probojovat až do finále a po vyrovnané bitvě obsadili konečné druhé místo.
Skvělý start baráže, ženy otočily úvodní bitvu s Třincem!
Panterky vstoupily do klíčové série správnou nohou. Byť doma v sobotním úvodním klání s Třincem ještě po druhé třetině ztrácely jednu branku, dva zásahy v závěrečné periodě znamenaly obrat a vítězství 3:2.
Kdo čekal, že barážová série začne nějakým opatrným oťukáváním, nemohl se mýlit více. Už od úvodu se hrálo ve vysokém tempu, jenž ještě více podpořila hlasitá skupina hostujících fanoušků, která ale už po necelých dvou minutách poprvé posmutněla – Gocová totiž uzmula na pravém mantinelu odražený balonek a následné přečíslení vyřešila přesnou střelou na zadní tyč. Třinci nějakou chvíli trvalo než se vzpamatoval, na řadu zblokovaných střel ale dokázal navázat povedenou dorážkou, po níž stav utkání srovnala Macigová. Ještě veseleji pro hosty pak bylo zkraje 14. minuty, kdy kanonýrka Třinecká potrestala chybu v panteří rozehrávce a poprvé poslala svůj celek do vedení.
To hostujícím hráčkám možná trochu překvapivě vydrželo až do závěrečné části – ta druhá totiž příliš florbalové krásy nenabídla a skoro se až zdálo, že oba celky šetří síly a energii na poslední dvacetiminutovku. Tu největší šanci fanoušci navíc viděli už na kraji prostřední periody, kdy Bočková trefila břevno, obě brankářky totiž jinak řšily spíše pokusy z kategorie nenáročných.
A jak už je v poslední době zvykem, právě třetí třetina byla tou částí zápasu, kdy se Panterky dostanou na koně a nepříznivé skóre otočí. Stejně tomu bylo i tentokrát, kdy hned v úvodu spálila velkou šanci Faťunová, na konci 46. minuty se ale mohla radovat společně s ostatními, když se navrátivší Bartušková rychle zorientovala mezi kruhy a srovnala stav utkání na 2:2. A zatímco Třinec kontroval pouze střelami do bloku, domácí hráčky trefovaly své pokusy přesněji a díky tomu i pět minut před koncem rozhodly o svém vítězství – z nepříliš nápadné akce totiž Bočková parádní a hodně těžkou ranou na vzdálenější tyč vykouzlila vedoucí gól a toto vedení už si Pražanky vzít nenechaly.
V samotném závěru totiž přežily jak velký třinecký tlak, tak i vyloučení Zikmundové a díky vítězství 3:2 se tak ujímají vedení v barážové sérii. Ta bude dvěma zápasy pokračovat příští víkend v Třinci, případné další bitvy by se pak hrály na konci měsíce v Rudné.