Související zápasy

Panthers Praha
23_20230911_132008.jpg
2315_20221201_000237.jpg

Sběr zkušeností Dorostenek

Třetí nejstarší dívčí kategorie Panthers ve své premiérové sezoně v nejvyšší soutěži sbírá především zkušenosti. A že to proti starším a ostřílenějším soupeřkám občas může trochu bolet, to ukázaly poslední dva turnaje.

Domácí hala skalp soupeřek nepřinesla

Další zápasy odehrály Dorostenky v naší domácí aréně na Radlicích. V dopoledním kláním nás čekal soupeř z Mladé Boleslavi, proti kterému jsme jednoznačně měli ambice bodovat. Zápas pro nás nezačal špatně, když jsme během prvních několika střídání měli o něco více ze hry a párkrát se dostali k zajímavým pokusům do zakončení. I přes lehký počáteční tlak se do vedení dostal soupeř a postupně začínal více a více přebírat otěže zápasu. Nakonec byla Boleslav v zápase lepším týmem a my se tedy museli soustředit především na hrozbu z rychlých protiútoků. Ty nám ovšem příliš nevycházely a holky z města automobilů nakonec braly zasloužené vítězství.

Po krátké pauze nás čekala Bohemka, proti které jsme se museli obejít bez tradiční gólmanky Julči a do brány tedy zaklekla Kiki Stibůrková. Po celou dobu zápasu nás provázely technické nedokonalosti a chabá úspěšnost v osobních soubojích. Klokanky ukázaly svou kvalitu a utkání bylo v jejich režii, což se promítlo i do konečného skóre.

Víme, na čem máme pracovat a že toho není úplně málo. Věříme, že do příště pořádně potrénujeme a budeme se prezentovat sympatičtější předvedenou hrou.

9 statečných na Bublině

K dalším zápasům ve známém prostředí Bublina Areny vyrazily Dorostenky v dosti skromném počtu 8+1. V prvním zápase nás čekal velký favorit celé soutěže, tedy pražský Chodov. Celý zápas se vyvíjel v duchu, jaký se dal očekávat. Soupeř byl více na míčku a vytvářel si celou řadu gólových příležitosti, zatímco my se snažili bránit na vlastní polovině a hrozit z brejků. Nakonec z toho byla vysoká porážka a navíc nás čekala několikahodinová pauza mezi zápasy.

Ve druhém zápase jsme vyzvali o poznání hratelnější Tigers. První třetina skončila nerozhodně a na šance jsme byli mírně ve vedení. Chvíli po začátku druhé třetiny jsme se dostali do vedení i co se branek týče a měli mnoho dalších příležitostí na to překlopit skóre na svou stranu ještě více. V poslední minutě přišla z naší strany obrovská nekoncentrovanost, když náš protivník v rozmezí 23 vteřin utkání otočil. V závěrečné části se naše ztráta ještě o jednu branku zvýšila a i přes závěrečný tlak se nám bohužel nepodařilo více než snížit. Museli jsme se tak smířit s druhou porážkou, a to proti podstatně slabšímu soupeři.

Autor: Dan Ježil

Související odkazy