#princezny uspěly v Olomouci, zářila Faltusová!

Parádní výsledek z pátečního vloženého kola vezou elitní ženy! V Olomouci zejména díky povedené druhé polovině utkání zvítězily vysoko 11:4 a potřetí v sezoně tak překonaly magickou hranici deseti vstřelených branek za utkání. Dvěma góly a stejným počtem nahrávek se na vítězství podílela kanonýrka Lenka Faltusová, o jednu trefu méně pak zaznamenala její parťačka z lajny Anna Bartušková.

Ženy čekalo výjezdní utkání do Olomouce, které se hrálo ve všední den již od 17:00, což znamenalo odjezd krátce po poledni z Prahy. Hanačky si prozatím v lize vedou dobře a jsou známé svojí aktivní a důraznou hrou, kterou nám hned od úvodního hvizdu začaly předvádět.

V první třetině to byl spíš boj, než nějaký pohledný kombinační florbal, čemuž nasvědčovalo i skóre 1:0. Hned v úvodu druhé třetiny musela Týnka v bráně odvracet hned několik nebezpečných šancí soupeře, včetně chyceného nájezdu. Díky tomu, že svůj tým v této fázi podržela, získaly spoluhráčky na jistotě a odskočil na 4:0. V závěru třetiny jsme šli do oslabení na pět minut, které se nám ale povedlo výborně odbránit a soupeře tím dostat pod ještě větší tlak.

Ve třetí třetině se pak rozjely gólové hody, které musely přítomné diváky bavit. Přečkali jsme další oslabení, ve kterém se nám dokonce podařilo vstřelit gól. Skóre se nakonec zastavilo na konečných 11:4 a odvážíme si tak cenné tři body ze žhavého olomouckého kluziště, kde se jen tak zadarmo nerozdávají.

Autor: Pavel Skazko

FBS Olomouc - Panthers Praha 4:11 (0:1, 0:4, 4:6)  online | stream

Střely na branku: 23:23