Související zápasy

Panthers Praha
23_1640942031.jpg
2324_20221207_002818.jpg

Přípravková detektivka

V neděli 4. prosince jsme se naposledy v tomto roce sešli na turnaj přípravky a byl to i poslední turnaj v této sezóně, který pořádáme, takže v novém roce si už budeme užívat jen pohostinnosti ostatních týmů.

A právě pořádání může za to, že i když jsme hned první turnaj sezóny smolně spadli z druhého do třetího koše, prakticky kromě jedné výjimky hrajeme stále druhý koš. A hrajeme tam více než důstojnou roli, ale o tom až níže. Doufám tedy, že hned první víkend v roce 2023 si druhý koš vybojujeme také na hřišti.

Ale pojďme už k samotnému názvu článku. Celkem se nám na turnaji odehrávaly souběžně tři detektivní příběhy. Prvním bylo předzápasové pátrání po našich svěřencích. Náš turnaj se odehrával dole v malé tělocvičně, ve velké hale nahoře však probíhal zápas našich juniorek a poté i zápas mužského Béčka. Bylo tak otevřeno až příliš mnoho prostoru, kam se naši nejmenší Panteři a Panterky mohli schovat. Opravdovým oříškem pak bylo vypátrat skupinku, která hledala pod tribunou míček. Jasnou indicií byly však položené malé florbalky na sedadlech, takže se poměrně snadno dalo přijít na to, kdepak se nám ti uličníci schovávají. :-)

Další detektivkou byly samotné zápasy. A jako vždy, všechny byly plné emocí, úsilí a snahy. U každého z nich diváci – rodiče trnuli napětím, jak to dopadne. Celkové skóre 2:2 na zápasy (vítězství nad Bohemkou a SKV a prohry s Wizardama a Vosama) není na druhý koš vůbec špatné a bohatě by stačilo na udržení. Jedinou výtkou od našich trenérů byly návraty do obrany. Prostě klasika, dopředu to běhá samo a zpátky už se moc nechce. Na tom budeme muset zapracovat na trénincích a pokud se to povede, cesta do druhého koše je volná a my se můžeme soustředit na bitvu o koš první.

No a my jdeme na poslední detektivku a ta je jak z pera od samotné Agathy Christie. Jednalo se o pátrání po balíčku s dresem pro malého Adama Quardu. Na začátku byl dotaz o tatínka Matěje, že by se měl v Rudné nacházet. Nechali jsme to až na pauzu mezi prvním a druhým zápasem, ale nikdo ten balíček nemohl najít, ani já, ani Honza, dokonce ani Hudini, který zná všechna známá i neznámá zákoutí rudenské haly. Dokonce jsme vzbudili i Andy a zalarmovali Drášu, aby se podíval nejen do svého batohu, ale i do batohů holek, kterým vydával balíčky předchozí den, jestli si náhodou někdo omylem nevzal právě ten Adamův. Všichni už byli na konci turnaje se silami u konce a někdo musel jít tu smutnou zprávu Matějovi říct. A já Vás teď nechám chvilku přemýšlet, jak že to asi dopadlo a nechám si rozuzlení až na samotný závěr článku. :-)

Ještě bych chtěl nakonec poděkovat všem rodičům. Parádně se o kluky a holky staráte, bezvadně je podporujete a super fandíte. Když vidím ty jejich veselé a šťastné tváře, strašně mě to baví. Zvláštní poděkování pak patří Kubovi Královi, který pro celý náš tým dovezl pizzu a dělá parádní fotky. Díky také Lukášovi Knoškovi za pozvání na svařák, Vánoce už jsou opravdu za dveřmi. A v neposlední řadě také Matějovi Quardovi za pomoc při pořádání. No a právě díky pořádání už Matěj ví kde co v hale je a tak si balíček vyzvedl sám. Takhle jednoduché to bylo. :-)

Autor: Dan Horna