PanthersNáchod
5:4(0:1,2:3,3:0)
so 9. 3. 2024 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 1. kolo

Skvělý obrat a první bod, úvodní semifinále rozhodl Hudec!

Muži i ženy mají za sebou snový vstup do víkendu. První jmenování v úvodním klání semifinálové série proti Náchodu museli dotahovat dvoubrankové manko, před 150 fanoušky ale předvedli parádní nástup do třetí třetiny, jenž jim přinesl vítězství 5:4!

Opatrná hra a minimum chyb. Touto větou bychom i coby neznalci zákulisních informací dokázali popsat taktiku obou celků na úvodní semifinálovou třetinu, kdy se hrálo opravdu ve velkých rukavičkách a moc vzrušení na hřišti k vidění nebylo. Panteři i Náchod vyslali dohromady na soupeřovy brankáře pouhých osm střel a bylo to spíše takové oťukávání protější strany se snahou najít nějakou tu skulinku k útoku.

O něco úspěšnější v tom byli hosté, kteří i šli jako první do vedení, když se v chumlu těl nejlépe zorientoval Jakubský. Panteři si odpověď nechali na start druhé třetiny, kdy napěchované tribuny dostali do varu Kačer s Novým, kteří v rozmezí dvou minut obrátili skóre. Domácí pak navíc přežili i sporné vyloučení, o další navýšení vedení se nicméně v polovině duelu připravili vlastní chybou v rozehrávce, kterou nekompromisně potrestal Macháček. Náchodské navíc vyrovnávací gól nakopl a přidali na důrazu, z čehož plynuly i další dvě trefy. Na konci třetiny tak na tabuli svítilo skóre 2:4 a domácí před sebou měli velký úkol - tento stav zvrátit.

A je třeba říct, že tomu rozhodně šli naproti už od úvodního buly. Po necelé půlminutě snížil parádním dělem pod břevno Kšír, za další minutu navíc sroval Nový a začínalo se nanovo. Pantery hnala vpřed kromě psychické výhody z rychlého srovnání také elektrizující atmosféra v ochozech. Tam si našlo cestu 150 fanoušků a to i včetně panteří omladiny, jež se své role zhostila fantasticky a svým projevem strhla k fandění celou halu. A právě pověstný šestý hráč na hřišti zafungoval, protože stále nebylo odehráno ve třetí třetině ani osm minut a Pražané se konečně dostali do vedení - v přesilovce našel Lombino kapitána Hudce, jenž se neukvapil a našel dokonale přesně místo mimo Skalického dosah a gólem na 5:4 odpálil mezi domácími příznivci bombu nadšení.

Panteři se tak dostali do pozice, jíž ze základní části dobře znají, a nabyté vedení si zkušeně hlídali až do samotného závěru. V něm to sice hosté ještě zkusili v šesti, na Buzíka ale celkově v závěrečných dvaceti minutách vyslali pouhé tři střelecké pokusy, což jim k vyrovnání nestačilo.

Svěřenci Patrika Míky tak do semifinále vstoupili vítězstvím 5:4 a ujímají se v sérii vedení 1:0. Druhý bod mohou přidat už v neděli, přijďte je od šesti hodin večer podpořit přímo do Rudné a dotáhnout je k matchballu!

Autor: Tomáš Pauček