BenešovPanthers
6:8(4:2,2:2,0:4)
ne 15. 10. 2023 16:00 @ SH Bystřice, Národní liga, 6. kolo

Série neporazitelnosti trvá, muži otočili bitvu v Bystřici

Naše elitní muže čekal další zápas v méně oblíbené haly v Bystřici proti takové stálici Národní ligy - Benešovu. Zprvu to vypadalo, že šňůru neporazitelnosti našich mužů Benešov utne, což se naštěstí nestalo.

Cesta na již zmíněnou halu byla s ohledem na čas utkání poměrně klidná a bezproblémová. Kluci se v klidu sešli včas v šatně, jen bohužel jeden z nich zjistil, že si zapomněl zápasové kraťasy a náhle začal mírný stres, jak to vyřešit. Vše se naštěstí ladně a pohotově vyřešilo a daný hráč tak mohl bez problému nastoupit k utkání.

První střídání všech lajn bylo takové opatrné a nepřesné. V takovém duchu se nesla vesměs celá první třetina. Skóre otevřel soupeř, kdy jsme nechali Vojtíška proběhnout skoro celé hřiště a ještě přihrát na volného Pavlíčka. Namíchaná první lajna s druhou si dobře poradila se standardní situací soupeře v našem obranném rohu, kdy poté Hrubý utíká na polovinu soupeře a následně nachází dobíhajícího Wojnara, který srovnává skóre. Následovala těžká pasáž, kdy jsme dostali tři slepené góly z nedůrazu a laxnosti. Na řadu přišel oddechový čas, který byl opravdu potřeba, společně s jasnou promluvou do duší všech našich hráčů. Což mělo záhy požadovaný účinek - rozehrávka druhé lajny po pravém mantinelu vyšla na výbornou, kdy se Lombino natlačit do předbrankového prostoru a upravuje skóre. Do konce třetiny nám byla nabídnuta početní výhoda, která nedopadla dle našich představ.

Úvod druhé třetiny se nesl v duchu konce té předchozí - poměrně hodně nepřesností. Uprostřed třetiny se Wojnar krásně vytáhl na střed do lepší střelecké pozice a na brankovišti nalezl Vavrouška, který lehkou tečí dopravuje balonek za záda benešovského golmana. Na středu u mantinelu dojde k souboji, kdy rozhodčí vidí držení od Lombina, což by se dalo rozporovat, ale rozhodčí byli neoblomní. Na třetí lajnu si přesilová lajna Benešova nepřišla, naopak inkasovala, kdy Nový blokuje krosovku, Hudec vyváží na útočnou polovinu, Marhefka zakončuje v běhu pouze do golmana, ale pohotový Nový (u kterého tato akce vznikla) doklepává za ležícího golmana. Benešovští se poučili a záhy početní výhodu využili střelou z dálky, kdy náš golman nemohl přes clonícího hráče nic vidět. Ke konci třetiny jsme byli opět vyloučeni a tady už si to Benešov pohlídal a zkušeně využil početní výhodu.

O pauze zřejmě došlo na další velkou promluvu do duše, jelikož třetí třetina byla v naší režii. Soupeř už upadal fyzicky a nám začalo vycházet to, co jsme měli hrát již od začátku. Jako správný kapitán Hudec nejdříve snižuje na 5:6, kdy se vytáhne z pozice obránce středem a zakončuje bekhendem pod ruku, a následně srovnává skóre na 6:6 táhlou střelou od mantinelu do levého horního růžku. Hned další střídání si dobře počínala také druhá lajna, kdy Martinek dopravuje balonek mezi tři tyče a tím jdeme do vedení, které jsme si na konci třetiny pojistili dalším gólem v oslabení.

Musíme se naučit hrát celý zápas a ne vždy jen určité třetiny, být koncentrovaní a vyvarovat se zbytečných chyb, které si stále říkáme, že nebudeme dělat, ale furt se v těch zápasech objevují.

Autor: Andrea Nováková