Související zápasy

Panthers Praha
23_20230911_132008.jpg
2445_20230407_121449.jpeg

Rezervní družstva mládeže o víkendu ukončila sezónu.

Vezmeme to popořadě, a to dluhem z minulého týdne, kdy se představili naposledy v letošní sezóně rezervní junioři.

Ti měli turnaj v Exe aréně okořeněný o pořádání. To narozdíl od zápasů zvládli parádně – s nimi už to bylo o něco horší. Klasicky okleštěná sestava se v zápasech soustředila na menší cíle než výhru. Ty se jim dařilo plnit dobře. A závěrečný turnaj jsme tak mohli hodnotit pozitivně.

Hned o týden později však čekala pětizápasová zápasová nálož dorostence a stejně jako jejich starší kolegy i okořenění v podobě pořádání. V sobotu nejprve čekala Dorostence B šichta tří utkání, které nejsou zvykem, ale dohrávka předchozího kola s Rakovníkem znamenala porci čtrnáctihodinového turnaje. Všechna tři utkání jsme zvládli s přehledem, a to i přes nepříjemnou únavu v posledním z nich, kdy se ještě před zápasem zavírali očka nejednomu chlapci za pořadatelským stolkem. Přeci jen začínat utkání v 21:15 už chce kapku kuráže, obzvláště když sraz k prvnímu utkání byl dvanáct hodin zpátky a klukům za zvládnutí něčeho takového patří velká pochvala.

Neděle pak už patřila druhé rezervě dorostenců, která si turnaj taktéž okořenila. Utkání už provázela velká únava a vedení v zápasech znamenalo dvakrát naprostý výpadek, který naštěstí nestihl Texas ani Tatran potrestat obratem. Vše jsme si řekli v šatně a tak už zbývalo po zápasech jen turnaj dopořádat.

Sezóna je těžká na hodnocení, tým juniorů se potýkal s obrovskými problémy s počty, které díky marodce a dalším komplikacím potkaly i týmy dorostenců. Jsme ovšem rádi že se nám do zápasů podařilo nasadit velké množství hráčů, všichni tak mohli sbírat zkušenosti, které budou v následujících sezónách k nezaplacení. Především pak musíme hodnotit velmi pozitivně prolnutí družstev starších žáků a dorostenců, kde vznikla parádní parta a můžeme se jenom těšit na další sezóny. V současném složení to pro nás byla takřka první sezóna, ve které jsme museli hodně věcí nejdříve nastavit a nasměrovat. Všechny nás čeká ještě hodně práce.

Na závěr mi dovolte všem hráčům poděkovat. Byla to pravděpodobně pro naší rezervu organizačně nejsložitější sezóna a všem, kteří se zapojili, patří velké díky. Nesmíme zapomenout na loučící se ročník 04, který u nás reprezentovala pouze trojice Vojta, Jury a Brába, kterým přejeme do následujících let mnoho štěstí a spoustu vstřelených gólu (Brábovi co nejméně ;-)).

V neposlední řadě děkujeme všem rodičům, za podporu na zápasech a dopravu do všech koutů středočeského kraje. Bez vás by to nešlo! <3

Autor: Jan Sysel