22_1640941991.jpg
18_1640199804.png
38980_DSC_2294.jpg

Salming Cup žádnou medaili nepřinesl

Po loňských medailových žních byl letošní Salming Cup na cenné kovy pro panteří družstva o poznání chudší - ačkoliv například Junioři nebo Starší žáci dokázali vyhrát své skupiny a do play-off tak vstupovali jako favorité, ani oni nedokázali přejít přes čtvrtfinále a naše družstva se tak domů vrátila s prázdnou. Přečtěte si shrnutí putování všech družstev, doplněné o komentáře jejich lodivodů.

Junioři (B19)

Jedním z největších adeptů na zisk cenného kovu byl výběr juniorů. Ten na turnaji přivítal také čerstvou posilu z Neratovic, útočníka Vojtěcha Wojnara, který společně se svými novými spoluhráči i přes občasné drobné problémy nakonec zvládl opanovat základní skupinu, v níž se utkal postupně s Pískem, Tatranem a Kladnem. Z prvního místa tedy Panteři do play-off vstoupili coby jeden z favoritů, hned úvodní kolo vyřazovacích bojů ale znamenalo překvapivou stopku - tu jim vystavil defenzivně hrající Chodov, jenž sice ve druhé polovině ztratil nabyté vedení, to si ale povedeným závěrem vzal zpět a svěřence Patrika Míky tak odsoudil jen k bojům o umístění. V nich si nakonec nejstarší radličtí zástupci poradili se všemi soupeři a paradoxně tak s jedinou prohrou na turnaji skončili na celkovém pátém místě.

Komentář trenéra (Patrik Míka): "Salming Cup byl pro nás první velkou společnou akcí před juniorskou kvalifikací. Týmové složení se od minulého ročníku změnilo, během letní přípravy jsme přivítali nové tváře, které jsme se snažili co nejrychleji zapracovat a vyjasnit definitivní skladbu před nejdůležitější části sezony. Skupinu turnaje jsme sice ovládli, nicméně náš standard jsme zahráli pouze ve dvou utkáních na turnaji. Ve čtvrtfinálovém klání jsme předvedli dvě vynikající pasáže a bohužel i dvě nekoncentrované, což nás stálo lepší umístění a zajímavější zápasy."

Juniorky (G19)

Juniorky taktéž přivítaly v týmu několik nových tváří a v prvním zápase bylo znát, že si na sebe ještě zvykaly - ačkoliv se soupeř z Litvínova do zakončení dostával jen hodně sporadicky, Panterky na jejich defenzivní blok hledaly recept možná až příliš dlouho, nakonec ale zvládly vydřít hubené vítězství 2:1. Stejný výsledek se opakoval i o pár hodin později, tentokrát už to ale byla podstatně větší radost - přišel totiž v derby se silným Chodovem, jenž zejména v závěru mocně tlačil na pilu, k vyrovnání se už ale nedostal. Závěr skupiny proti Bulldogs pak přinesl hodně nečekaný zvrat - porážka 2:3 znamenala, že se společně s brněnským a chodovským soupeřem Panterky vyrovnaly v minitabulce tří týmů jak na šesti bodech, tak i na vyrovnaném skóre. Po několika zvratech ve výkladu pravidel a mocné snaze Chodova vyhnout se losu nicméně na hod mincí přeci jen došlo a špatná volba strany nakonec znamenala, že si svěřenkyně Andrey Novákové a Lukáše Jenšíka zahrají jen o konečné páté místo. V zápasech o umístění už přemožitele navíc nenašly a stejně jako junioři tak s jedinou prohrou na turnaji skončily na pátém místě.

