Související zápas

Panthers Praha
Králův DvůrPanthers
6:9(0:2,2:5,4:2)
so 4. 2. 2023 20:00 @ SH Králův Dvůr, Národní liga, 20. kolo
26_20230215_144258.png
2382_20230207_230918.jpg

Šestá výhra v řadě, muži přestříleli Králův Dvůr

Panteři přidali v sobotu v Králově Dvoře už šestou výhru v řadě, výsledek 9:6 a drobné zaváhání Jaroměře je navíc dostalo na dostřel elitní čtyřce.

Muži si pro důležité vítězství šli od samého začátku utkání a už po necelých 90 vteřinách vedli zásluhou Pokorného, celou první třetinu navíc drželi domácí v tlaku a svému soupeři půjčovali balonek jen zřídka. To se odrazilo jak na počtu střel a šancí, v nichž Panteři T.B.C. přehráli více než dvojnásobně, tak i na skóre, jež zvýšil v polovině 13. minuty Prokůpek. Bez potrestání pak zůstalo vyloučení Lešuka.

To se přeneslo i do periody druhé a byť chvíli po návratu královedvorské stálice zpět na hřiště dokázali domácí poprvé skórovat, moc radosti z této branky neměli – v rozmezí necelé minuty totiž dokázali odpovědět Pokorný se Škodou a poslali tak Pantery do komfortního tříbrankového vedení. To ještě jednou dokázal stáhnout Švejda, jemu ani jeho spoluhráčům ale vůbec nevyšla v pořadí čtvrtá desetiminutovka – v ní Králův Dvůr hned dvakrát zaplatil za své vyloučení inkasováním, nepopulárního „šatňáka“ na průběžných 7:2 z hostujícího pohledu pak chvíli před koncem přidal Žiška.

Třetí třetina už se nesla v hodně tvrdém duchu – vyloučených začalo přibývat i na panteří straně, odbržděná hra v kombinaci s hlasitými tribunami pak přinesla i notnou dávku emocí. Králův Dvůr dokázal podobně jako jeho soupeř využít dvě z nabízených možností a jednu trefu pak přidal i při vyrovnaném počtu hráčů na hřišti, na nějakou velkou dramatizaci to ale nakonec nestačilo – panteří vítězství pojistili dovršenými hattricky Žiška se Škodou a upravili tak skóre na konečných 9:6. To je navíc důležitý výsledek i vzhledem k vývojům v tabulce, kde čtvrtá Jaroměř přenechala doma jeden bod Turnovu a v tuto chvíli už je její náskok před Pantery pouze tříbrankový – oba soupeři navíc svým vzájemným soubojem uzavřou ve valentýnském týdnu základní část Národní ligy!

Související odkazy