Shrnutí víkendu stržů

O víkendu se představila všechna tři družstva starších žáků a se svými výkony mohla být celkem spokojená. Tým BLACK postoupil zpět do prvního koše, WILD pak na Stodole uhráli stříbro. Strži 08 se pak představili doma v Rudné.

Tým BLACK ovládl domácí druhý koš

Po delší době jsme se společně s pořádáním vrátili do druhého koše, kde jsme chtěli zúročit naše zkušenosti ze soubojů s těmi nejlepšími. A je třeba říct že se nám to podařilo na jedničku a až mě samotného překvapovalo, jak jsme se po celý turnaj prezentovali. V obou zápasech skupiny jsme naprosto dominovali, soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě zvítězili.

Finále už bylo z naší strany trochu horší a mohla za to asi i absence zraněného kapitána Kuby Nového, snažili jsme se ale pokračovat ve stejném duchu, tedy v aktivním napadání a snaze získávat balonky v útočném pásmu. Naše zkušenosti z prvního koše byly znát, takže jsme i tentokrát soupeře i přes jeho kvalitní výkon zkrátka a dobře přehráli, čímž jsme si zajistili zaslouženou místenku zpět o patro výš.

Autor: Lukáš Jenšík

WILD brali na Stodole stříbro

V neděli 20.02. čekal kluky a holky turnaj na Tatranu, kde se dostali až do finále, kde nakonec bohužel nestačili na Spartu.

První zápas nás čekal v 11:30 proti nejsilnějšímu soupeři ve skupině. V utkání jsme již od začátku dominovali, ale nebyli jsme schopni prolomit naší koncovku. Nakonec jsme se však dočkali a do vedení nás dostal první trefou v utkání Honza Kubíček, asistoval mu Péťa Křepelka. Do konce zápasu jsme se dokázali ještě 2x prosadit a to díky hattricku Kubíčka. Asistence si ještě připsal Kočandrle a Křepelka. Zápas skončil výhrou 3:1.

Druhý zápas jsme odehráli proti domácímu týmu Tatranu. Duel jsme již od první minuty měli pod kontrolou, ale zase jsme měli problém v koncovce. Do konce první třetiny jsme dokonce inkasovali po nepohlídaném hráči před brankou, který uklízel do prázdné branky. Do druhé poloviny jsme ale skočili mnohem lépe a už jsme se dokázali i konečně prosadit. První trefu zaznamenal Matyáš Hroník, kde mu asistoval Váša Rejzl. Dále se prosadili také Verča Bezoušková, Honza Datel, podruhé Hroník a dokončil to Vojta Nevšímal. Zápas jsme vyhráli 5:1 a tím pádem nás čekala Sparta ve finále.

Ta na turnaji byla ve velmi silném ložení. Od začátku zápasu nás přehrávala a tak jsme museli udělat trochu změny, zejména pak proto, že po pěti minutách jsme prohrávali 4:0. Od té doby jsme ale začali mnohem lépe bránit a dokonce jsme si tvořili i nějaké ty šance. V 8. minutě se po skvělém důrazu a individuální akci prosadil Martin Sedláček, do konce třetiny jsme pak dokázali ještě jednou stav snížit na 4:2, kdy se prosadil Vojta Nevšímal po asistenci Honzy Kubíčka. Ve druhé polovině jsme hráli se Spartou vyrovnaně po hezké akci holčičí lajny, kde se prosadila v poslední vteřině Evička Budinová. Konec utkání skončil prohrou 5:3, ale i přesto jsme mohli jít ze zápasu se zvednutou hlavou.

Chtěl bych pochválit celý tým za výkony a nasazení v zápasech. Obrovská pochvala míří také na adresu brankáře Ondry Beneše, který podal velmi dobré výkony a své spoluhráč podržel. Dále bych chtěl moc pochválit všechny holky, které mě velmi překvapily a dokázaly se v souboji s kluky několikrát střelecky i herně prosadit. Děkujeme také rodičům, kteří se přišli podívat a fandit. Přeji klukům i holkám hodně štěstí v dalších zápasech a ať jim takové nasazení vydrží do dalších turnajů.

Autor: Michal Derevlanyj

Osmičky sbíraly zkušenosti v Rudné

Nedělní turnaj starších žáků 2008 proběhl na domácím hřišti v Rudné. V prvním zápase s Olympem jsme trochu zaspali na začátku a hned ve druhé minutě na tabuli svítilo skóre 0:2 ve prospěch soupeře. Nicméně jsme se zvedli a do konce zápasu soupeře přehrávali, což ale bohužel nestačilo a tak jsme prohráli 3:4.

Další zápas nás čekalo Kladno, které bylo lepší než my ve všech ohledech a to zapříčinilo další naší prohru 0:5, kdy jsme nedokázali vstřelit jediného góla. Po zápase jsme si s klukama sedli v šatně a probrali zápas, protože jsme chtěli výkon do dalšího utkání zlepšit. Kluci si vše řekli a snažili se i sami vymyslet, co zlepšit. Změnili jsme lajny a zkusili něco nového.

Poslední zápas jsme hráli se Žraloky Příbram a kluci se snažili plnit vše, co jsme si mezi zápasy řekli. Od zápasu s Kladnem se náš výkon ve všem lišil. Bohužel nám ale scházelo pořád pár základních věcí, zejména pak produktivita v zakončení. Zápas skončil 2:6 pro soupeře, ale myslím, že jsme pokročili zase o krok dál k vyrovnání těm lepším týmům. Děkujeme divákům, kteří nás přišli podpořit.

Autor: Jakub Žiška