Komentář trenéra (Andrea Nováková): "Děvčata vstoupila do turnaje oproti většině týmů od den později. První utkání s Litvínovem bylo dosti nepřesné a ospalé, nedokázaly jsme projevit svoji pravou sílu a dosti jsme se na vítězství potrápily. Další utkání se silnějším bylo jiné - vytvářely jsme si šance, které jsme trestaly a hrály jsme dobře do obrany. Závěrečné utkání ve skupině nás stalo dost sil, trenéry zejména psychické s ohledem na skutečnost, že nebyl jasný klíč postupu při shodnosti bodů tří prvních týmů. Po několika telefonátech a nedorozumění došlo na rozstřel mezi námi a Chodovem, kdo urve druhé místo ve skupině a tudíž postoupí do semifinále. Rozhodl los, který dopadl ve prospěch Chodova. My jsme následně sehrály dramatické utkání se Spartou, kterou jsme nakonec zdolaly 5:2. Na konečný zápas turnaje jsme se přesouvaly na jinou halu a utkaly se s běhavým týmem z Chomutova. Hrály jsme důsledně do obrany, což nám vytěžilo vítězství 3:0. Každá hráčka ví, kde má nedostatky, na kterých zapracujeme. Škoda dvou zápasů (s Litvínovem a Spartou), jinak herní projev bereme pozitivně."

Dorostenci (B17)

Dorostenci nastoupili do turnaje v prakticky zcela novém složení a kromě toho se museli popasovat ještě s nepříjemnou základní skupinou - hned na úvod schytali debakl od Black Angels, následně dokázali v závěru vydřít remízu s plzeňskými Gorilami a skupinové boje uzavřeli další vysokou porážkou, tentokrát s brněnskými Bulldogs. Předkolo play-off nicméně svěřenci Dominika Hudce zvládli a Karlovy Vary poslali domů po vítězství 3:1, které znamenalo čtvrtfinále play-off B s urostlými Pardubicemi - ty dokázaly využít nevynucených chyb svého soupeře a v jinak vyrovnaném zápase vyhrát 6:2. Zbytek turnaje už se nesl ve vítězném duchu - duel s Hradcem Králové ovládli Panteři poměrem 4:2, v klání o celkové 15. místo navíc poté přetlačili svého rivala z Chodova poměrem 4:3 a uzavřeli tak Salming Cup v pozitivním duchu.

Komentář trenéra (Dominik Hudec): "Tým dorostenců čeká opět náročná sezóna (doufejme, že úplná) a to z jednoho prostého důvodu - absence “silnějšího” ročníku hráčů 05. Tímto způsobem jsme i přistoupili k tomuto turnaji - připravit se na sezónu s trochu jiným herním projevem. Z počátku se nám to vůbec nedařilo a byli jsme silně zaskočeni. Šli jsme však zápas od zápasu a naše hra na balónku i bez něj se postupně zlepšovala. Do sezóny máme dobré základy, na kterých můžeme stavět." 

Starší žáci B15

Už bez silného ročníku 2006 nastoupili do turnaje také Starší žáci, podle výsledků v základní skupině je ale tato skutečnost příliš netrápila - hned na její úvod dokázali panteři přetlačit silnou Mladou Boleslav a zvítězit 5:2, hodně důraznému Tachovu pak dali ještě o jeden gól více. Povinné vítězství pak znamenal závěrečný souboj s plzeňskou Slavií, která od Panterů inkasovala 12 branek a potvrdila tak jejich průběžné první místo. Jenže opět hned první kolo play-off znamenalo konec medailovým snům - svěřencům Lukáše Jenšíka se znovu postavila Mladá Boleslav a byť Panteři dvakrát v utkání vedli, místy až drtivému tlaku soupeře nakonec odolat nedokázali a ve druhé polovině mu dovolili dvakrát skórovat, z čehož nakonec vyplynula porážka 2:3 a odsun do bojů o umístění. V nich se navíc začala projevovat také kumulující se únava a vyčerpání, kvůli čemuž uzavřeli třetí nejmladší zástupci z Radlic turnaj dvěma porážkami na nájezdy - nejprve se Zlínem a v souboji o konečné sedmé místo pak také s Black Angels.

Komentář trenéra (Lukáš Jenšík): "Vstup do turnaje se nám povedl, překvapili jsme finalisty z Boleslavi a porazili je. Další den jsme se přesvědčili o tom, že i když podáme svůj maximální výkon, tak bohužel nemusí nstačit. Třetí a závěrečný den jsme bojovali o umístění, naneštěstí jsme dvakrát nezvládli nájezdy a skončili tak na 8. místě. Máme stále na čem pracovat a myslím, že tento turnaj byl dobrou prověrkou před startem do sezóny."

