Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2122_20220311_081200.jpg

PREVIEW: Muže čeká semifinále, do play-off vstupují i junioři a dorost

Hodně nabitý bude zejména v sobotu panteří program ve vyřazovacích bojích. Shodně doma odstartují své série muži s Plzní a junioři s Kladnem, taktéž v Rudné pak celé první kolo play-off sehrají dorostenci s Teplicemi.

Semifinále je tu, potvrdí Panteři plzeňskou formu?

Jak je zvykem, nejvíc zraků spočine na počínání našich elitních mužů. Panteři po památné středeční bitvě, v níž si postup vystříleli až neuvěřitelnou třetí třetinou, měli jen dva dny na odpočinek a i s výhrou 8:6 v zádech už v sobotu večer naskočí do semifinálové série. V ní svěřenci Ladislava Hrmy vyzvou plzeňské FbC, které v základní části Národní ligy skončilo jen o příčku pod Panthers, na něž přitom ztrácelo dvanáct bodů. Vyznavači modrobílé kombinace si pak v prvním kole play-off poradili s Benešovem, jenž vyřadili hladce 3:0 na zápasy, žádné z jejich vítězství ale nebylo po větším než jednobrankovém rozdílu.

Na rozdíl od Panterů navíc Plzeňští nemají žádného vyloženě gólového hráče, mezi lídry produktivity celé ligy se v play-off dostal pouze Václav Zábran a to navíc vinou šestnácti trestných minut, i tak si ale parta kolem kapitána Pavla Daňka musí dát na nepříjemného soupeře pozor. Roli mírného papírového favorita jim přisuzuje i vzájemná statistika z posledních let – oba týmy se sice ve vyřazovacích bojích setkávají poprvé, z pěti posledních bitev během tří let se ale hned čtyřikrát radovali právě Panteři, dvakrát navíc dvojciferným výsledkem. Potvrdí svou dominanci i tentokrát, nebo uvidíme další nervydrásající sérii s nejistým koncem?

SO 18:30 Panthers Praha – FbC Plzeň (SH ZŠ Rudná, 1. zápas série)
NE 13:00 Panthers Praha – FbC Plzeň (SH ZŠ Rudná, 2. zápas série)

Junioři vstupují do osmifinále, soupeřem jim je znovu Kladno

Své první zápasy ve vyřazovacích bojích sehrají i panteří junioři, toho času osmý tým tabulky CE ligy. Ve své premiérové sezoně v nejvyšší lize se svěřenci Patrika Míky tímto umístěním těsně vyhnuli kvalifikačnímu kolu a mohli se tak zúčastnit až výběru soupeřů, kde jim poslední místo přisoudilo právě kladenské Kanonýry. Ty Panteři dokázali v obou letošních vzájemných zápasech porazit, venku poměrem 6:5, doma pak 10:5, udrží tuhle laťku i v play-off, kde to mohou být souboje zcela rozdílné?

Kladno totiž v tuhle chvíli bojuje prakticky už jen na jedné frontě, a to právě v CE lize juniorů – cestu mužského A-týmu ukončila nedávná prohra s Karovými Vary. Kanonýři tak mohou všechny síly vrhnout právě do svého mladého výběru a vyslat do Rudné například juniorského reprezentanta Matyáše Bachmaiera, jenž v prvoligové sezoně nasbíral úctyhodných 38 kanadských bodů. Služeb jednoho z hráčů, jenž letos oblékl dres národního týmu budou chtít využít samozřejmě i Panteři, Jaroslav Petrák nicméně po nepříjemném zranění odehrál ve středu jen pár minut a jeho start hned ve dvou družstvech o jednom víkendu je tak nejistý.

Série hraná na dva vítězné zápasy startuje v Rudné v sobotu odpoledne a na Kladně pokračuje o nedělním večeru. Dál postupují vítěz i poražený, ve druhém případě to je nicméně postup pouze do play-off B.

SO 12:30 Panthers Praha – Kanonýři Kladno (SH ZŠ Rudná, 1. zápas série)
NE 17:00 Kanonýři Kladno – Panthers Praha (SH BIOS Kladno, 2. zápas série)

Do play-off jde i dorost, doma se utká s Teplicemi

Posledním panteřím družstvem, které letos vstoupí do vyřazovacích bojů, jsou elitní dorostenci. Ti v dlouhodobé tabulce 1. ligy končili ve své skupině na celkovém 6. místě a byť se tak nevyhnuli 1. kolu play-off, vstoupí do něj v pozici papírového favorita.

Systém nejvyšší dorostenecké soutěže nepatří k těm, které se dají pochopit na první dobrou, dovolte nám tedy alespoň krátkou rekapitulaci – ty nejúspěšnější celky ze všech čtyř hracích skupin se kvalifikují přímo do 2. kola vyřazovacích bojů, ostatní dle tabulkového umístění, jenž reflektuje celou odehranou sezonu, odehrají ještě úvodní kvalifikační kolo první. Panteři v této fázi obsadili konečné šesté místo a do úvodních bitev tak přivítají předposlední tým své skupiny z Teplic.

Oba celky se spolu v letošní sezoně potkají vůbec poprvé a roli papírového favorita v tomhle souboji přebírají Panteři. Ti i přes nepovedený start do sezony najeli na několik vítězných vln a celkově z 24 utkání zvítězili 13x, přičemž jen těsně nedosáhli na metu 200 vstřelených branek. To Teplice si připsaly pouze osm vítězství a v celkových statistikách si vedou podstatně hůře než svěřenci Dominika Hudce, jenž se navíc může opřít o čtvrtého nejproduktivnějšího hráče soutěže, jímž je Vojtěch Petráň s 61 kanadskými body.

Série se netradičně hraje v jeden jediný den, a to už tuto sobotu v Rudné. Pro poraženého sezona v sobotu i skončí, vítěz postupuje do 2. kola, kde se utká s úspěšnějším z dvojice Gorily Plzeň / Kanonýři Kladno.

SO 10:00 Panthers Praha – FD Teplice (SH ZŠ Rudná, 1. zápas série)
SO 16:00 Panthers Praha – FD Teplice (SH ZŠ Rudná, 2. zápas série)