Související zápasy

Radlické bitvy rezervních juniorů a dorostenců

Dorost a Junioři B se o uplynulém víkendu představil doma na Radlicích, ze tří zápasů pak vybojoval jedno těsné vítězství.

Junioři v páteční dohrávce uspěli

Páteční trénink Juniorů B se výjimečně nesl v duchu dohrávky 2. ligy proti pražskému Olympu. Pro Pantery to byla pomyslná přestupní stanice před následujícím těžkým dvojzápasem, kdy budeme opět atakovat první čtyři týmy ligy. Proto také byly jasně nastavené cíle utkání proti teoreticky papírově slabšímu soupeři.

Brankový účet utkání přesně ve 4. minutě otevřel Ottomanský a mohlo se zdát, že organizačně hostující, ale ve vlastní hale domácí mužstvo nastaví tempo, kterým se utkání ponese. Dokonce se nám nabídlo prvních dvou početních výhod, z nichž úspěšnější byla ta druhá (zásluhou vlastní branky, ale co je doma, to se počítá) a z kraje 2. třetiny opět skóroval Ottomanský.

Pak začalo nevídané trápení. Hrubé chyby na středu hřiště a kolem vlastního velkého zapříčinily, že jsme se stali vlastním nepřítelem. Právě v tento moment nepochopitelným způsobem pro všechny přihlížející zazářil gólman Brych, který, kromě double monster savu proti samostatnému úniku, tasil jeden fantastický zákrok za druhým. Ani to nás neuchránilo od ztráty vedení 3:0 a se třetí třetinou začala přetahovaná o výsledek. Během osmi minut na obou stranách padlo celkem 6 branek a i když Olymp vždy tahal za kratší konec, tak hrozila reálná alternativa nájezdové loterie. Tu však 34 sekund před závěrečnou sirénou smetl ze stolu Ottomanský a přiřkl radlickému celku všechny tři body.

Ačkoliv celý tým nepodal úplně nejlepší výkon, tak rozhodně oceňujeme bojovnost až do konce utkání, za vyzdvižení stojí zejména vynikající výkon gólmana Radka Brycha a také pětibodový (4+1) Dominik Ottomanský.

Den blbec

Jinak asi nejde začít a celkově popsat příběh sobotního turnaje Dorostenců B. Už od samého začátku dne bylo jasné, že je ve výsledku zaděláno na problém. Pozdní příchod správce haly, masivní spánkový deficit realizačního týmu, absence jednoho družstva a zaspání pořadatelů, to je jen nakousnutí menu, které Panthers museli brzy ráno okusit. Avšak díky skvělým organizačním schopnostem trenérů Petra Lávičky a Honzy Paučka nakonec den proběhl bez větších obtíží.

Do prvního utkání dorost Panthers nastoupil proti výrazně silnějšímu Falconu a na výsledku to bylo znát. Od druhé minuty začal soupeř prokazovat své kvality a "do šatny" jsme odcházeli za třígólového manka. Jako první ve druhé třetině jsme sice díky kombinaci Klinka-Jeřábek skórovali my, ale do zápasu nás to vrátit nedokázalo. Další dvě branky soupeři sice nadělil ještě Ottomanský, dalších 6 branek soupeře to však nevyrovnalo a soupeře zaslouženě bral všechny body po výhře 9:3.

I druhý zápas provázely zmatky kolem přesunů časů utkání, vzhledem absenci Vlků z Kralup. A už podruhé za dva dny nás čekal výběr Olympu, téměř ve stejném složení jako v pátek proti Juniorům B. Ze startu utkání se hra zdála velmi vyrovnaná, ale postupně začaly vyplouvat na povrch chyby domácích, z nichž největšími zabijáky byl nedůraz před vlastní brankou a nervozita na balonu. Všechny tyto chyby dokázal soupeř trestat a třetí třetinu jsme načínali za stavu 0:4. Po taktické poradě jsme najeli na úplně novou hru a hned se dostali do zápasu dvěma brankami. Poté jsme znovu polevili, na vyrovnání už nedosáhli a soupeř nám oplatil ani den starou porážku.

Za zmínku určitě stojí celkový týmový výkon a bojovnost do posledních vteřin.

Autor: Jan Pauček