Mladší žáci B13

Mlži vinou omluv vstoupili do turnaje v hodně kombinované, které dominovali hráči ročníku 2010, první den doplnění navíc také o elévy. I kvůli tomu se svěřencům Tomáše Paučka první den vůbec nepovedl a po debaklu od Kladna následovaného vyrovnaným, leč taktéž nakonec prohraným soubojem s později bronzovými Black Angels věděli, že si na turnaji už zahrají pouze play-off B. Postupem času se ale předváděná hra začala lepšit a Panteři najeli na vlnu vítězství, které odstartovala závěrečná skupinová výhra nad Spartou v poměru 5:2. Následovalo vyhrané čtvrtfinále s Tatranem, vyrovnaný a ve druhé půli k vítězství otočený duel s Libercem a poté i souboj o konečné 9. místo s Karlovými Vary. Tam Panteři v jednu chvíli vedli už o dvě branky, nepovedená druhá půle a narůstající únava ale znamenala, že soupeř dokázal utkání otočit ve svůj prospěch a po jasném vítězství tak bílé dresy odsoudil k celkovému 10. místu.

Komentář trenéra (Tomáš Pauček): "Sestava na turnaj byla oproti původnímu plánu hodně kombinovaná a podle toho také vypadala hra v první den, kde jsme nestíhali soupeřům hlavně takticky. Od soboty ale výkon všech zúčastněných začal jít nahoru, oklepali jsme ze sebe počáteční nervozitu, začali si věřit, rozchytal se nám i nováček v bráně Mára a díky tomu jsme najeli na vlnu vítězství, kterou utnul až závěrečný souboj s Karlovými Vary. Turnaj ale i přes počáteční nezdary hodnotíme pozitivně, stále platí, že jsme na něj přijeli s hodně mladým kádrem, který má ale nejen do následující sezony velký potenciál a je jen na nás všech, jestli ho dokáže naplnit až do maxima - jak Salming Cup, tak i předchozí soustředění ukázalo, že chuť a zápal tu určitě je. Děkujeme rodičům za podporu a posíláme pozdrav také dvěma nejmenovaným osobám z Karlových Varů za dost nepředvídatelné a hodně trapné závěrečné televarieté - tohle na turnaj dětí opravdu nepatří."

Elévové (B11)

Naši nejmladší zástupci započali svou cestu turnajem až v sobotu ráno a hned na úvod si dokázali poradit s pořádající Spartou. Po následné porážce od Black Angels pak přišel závěrečný skupinový duel s Chodovem, který měl rozhodnout o druhém postupujícím do play-off. Ačkoliv Panteři v závěru vedli, byla z toho nakonec remíza 5:5, která do lepší skupiny vyřazovacích bojů vinou lepšího skóre poslala právě soupeře z Jižního Města. Svěřenci Ladislava Hrmy nicméně nesložili zbraně a na Barrandově dál bojovali ze všech sil, což dokázal hned úvodní duel play-off - v něm Panteři přemohli i druhý tým Sparty, tentokrát devítigólovým nášupem. Zatímco tady mohli kardiaci zůstat klidní, v neděli ráno už to bylo podstatně nebezpečnější - souboj s Butchisem totiž došel až do nájezdů, kde se po velkém dramatu nakonec za bujarého veselí radovali opět Panteři a vítězstvím 6:5 si tak vysloužili vstupenku so souboje o 9. místo. Zde ale čekalo natěšené Kladno, které se s nejmladšími radlickými vyslanci vůbec nemazalo a vysokým vítězstvím jim nakonec přikleplo konečnou 10. pozici.

Komentář trenéra (Tomáš Drašnar): "Elévové na Salming capu předvedli parádní výkony jak na hřišti, tak mimo něj. Během turnaje se nám také povedlo každé panteří družstvo podpořit přímo na jejich zápase, kde jsme byli hodně slyšet. Po herní stránce z turnaje odcházíme s umístěním na druhém místě v play-off B, hlavně si ale ceníme toho, že bylo vidět, jak se kluci zlepšují zápas od zápasu. Všem klukům za turnaj děkujeme a těšíme se na tréninky a zápasy."