PanthersŠtíři
7:6(4:5,1:0,2:1)
ne 10. 9. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Divize, 1. kolo

První zkoušku U23 zvládli

Úvodní vystoupení v Divizi zvládlo družstvo U23 na výbornou – doma po vyrovnaném průběhu přehrálo rezervu Štírů.

Úvodní ligové klání bylo plné zajímavých a dramatických momentů a byť se divákům atraktivní bitva musela líbit, domácí do ní vstoupili poněkud kostrbatě. Během úvodních patnácti minut hned pětkrát lovili míček ze své sítě a soupeř si tak mohl vychutnat pětigólový náskok. Velký náskok ale Pantery nesložil, ti se nevzdali a ještě v úvodní části dokázal korigovat, když dokonce krátce před sirénou bylo sníženo už na 4:5 z domácího pohledu.

To byl do dalších částí zápasu nadějný výsledek a ve druhé třetině už se hra dosti vyrovnala – byť padl jediný gól, jímž jsme srovnali, byl to důležitý okamžik pro další odraz. Postaral se o něj Šťastný, který využil skvělé clony Davida Förstera a jednoduše zakončil standardní situaci na průběžných 5:5.

Třetí třetina se tak stala rozhodující a dvakrát se při ní do statistik zapsal Tonda Ježek – nejprve nabil Mánkovi v přesilovce a sám pak vsítil vítězný gól po skvělém pasu Hadamovského. Konečný výsledek 7:6 a tři body za vítězství tím pádem připadly nám a je to odměna za bojovnost, nasazení a vůli celého týmu – mladá parta se dokázala po nepovedeném začátku oklepat a přetahovat se o vítězství, které nás nakopne zase do dalších zápasů. Další možnost přidat body budeme mít za týden v Jindřichově Hradci a věříme, že to bude opět atraktivní pro diváky a vítězné pro nás.

Autor: Ryan Ian Rollan