Rezervy juniorů braly o víkendu dohromady tři body

Do akce s o víkendu dostaly také obě juniorské rezervy - Béčko si v Králově Dvoře poradilo s Tigers a následně těsně padlo s domácím výběrem, Céčko doplněné o řadu dorostenců dlouho bojovalo o první body s Vosami a o zisk je připravil až smolný závěrečný gól.

Junioři B aneb královská přetahovaná

Přesně tak by se dal popsat náročnější zápas ze dvojice utkání rezervy juniorů. Ta měla v sobotním prosluněném dni v plánu utkání s Prague Tigers a domácím Královým Dvorem.

První utkání florbalové podívané moc nepřineslo. Soupeř byl výrazně slabší, než naše patnáctka hráčů čekala a tak jsme alespoň dostali možnost vyzkoušet nové herní prvky a nechat utkání odehrát všechny hráče bez zásahu do sestavy. Celkové skóre se zastavilo na konečných 8:3 a především Ondra Bouška našel formu, když zaznamenal hattrick již v jednadvacáté minutě. Hned dvě minuty na to se přidal lídr druhé koule Vojta Petráň a bylo rozhodnuto, soupeř následně zaparkoval svou kocábku a občas se vydal na rychlý průzkum naší poloviny.

V krátké pauze jsme společně s hráči stihli probrat nutriční problematiku v oblasti stravování mezi zápasy, pravděpodobnost prohry Juniorů A proti Bulldogs a konverzace jsme ukončili tipovací soutěží nad množstvím barvy na vlasech jednoho z modelů Králova Dvora.

O druhém zápase jsme věděli, že bude o dost složitější než s tygry. TBC na domácí půdě s početným publikem a průměrnou výškou hráčů v kohoutku kolem 185 centimetrů nahánělo strach nejednomu zástupci našich řad. Rozdali jsme jasné pokyny k obraně dominantních jedinců ale i ponouknutí k týmovosti. Utkání začalo aktivněji ze strany soupeře a byl to on kdo dokázal jako první skórovat. Rychle jsme se otřepali, chytli tempo zápasu a kýžené ovoce se blížilo. Hra byla ze strany na stranu, chvíli tam, potom tam. Zápas tvrdý, férový, rychlý, no prostě juniorský florbal tak jak ho mají všichni rádi.

Kdybych řekl, že v takovém zápase je nejdůležitější, aby vám neutekl začátek jednotlivých třetin, musel bych si při tom sypat popel na hlavu. V druhé i třetí třetině jsme inkasovali po 10 vteřinách hry a energie z pauzy byla pryč. No v takové chvíli vám nezbývá nic jiného než dřít a dřít. Všichni kluci makali a v závěru snad i smůla přispěla, že jsme na jedinou branku Královodvorských ve 3. třetině navázat nedokázali. Bledé tváře po vyrovnaném utkání nakonec odcházely z naší střídačky. Patří jim pochvala, leč 3 body jejich výkony nepřinesly, ale stydět se za něj rozhodně nemusí. Dokázali jsme se otřepat i z dvoubrankové ztráty, z tvrdých zákroků i kontroverzních rozhodnutí sudích - to je v našich řadách velký pokrok a známka správné cesty.

Na závěr bychom chtěli srdečně poděkovat všem rodičům, prarodičům i sourozencům, kteří nás přišli podpořit. Velké DÍKY! Dále bychom chtěli vyjádřit velký obdiv nad výkonem rozhodčích, kteří více jak pět hodin v kuse řídili utkání, a dokonce před utkáním přišli a dopředu se omluvili za případné chyby. Pánové klobouček...

Autor: Jan Sysel

Panthers Praha B - Prague Tigers 8:3 (3:0, 3:2, 2:1)  online
Panthers Praha B - Králův Dvůr 3:4 (1:1. 2:2, 0:1)  online

O krok pozadu

Druhá rezerva juniorů se v nedělním hlavním vysílacím času sešla k prvnímu utkání třetí ligy juniorů. Soupeřem jim byl pražský tým Vos.

Utkání se navzdory přání trenérů na obou střídačkách hrálo ve vysokém tempu a nahoru dolů. Většinu zápasu byl soupeř o gól napřed a my jsme museli dotahovat. Vosy proměňovaly brejky po našich ztrátách v rozehrávce, za Pantery úřadovala hlavně dvojice Pánek-Jurníček, která zařídila všech pět zásahů do soupeřova úlu. První jmenovaný s 68 na zádech dokonce zkompletoval hattrick. Dramatický závěr nabídl dvě vyloučení na naší straně a Vosy těsně před koncem zápasu udeřily, odnesly si tak ze zápasu všechny body a nechaly Pantery o pověstný krůček za sebou.

Autor: Petr Lávička

Panthers Praha C - Vosy Praha 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)  online