První kolo stržů ve znamení vyrovnaných výsledků

První zápasy v nové sezoně za sebou mají všechna tři družstva, která se shodně nesla ve znamení těsných bitev a vyrovnaných výsledků.

Strži BLACK udrželi koš i přes nepříjemné zaváhání

První turnaj v sezoně poslal Starší žáky BLACK na pražský Chodov. Začínáme v prvním koši a tudíž jsme očekávali těžká utkání. Náš cíl byl jasný, pokusit se jednoho čí více soupeřů překvapit a udržet místo mezi nejlepšími.

V prvním zápase jsme narazili na domácí Chodov. Začátek nám vyšel náramně, trestné střílení proměnil Kočovský a nálada na lavičce byla veselá. Pak se však soupeř dostal do většího tempa, my jsme několikrát zachybovali při rozehrávce a Chodov nám výsledkově odskočil. Druhá půle byla ve znamení zlepšeného výkonu, ale bohužel nám nepomohly ani dvě přesilové hry. Výsledkem byla prohra, ale na samotnou hru se dalo dívat. Jediné, co nás mrzelo, bylo proměňování šancí.

Po delším odpočinku nás čekal jeden z favoritů, Tatran ze Střešovic. Zde jsme očekávali od soupeře velký tlak, kterému však naši borci skvěle vzdorovali. První půle byla skvělá, drželi jsme s protivníkem remízový stav a rozhodně jsme nezaostávali v žádné činnosti. Asi škoda, že přišla přestávka. Hráčům jsme zdůrazňovali o potřebě nepolevit a dál kousat. Bohužel kluci za Střešovic na nás vlítli a ihned vstřelili rozdílový a zároveň vítězný gól. Musíme uznat kvalitu Tatranu, v druhé půli byli prostě lepší. Přesto Panteři nic nezabalili, snažili se vyrovnat, ale nevyšla nám ani hra bez brankáře.

Prohra nás poslala do posledního zápasu turnaje s Mladou Boleslaví. Rovnice byla jednoduchá, vítěz zůstane v prvním koši i do dalšího kola. Před samotným zápasem jsem se v kabině řádně namotivovali a první půle byla famózní. Vedení 5:2, otěže zápasu jsme měli ve svých rukou. Opět bohužel musím použít větu: Asi škoda, že přišla přestávka. Sice jsme vstup do druhé půlky orámovali dalším naším gólem, ale zároveň jsme začali hrát lehkovážně, soupeře jsme nechali snížit a Boleslavští byli rázem všude. Náš náskok se rozplynul během dvou minut, kdy jsme dostali tři branky a bylo vyrovnáno. Utkání se dostalo do loterie jménem nájezdy. V těch jsme však byli šikovnější a i štěstí při nás stálo. Vítězný nájezd proměnil Uher, pak chytil nájezd Beneš a cíl je splněn – první koš je náš.

Autor: Zdeněk Šejvl

Tým WHITE přišel o postup v samotném závěru

V neděli 19. září čekal Starší žáky WHITE první turnaj. Kluci si z něj odnesli dvě vítězství a jednu těsnou porážku.

První zápas jsme odehráli proti týmu z Mělníka. Již od začátku jsme měli průběh pod kontrolou, ale nebyli jsme schopni proměnit naše šance - až v 9. minutě to prolomil Honza Jelínek. Během úvodní poloviny jsme se dokázali prosadit ještě třikrát a jednou jsme inkasovali z naší chyby. Ve druhé části jsme začali trochu více presovat a z toho pramenilo dalších šest branek, které jsme nestíhajícímu soupeři přidali – dokonce jsme zaznamenali první hattrick sezony, o který se postaral Tobi Burian. Zápas jsme celou dobu měli pod kontrolou, a tak jsme zaslouženě vyhráli 10:2.

Druhý mač jsme odehráli proti Orce Čelákovice. Průběh byl ze začátku velmi vyrovnaný a měli jsme spoustu šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Soupeř přidal v první polovině jednu branku a tak jsme šli do té druhé se ztrátou 0:1. Soupeře jsme začali přehrávat, ale zase nám vázla koncovka. Ve 24. minutě jsme měli přesilovku, kterou jsme dokázali proměnit a hned dvě vteřiny poté jsme dokázali opět skórovat. Do konce utkání jsme měli ještě další šance, ty jsme bohužel již nedokázali proměnit – i tak jsme ale dokázali naší snahu dotáhnout do vítězného konce. Branky vstřelil Pepa Polák po nahrávce Honzy Jelínka a Toby Burian po nahrávce Tadeáše Kopáčka.

Třetí a také poslední zápas dne jsme odehráli proti Olympu. Do zápasu jsme vstoupili velmi laxně a tak jsme už v 8. minutě prohrávali 0:2. Do konce první půle jsme dokázali alespoň snížit po brance Patrika Zalabáka. Do druhého dějství jsme vstoupili trochu lépe, ale měli stále problém s nahazovanými míčky soupeře. Stav jsme i přesto dokázali srovnat po brance Tomáše Nováka, tak zaznamenal svůj první soutěžní zápas v panteřím dresu. Soupeř opět odskočil na dvoubrankové vedení po zbytečných chybách v obraně. V přesilovce jsme dokázali ještě snížit na stav 5:4, ale zápas se nám otočit nepovedlo.

Chtěl bych pochválit kluky za slušné výkony. byl to první turnaj, takže je určitě co zlepšovat. Věřím, že některé věci vypilujeme a do dalších turnajů přijdeme připravenější. Děkuji rodičům, kteří nás přišli podpořit.

Autor: Michal Derevlanyj

Prokleté druhé poločasy Stržů RED

Sobotní turnaj Starších žáků RED proběhl v nedaleké Chýni, kde nás čekaly 3 velice vyrovnané duely.

Hned k prvnímu zápasu jsme se postavili proti Spartě, kdy jsme na hřiště vstoupili skvěle a hned po necelých třech minutách jsme vstřelili náš první gól. Soupeř si to však nenechal líbit a vzápětí skóroval také, každopádně do konce poloviny zápasu jsme ještě navýšili naše skóre o dvě branky. Druhá půlka se nám však moc nevyvedla, vypadli jsme z tempa a doslova jsme soupeře nechali vyhrát.

Druhý zápas nás čekal velice vyrovnaný soupeř z Vinohrad. tento zápas se vyvíjel velice podobně jako ten předchozí se Spartou, kdy jsme si v první půlce vybojovali vedení o 3 branky a vzápětí jsme nechali soupeře, aby se vrátil zpět do tempa vlastními chybami. Před poslední pětiminutovkou svítil na světelné tabuli výsledek 4:4 a na hřišti se bojovalo o to, kdo z velké bitvy nakonec vyjde vítězně. Bohužel jsme smolně dostali gól minutu před koncem a z vítězství se tak radoval soupeř.

Poslední zápas byl o sestup s Rakovníkem, kdy jsme byli papírově favorit zápasu a tak jsme do zápasu nastoupili sebevědomě a s chutí vyhrát. I přes vyrovnaný duel byl tento mindset v našich hlavách vidět po celou dobu zápasu a konečně jsme se radovali z konečné výhry na turnaji. Zakončili jsme tedy turnaj vítězně a mohli jsme se vracet domů s dobrým pocitem.

Autor: Jakub Žiška