Přípravka i v okleštěné sestavě válela

V neděli 10. dubna se uskutečnil v Letňanech další turnaj přípravky. Před víkendem panovaly mezi hráči velké obavy, protože očekávané velké množství absencí donutilo trenéry využít všechny dostupné zdroje včetně tří posil z týmu dívek - elévek. Zároveň bylo jasné, že se družstvo bude muset mimořádně obejít bez své brankářské opory Fíly.

Nervozita hráčům vydržela pouze v průběhu úvodní rozcvičky, neboť hned úvodní minuty prvního utkání proti Black Angels 2014 jasně naznačily, kdo bude na hřišti dominovat. Panteři výborně kombinovali a soupeřova ztráta průběžně narůstala. Konečné skóre se zastavilo na hodně úctyhodném rozdílu, soupeři jsme nasázeli dvojciferný počet branek. Velmi solidní hru dozadu pak jistil novopečený brankář Matouš. Po zápase se všichni uklidnili, že sestup do nižšího koše již nehrozí a koncentrovali se na druhé utkání proti Olymp Florbal Apollon.

Do druhého zápasu nastoupili Panteři v brance s Matějem a opět se hned od úvodu tlačili do útoku. Dvěma slepenými góly jsme se sice ujali vedení, avšak soupeř dokázal ještě do konce poločasu vyrovnat. V druhé půli se podařilo navázat dalšími dvěma úspěšnými ofenzivními výpady. Mnoho dalších šancí na obou stranách zůstalo nevyužitých, a tak na konci utkání svítilo na tabuli poměrně vyrovnané, byť pro nás stále příznivější skóre. Dvě výhry tým parádně naladily na klíčový střet s velkým rivalem FBK Fat Pipe Vosy Praha. Mezi hráči se dokonce začaly ozývat smělé názory, že si Vosy v zápase ani jednou nebodnou a náš tým by tak mohl postoupit do nejvyššího koše.

Začátek střetnutí potvrzoval optimistickou náladu týmu. Obrana byla pevná, v brance vše pro změnu jistil Táda, a směrem dopředu jsme byli opravdu nebezpeční. Po sérii neproměněných šancí jsme se ujali zcela zaslouženě vedení, které následně letka našich dívčích křídel navýšila na 2:0. Krátce před poločasem soupeř snížil na 2:1, což bohužel trochu předznamenalo vývoj druhé půle. Na jejím počátku jsme měli dvě velké šance k navýšení náskoku, avšak neuspěli jsme. Obzvláště všechny zamrzel neproměněný samostatný únik na brankáře Vos, neboť soupeř následně z rychlého protiútoku vyrovnal. Panteři ještě jednou zmobilizovali zbytky sil a po velkém náporu strhli vedení na svou stranu. Pak bohužel zavelely Vosy k impozantnímu obratu, kdy nám nasázely tři branky v rozpětí dvou minut a utkání tak prakticky rozhodly ve svůj prospěch. Našim se následně nepodařilo proměnit opět několik slibných šancí, kdy míček kolikrát poskakoval i na brankové čáře, avšak brankář soupeře další obrat již nepřipustil. V poslední minutě pak Vosy ukončily naše trápení brankou, která definitivně znamenala jejich vítězství.

Sny o případném postupu tak vzaly za své, avšak pořád zbýval ještě jeden zápas. Trenér Dan neměl lehkou práci, protože zklamání z porážky bylo obrovské. Není se čemu divit, všichni nechali na hřišti maximum a ještě pět minut před koncem jsme vedli. Po motivačním proslovu trenéra se všichni uklidnili a začali se soustředit na poslední zápas proti Butchisu, kteří na turnaji předváděli parádní výkony a dlouho trápili i Vosy.

Na poslední střetnutí se do branky vrátil kliďas Matouš. Tým se vrátil k osvědčené kombinační hře a na vývoji utkání to bylo znát. Rychle jsme se ujali vedení, které jsme již nepustili. Konečné, poměrně klidné vítězství tak přineslo přípravce Panterů stříbrný stupínek z turnaje v Letňanech a krásný pocit, že i v poslepované sestavě lze sehrát parádní zápasy. Velké poděkování tak patří holčičím posilám Kamče, Míše a Nikče, které se mnohokrát gólově prosadily a do týmu skvěle zapadly. Sezóna se blíží do závěrečné fáze a je tedy prima, že přípravka má formu.

Autor: Jakub Král