Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2106_20220305_114955.jpg

PREVIEW: Muži bojují o postup, ženy o přežití, do akce se zapojí i juniorky

Už druhý hrací víkend vyřazovacích bojů může přinést konec některých panteřích sérií. Muži jsou jeden zápas od postupu do semifinále, ženy naopak budou doma bojovat o prodloužení sezony. Do akce jdou i juniorky, které vyzvou Tatran.

Ženy čeká těžká šichta, doma musí porazit Chodov

Asi nejnáročnější práci budou mít extraligové #princezny. Ty v posledních týdnech bojují prakticky jen s Chodovem, jenž byl jak posledním soupeřem v základní části, tak i v současnosti protivníkem ve čtvrtfinálové sérii. A dlužno dodat, že si v souboji s Panterkami počíná zatím brilantně. Ve třech po sobě jdoucích zápasech nasázel děvčatům z Radlic celkem 46 branek, sám inkasoval pouze třikrát a je na nejlepší cestě k hladkému postupu do semifinále.

Pokud jim svěřenkyně Pavla Skazka ještě chtějí alespoň trochu zatopit, musí doma zabrat a zlepšit jak obranu, tak i hru směrem vpřed. Mladý tým se bude za stavu 0:2 na zápasy spoléhat zejména na kanonýrku Lenku Faltusovou, která v základní části překonala klubový rekord v počtu nasbíraných bodů, jenž vloni stanovila Veronika Zittová. Bude ale její příspěvek na rozjeté Lvice stačit?

SO 19:30 Panthers Praha – Florbal Chodov (SH ZŠ Rudná)
NE 18:45 Panthers Praha – Florbal Chodov (SH ZŠ Rudná)

Muži mohou slavit už v sobotu, stačí jim jediná výhra

Podstatně příjemnější starosti mají v play-off Národní ligy panteří muži. Ti do něj vstoupili ze druhého místa v základní části a za svého soka si zvolili čelákovickou Orku, nad níž po dvou domácích zápasech vedou 2:0 a ve zkrácené sérii tak mohou v případě třetího vítězství slavit už v sobotu večer. I přes poměrně klidné výsledky z minulého týdne, kdy Panteři v Rudné slavili po výhrách 8:6 a 10:3 ale svěřence Ladislava Hrmy ještě čeká těžká šichta – nepříjemná obrana soupeře v kombinaci s cestou až do Mladé Boleslavi, kde Orka hraje své domácí bitvy, ještě může panteří plány překazit.

Nepříjemná je navíc i absence juniorského reprezentanta Jaroslava Petráka, který čtvrtfinále vinou zraněného kotníku sleduje pouze ze střídačky. I bez něj ale Panteři disponují velkou útočnou silou, ve formě je zejména vytáhlý útočník Michael Kočandrle, jenž ve dvou zápasech vyřazovacích bojů „udělal“ už šest kanadských bodů, minimálně papírový favorit je tak před víkendem jasný. Udělají si Pražané sobotním vítězstvím hezkou neděli?

SO 19:00 Orka Čelákovice – Panthers Praha (NMSH Mladá Boleslav)
NE 19:00 Orka Čelákovice – Panthers Praha (NMSH Mladá Boleslav)

Do play-off vstupují juniorky, vybral si je Tatran

V pořadí třetím panteřím týmem, jenž si letos zahraje vyřazovací boje, jsou prvoligové juniorky. Ty sice nesplnily svůj cíl skončit v náročné konkurenci alespoň na osmém místě, ve výběru soupeřů na ně nicméně padla volba až mezi posledními a i soupeři si tak jsou nejspíš vědomi toho, že souboj s radlickými děvčaty bude patřit mezi ty méně příjemné. I přesto však budou Panterky v roli poměrně jasného outsidera, premiérové osmifinále totiž sehrají proti Tatranu, jenž sice skončil sedmý, což je pouze o dvě pozice výš než parta kolem kapitánky Agáty Saffertové, oba vzájemné duely v základní části ale jasně ovládl – výsledky 12:1 a 8:0 hovoří jednoznačně ve prospěch děvčat ze Střešovic. Dokáží jim Panterky sérii hranou na dvě vítězná utkání znepříjemnit?

SO 13:00 Tatran Střešovice – Panthers Praha (Sportovní centrum Řepy)
NE 15:45 Panthers Praha – Tatran Střešovice (SH ZŠ Rudná)