Související zápasy

Panthers Praha
24_1640942060.jpg
2271_20221025_233305.jpg

Přípravka se rozjíždí

Po minulém turnaji, kde se naši nejmenší Panteři seznamovali se soutěží a herně rozhodně neudělali ostudu, i když to výsledkově úplně nevyšlo, jsme se sešli v neděli 23. října v domácí hale v Rudné. A protože nám 2. koš zachránilo právě pořádání dalšího turnaje, chtěli všichni panteří bojovníci všem dokázat, že sem patří. A že se to povedlo, se dozvíte na dalších řádcích tohoto článku.

Prvním naším soupeřem byl tým Bohemians. Po minulé vysoké porážce jsme na soupeře vlítli a zasypali ho až neobvykle vysokým počtem střel, ale bohužel naše produktivita byla, na rozdíl od soupeře, velice nízká. Někdo tvrdil, že na jednu střelu Bohemky jsme odpověděli zhruba pěti našimi, ale i to bohužel nestačilo, a i tentokrát s klokany prohráváme, ale daleko těsněji. Snad za to mohla nervozita nebo počáteční nesehranost nových formací, každopádně ještě teď mají trenéři udivený výraz, co všechno jsme dokázali zahodit. :-) A o to víc, když Bohemku v dalších zápasech dokázali všichni další soupeři porazit.

No nic, jdeme na dalšího soupeře, kterým je Kladno. Žádné změny v kádru trenéři nedělají, věří svým hráčům, že to bylo opravdu o té nervozitě a že zatím neukázali, co v nich ve všech je. Ještě pár trenérských instrukcí a nebudu to dlouho napínat, zápas nahoru dolu, poměrně v klidu vyhráváme. Ani k tomu nebylo potřeba tolik střel jako v prvním zápase, prostě už jsme mířidla správně nastavili, a i souhra byla úplně někde jinde.

Třetím soupeřem jsou nám Wizardi. A podle jeho dosavadních výsledků nás nečekala žádná jednoduchá práce. Ale tým se začal opravdu hodně tmelit a sehrávat a po velmi dramatickém průběhu překlápíme skóre na naši stranu a o jednu branku vyhráváme.

A je to tu, jdeme do finále, poslední zápas s Black Angels. Celá tabulka se před tímto zápasem pěkně zamotala, ale na to nebyl čas to řešit (vrátíme se k tomu až na konci a pro někoho to bude velké překvapení, jak to všechno dopadlo). My už jsme parádně rozjetí a i na bleky si dost věříme. Nakonec to byl velký souboj obran, v tomto zápase padlo nejméně branek ze všech dnešních zápasů. A musím říci, že i ta remíza průběhu zápasu odpovídala, i když stačilo málo a vítězství mohlo být naše. Pro Black Angels to byla dokonce třetí remíza ze čtyř zápasů!

No a my jdeme počítat, to totiž nikdo během turnaje neudělal pořádně a my jsme se rozešli s tím, že jak nám minule chyběl gól, abychom 2. koš zachránili, nyní nám chyběl gól, abychom dokonce postoupili. Tak pojďme na to. Vím, že u těch nejmenších o výsledky úplně nejde, ale tady to bylo tak zamotaný a dramatický, že by bylo škoda se v tom nepošťourat. :-) Takže…

  • 5. místo Bohemka - 3 body (jediné vítězství, a to právě ze zápasu s námi)
  • 4. místo Kladno - 4 body (po vítězství nad Bohemkou dokázali vzít bod Blackům)
  • 3. místo Black Angels - 6 bodů (vítězství nad Bohemkou a neuvěřitelné 3 remízy, vlastně neprohráli jediný zápas)
  • 2. místo Wizards – 7 bodů (dokázali porazit Bohemku a Kladno a bod vzít i Blackům)
  • 1. místo Panthers – 7 bodů (máme sice stejně bodů jako Wizardi, ale ve vzájemném zápase jsme je dokázali přetlačit)

Takové drama nám přinesl druhý turnaj přípravky. A to drama ani zdaleka nekončí. Minule jsme sestoupili a hráli teď druhý koš jen díky pořádání a při něm jsme turnaj vyhráli. Jakej koš budeme hrát příště je opravdu ve hvězdách, a ani ostřílený Honza Tůma nedokáže na tuto otázku jednoznačně odpovědět. Můžeme hrát klidně třetí koš, klidně i ten druhý, ale ani ten první nás nemusí minout. Tak se necháme překvapit.

Na závěr bych chtěl opět pochválit všechny rodiče. Jeden se podílí na pořádání, další fotí, další krmí trenéry pizzou a zbytek neustále fandí. Bavíte mě partičko, už se moc těším na příště.

Autor: Dan Horna