Šest bodů pro rezervní #princezny

Nejen v mužské složce se oceňuje plaketami za dosažené milníky. Na posledním turnaji ženského rezervního týmu byla oceněna Linda Srbová za 200 odehraných zápasů.

První utkání opět v brzkých ranních devíti hodinách jsme sehrály proti Mladé Boleslavi. Utkání se vyvíjelo jednoznačně, kdy jsme po 10 minutách první třetiny vedly již 3:0. Hned ten první gol připravila navrátivší po zranění Karla Kalecká pro Nicol Braunovou, o druhý se postarala sehraná dvojice Áďa Polívková s Martinou Čapkovou, o třetí branku se díky důrazu a dravosti zapříčinily Linda Srbová a Monika Merčáková. Soupeř dokázal do konce třetiny ještě mírně kosmeticky upravit skóre jednou brankou. Druhé dějství bylo jedno z těch klidnějších, kdy jsme navýšily skore, však jsme také obdržely, ale opět jenom jednou. Na závěrečnou třetinu jsme si mírně počkaly, jelikož hned v úvodu třetiny došlo ke zranění jedné z hráček Mladé Boleslavi a byla přivolána záchranná služba. Po delší odmlce jsme utkání dohrály, však již nemělo patřičné tempo ani výkon.

Druhé utkání jsme odehrály proti velice známému týmu - Kobylisy. Zápas měl již od počátku vysoké tempo, které se snažily oba týmy udržet. Gólmanky na obou stranách držely svůj tým až do 13. minuty, kdy se prosazuje z dorážky Lucka Floriánová. Opět to vypadalo, že první třetina byla rozběhávací, jelikož oba týmy v té druhé ještě přidaly na tempu. Také se přidalo pár gólů, na naší straně po hned tří kusy a na soupeřově straně po jednom kusu, kdy jsme si nepohlídaly výběh jedné hráčky. Ve třetí třetině to zprvu vypadalo na drama, kdy Kobylisy dokázaly snížit na rozdíl jediné branky, to nás nezastavilo. Zejména díky skvěle chytající Elišce Soukupové a dobře ubráněnému tlaku i v oslabení jsme se radovaly z vítězství.

V první řadě přeji brzké uzdravení zraněné hráčce z Mladé Boleslavi. Následně chci pochválit všechny zúčastněné za předvedený výkon. Následující turnaj je s delší časovou odmlkou, ale se silnými soupeři, takže je potřeba se na ně dobře připravit a ukázat kvalitní výkon.

Autor: Andrea Nováková