26_20230215_144258.png
21_1640941393.png
39422_DSC_0784.jpg

PREVIEW: Náročný program v Rudné uzavře důležitý trojzápas

Hodně náročný rozpis si los soutěží připravil na nadcházející soutěžní víkend v Rudné. Postupně se zde představí elitní družstva dorostenců, juniorů mužů i žen a to vše doplní také souboj výběru do 23 let právě s domácím Sokolem. Juniorky pak zamíří do Boleslavi, stržky do Chodova a Chýně a tým Mlžů 09 bude hájit prvenství v prvním koši na domácí hale v Radlicích. Čtěte více v tradičním preview!

Ženy čeká dvojkolo, muže outsider tabulky. Junioři startují dvěma derby!

Po týdenní pauze, kterou svěřenkyně Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka vyplnily úspěšným pohárovým osmifinále s Bulldogs Brno, se Panterky vrací zpět také do extraligového kolotoče. A ten se v následujících dnech bude točit opravdu rychle - #princezny totiž nastoupí ve třech dnech hned do dvou důležitých zápasů, v nichž vyzvou týmy ze středu tabulky. Už v pátek zamíří na horkou půdu Olomouce, které se letos v extralize náramně daří a po šesti odehraných duelech jí náleží čtvrté místo v tabulce. Na poslední vzájemný zápas navíc Panterky nevzpomínají moc v dobrém, vloni zde totiž padly 4:3 po nájezdech. Jak dopadne vzájemné měření sil tentokrát?

PÁ 17:00 | FBS Olomouc - Panthers Praha (SH Čajkaréna Olomouc)

V neděli se pak bojovat bude opět na domácí půdě a křížit hokejky tu děvčata z Radlic budou s dalším běhavým sokem, tedy Židenicemi. Ty sice zatím uspěly jen proti Jičínu a městským rivalům Bulldogs, na Panterky si ale dlouhodobě věří a například vloni je na vlastním hřišti přejely 10:3. V Rudné se nicméně v minulé sezoně odehrála i krásná a atraktivní odveta, v níž o branky nebyla nouze a z přestřelky navíc vyšly vítězně domácí hráčky, které uspěly po nájezdech poměrem 7:6. Letos sice nebudou mít ve svých řadách kanonýrku Veroniku Zittovou, opřít se ale nejspíš budou moci o nejnovější posilu v brankovišti - dlouhodobou jedničku Kristýnu Horňákovou doplní devatenáctiletá slovenská reprezentantka Tea Mažáryová, jež se do Panthers nedávno přesunula z Nitry!

NE 16:00 | Panthers Praha - Florbal Židenice (SH ZŠ Rudná)

Doma se představí také první dva týmy mužů - Áčko sice minulý týden poprvé prohrálo, když v pěkné bitvě nestačilo na rivala z Butchisu poměrem 8:12, smutnit ale nemusí. I nadále se totiž drží na špici tabulky, v tuto chvíli konkrétně na druhém místě, z nějž na svého nedávného přemožitele ztrácí v tuto chvíli pouhé dva body. Pokusit se o návrat na výsluní se navíc Panteři mohou už v neděli proti papírovému outsiderovi - do Rudné totiž přijede poslední Litvínov, jenž zatím v sezoně získal pouhé dva body a v šesti odehraných duelech navíc inkasoval 52 branek. Ani na poslední vzájemný mač v Rudné nevzpomíná Bivoj v příliš dobrém rozmaru, neboť tu před dvěma lety padl vysoko 4:14. Bude se podobný debakl opakovat i tentokrát?

NE 18:45 | Panthers Praha - Bivoj Litvínov (SH ZŠ Rudná)

To výběr do 23 let na tom je tabulkově téměř stejně jako zmiňovaný Litvínov. Mladý tým, v němž většina hráčů teprve sbírá své první divizní zkušenosti, zatím uspěl pouze v úvodní bitvě s Děčínem a od té doby padl pětkrát v řadě. Nedá se ale říci, že by to byly nějaké obří debakly - například v posledním utkání s lídrem tabulky z Kadaně už Panteři byli velice důstojným soupeřem a favorita soupeře hodně potrápili, alespoň k dělbě bodů jim pak při výsledku 9:10 chyběla jediná branka. Další tým z čela tabulky navíc míří do rudenské haly i tuto sobotu a nutno podotknout, že to sem rozhodně nemá daleko. Místní základní škola totiž uvidí velké derby dvou "domácích" týmů, kde v souboji se Sokolem Rudná budou paradoxně v roli hostitele právě Panteři. Zápas, u nějž se čeká, že bude hodně vyhecovaný, navíc nabídne i několik minisoubojů - za Rudnou totiž v letošní sezoně nastupuje i nemalá řada bývalých hráčů Panthers, kteří se proti svým ex-spoluhráčům rozhodně budou chtít vytáhnout. Tohle bude určitě stát za to!

