Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2163_20220408_123733.jpg

Shrnutí domácích bitev elévů

První dubnový víkend přinesl i jeden ze závěrečných turnajů obou elévských družstev, která se tentokrát představila na domácích halách – jedenáctky na Lužinách a dvanáctky v Rudné.

Jedenáctky se vrátily do nejvyššího koše

Sobotní dopoledne a hala na Lužinách slibovala krásný florbalový den plný radosti a samozřejmě kouzelných akcí našich mladých nadějí.

První zápas s favoritem z Kladna nabídl velmi vyrovnaný první poločas, ovšem po pauze přišlo zvolnění z naší strany. Soupeř odskočil o pár branek, které už pro nás byly kritické.

Druhé klání a protivník ze Střešovic opět ukázal pohledný florbal plný akcí a krásných branek, které bohužel vyzněly o jednu lépe pro soupeře. Bolelo to o to víc, že rozhodující trefa přišla až pár vteřin před koncem a podruhé za den jsme tak odcházeli ze hřiště v roli poraženého týmu.

Ve třetím utkání přišla nejvíce zdrcující porážka dne od Sparty, která si první poločas nahnala krásné skóre a mohla se celý druhý poločas už jen bavit florbalem.

Do posledního zápasu zněl cíl jasně, a to urvat po nešťastném dni alespoň jedno vítězství na naši stranu. S Olympem jsme první poločas na hřišti kralovali a dávali nádherné branky. Po pauze přišlo lehké zaváhání, ale i přes velký chtíč soupeře se mu nepodařilo zvrátit závěr zápasu, turnaj jsme tedy zakončili vítězně.

Na závěr nutno poděkovat rodičům za super kulisu a těšíme se na příště.

Autor: Josef Nový


Dvanáctky se rvaly statečně

První sobota v dubnu byla ve znamení dalšího kola elévů a naše týmy šly opět do boje. Družstvo 2011 se v domácím prostředí představilo v první koši, výběr 2012 pak cestoval do Rudné.

Už cesta do Rudné byla plná překážek, jako by nás tam někdo nechtěl. Náš tým složený hlavně z dětí z přípravky ale na místo dorazil v plném počtu 9+1 a mohl tak jít do boje.

Všechny tři zápasy jsme zvládli dobře a nabrali jsme nové zkušenosti. Povedlo se nám i vyhrát a vstřelit hodně pěkných branek. Skvělý výkon předvedl tradičně Fíla v brance, který přiváděl soupeře k šílenství tím, že svou klec doslova zavřel a zamknul na několik západů.

I když byl celý náš tým minimálně o dvě hlavy menší než všichni ostatní, zvládli jsme se soupeři držet krok a v některých okamžicích i ostatní týmy přehrávat. Určitě k tomu napomohla pořádná svačina a fandění rodičů, kterým za podporu děkujeme.

Už teď se těšíme na další turnaj.

Autor: Ladislav Hrma