DošwichPanthers
6:8(0:2,3:1,3:5)
so 25. 11. 2023 19:00 @ SH Milevsko, Národní liga, 12. kolo

Skvělý obrat ve třetí třetině znamená body z Milevska!

Základní část se nám přehoupla do druhé poloviny a první utkání druhé části jsme sehráli proti Milevsku, a to na jeho půdě.

Úvod třetiny byl takový opět oťukávací s povrchem a místním stylem. Vytvářeli jsme si docela dost šancí, ale ne a ne změnit čísla na světelné tabuli. V polovině třetiny se ze skrumáže na našem brankovišti lépe zorientoval Marhefka, který vyslal vpřed Zelinku a ten si sám 1v1 poradil s gólmanem. Další střídání Škoda pohotově dorazil Hudcovu střelu z dálky a do šatny jsme šli za hladkého vedení 2:0.

Druhá třetina byla více v režii soupeře, kdy jsme byli nedůrazní v soubojích a dávali jsme soupeři více prostoru. Světlou pasáží byl ťukec na ose Prokůpek-Wojnar- Hrubý, který skončil gólem. Ovšem Milevští se díky přečíslení a následně přesilové hře dostali zpět do utkání a srovnali skóre na 3:3.

Třetí část byla poněkud zběsilá, kdy se soupeř dostal poprvé v zápase do vedení a hned odskočil o 2 branky - nejdříve v oslabení došlo k teči na brankovišti a následně jsme si nedostatečně pohlídali dorážku. Poté nejprve Beneš připravil krásným pasem šanci pro Nového a následně sám skóroval a byl tu další obrat zápasu. Další branku po skvělém přečtení hry Škody přidává Kačer. Milevsko to zkoušelo ještě ve hře bez gólmana, ale toho využil Wojnar a navýšil vedení. Nějakých 30 s do konce třetiny nám bylo nabídnuto již druhé trestné střílení, kde kterému se postavil náš junior Beneš a s ledovou hlavou a šikovnými rukami nekompromisně proměňuje. Soupeř už na konci třetiny jen kosmeticky upravuje skóre, po sporném souboji u mantinelu.

Příští utkání nás čeká doma známý soupeř z Jaroměře, který se v poslední době poměrně trápí. Určitě doražte podpořit naše kluky k dalšímu vítězství.

Autor: Andrea Nováková