SO 16:30 Panthers Praha U23 - Sokol Rudná (SH ZŠ Rudná)

Do akce se pak dostanou i elitní junioři a juniorky. Mužská část této kategorie po krátkém čekání vstoupí do své historicky první sezony v nejvyšší CE lize a hned na úvod je čeká pořádně těžká šichta - v Rudné vyzvou nejprve pražskou Spartu, o den později pak i svého přemožitele z letošního Salming Cupu Chodov. Obejít se přitom už budou muset bez části hráčů narozených v roce 2002, kteří se postupně adaptují v dospělých družstvech. Bude panteří premiéra úspěšná?

SO 19:00 | Panthers Praha - Sparta Praha (SH ZŠ Rudná)
NE 13:00 | Panthers Praha - Florbal Chodov (SH ZŠ Rudná)

To juniorky a jejich další kolo je v ohrožení - nedělní derby na Startu bylo přeloženo kvůli malému počtu hráček (ty, které nemohou, jsou povětšinou v nařízených karanténách) a podobný osud možná čeká i sobotní bitvu v Mladé Boleslavi. V tuto chvíli ale zatím platí, že Panterky tento zápas odehrají a čeká je tak důležitý boj s tabulkovým soupeřem - Florbalová akademie v minulém hracím víkendu brala první vítězství proti Jablonnému a okupuje tak desáté místo, stejně jako Panterky je navíc tentokrát čeká pouze jedno utkání a není tak třeba šetřit síly.

SO 17:00 | Florbalová akademie MB - Panthers Praha (NMSH Mladá Boleslav) 

Dorost jde na postup, Mlži 09 obhajují první místo

Mezi elitní družstva můžeme řadit také dorostenecké Áčko, které se v sobotu podruhé v řadě představí na domácí ploše v Rudné. Minule zde rozstřílelo Děčín a po chybách v obraně padlo s Kladnem, stejní soupeři je pak čekají i tentokrát. Z tříčlenného koše postupují první dva umístění, a to při součtu všech bodů a skóre právě za poslední dva víkendy - Panteři tedy stále mohou živit naději na první místo, stejně tak ale mohou skončit i poslední. Vystřílí si svěřenci Dominika Hudce vysněnou vstupenku o patro výš?

To rezervní dorost čeká nepříjemné cestování. V neděli totiž svůj první zápas proti Black Angels v Mělníku odehrají už úderem deváté ráno, na odpolední bitvu s Falcony pak budou čekat až do dvou odpoledne. Oba soupeři jsou navíc v tabulce nad Pantery, rivalové z Čakovic díky vítězství nad Rakovníkem, odpolední modrobílý soupeř pak právě Black Angels dokázal sestřelit 12:2. Jak si oba týmy povedou proti zástupcům radlické nafukovačky, kteří do Mělníka dorazí doplnění o několik nadějných starších žáků?

A když jsme u radlické nafukovačky, nesmíme zapomenout také na střeleckou kometu letošní sezony, tedy Muže E. Ti zatím hodně topí pod kotlem a ve všech čtyřech dosavadních zápasech dokázali své soupeře přehrát, pyšnit se navíc mohou úctyhodným skóre 37:7. Teď už je doma ale čekají přeci jen trochu větší prověrky - nejprve změří síly s také stoprocentním Florbalem Kladno, druhý soupeř pak taktéž pochází z města Jaromíra Jágra a Pantery prověří druhá rezerva družstva AIK Steel. Udrží si tým kolem zatím patnáctibodového Přemka Vávry neporazitelnost i po tomto víkendu?

Z mládežnických družstev se pak do akce mimo jiné oba týmy starších žákyň - BLACK budou na vytoužený postup (který jim minule těsně unikl) chtít dosáhnout na Chodově, kde kromě nováčka koše z Bohemians vyzvou podruhé také Olymp (první zápas 5:2) a Wizards (5:3), WILD pak o den později nastoupí v Chýni s upraveným rozpisem - bez odhlášené Kutné Hory zde odehrají Panterky tři zápasy, tedy s domácím Texasem, SKV a Prague Tigers.

Opět jdou do hry také všechna tři družstva mlžů - tým 2009 minule v Boleslavi zářil a vystřílel si zde vítězství v nejvyšším koši, na stejný úspěch pak bude určitě chtít dosáhnout i na domácí půdě, kde postupně svede bitvu právě s Mladou Boleslaví, Spartou (jež jako jediná minule dokázala obrat pantery o body) a nováčkem koše z Kunratic. Taktéž v neděli se představí družstvo 2010 a to v dalekém Stochově, kde bude po minulém neúspěchu chtít konečně dosáhnout na první místo a tím pádem i vstupenku do vyššího koše - proti budou kromě černošických Alienů také florbalisté Unhošti a Olympu, s nimiž se minule Panteři rozcházeli smírně. "Jedenáctky" pak v sobotu musí až do Hořovic a v kombinované sestavě zde nastoupí proti domácímu výběru, Rakovníku, Černošicím a Příbrami.

A na závěr připomínáme také druhý turnaj těch nejmenších, tedy přípravky - ta svůj turnaj odehraje na krčské škole v Bítovské ulici a znovu jí čeká trojitý pražský boj, tedy Bohemians, Start98 a Olymp, doplněný ještě o zápas s Rudnou. Ať se daří!