Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2131_20220318_130943.jpg

PREVIEW: Muže čeká klíčový víkend, v akci budou znovu i junioři a dorost

Další víkend, další kolo play-off. Panteří program zůstává oproti minulému týdnu neměnný – mužské Áčko vyzve v semifinálových odvetách Plzeň, juniory čeká nevyzpytatelný Liberec a dorost se k bitvám s plzeňskými Gorilami vydá až do Chebu.

Muže čekají semifinálové odvety, v Plzni mohou i rozhodnout

Druhý víkend semifinálových bitev čeká panteří muže, jenž se do Plzně přesouvají za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. V útrobách dobře známého areálu Lokomotiva, kde probíhá i letní klubové soustředění, tak mohou sérii hranou na tři zápasy jak prodloužit, tak i ukončit – ke druhému jmenovanému stačí oba zápasy vyhrát, v tom horším případě ale i ve stejném počtu bitev neuspět. Panteři jsou stále ve vzájemné bitvě mírnými papírovými favority, potvrdí tuto pozici i o tomto víkendu?

V tom minulém se jim totiž dařilo jen zčásti, po sobotní prohře a nevýrazném výkonu v úvodu nedělní bitvy naštěstí přišlo zlepšení a poměrně klidný výsledek 11:6, sami Panteři ale vědí, že umí hrát lépe – to potvrdil v rozhovoru i jeden z nedělních střelců Michal Sládek, který se zároveň v utkání stal nejproduktivnějším hráčem. Právě produktivita zejména v úvodní bitvě svěřence Ladislava Hrmy zlobila, ukáže se nejproduktivnější tým základní části Národní ligy na plzeňských parketách v lepším světle?

SO 19:15 FbC Plzeň – Panthers Praha (MSH Lokomotiva II, 3. utkání série)
NE 17:45 FbC Plzeň – Panthers Praha (MSH Lokomotiva, 4. utkání série)

Junioři jdou na Liberec, obstojí proti hvězdám Superligy?

Junioři sice minulý týden nestačili na Kladno a po dvou těsných výsledcích vypadli z play-off CE ligy, jejich cesta vyřazovacími boji ale nekončí – zamotaný systém juniorských soutěží jim totiž dává druhou šanci v podobě play-off 1. ligy, kam jsou Panteři vinou kladenského neúspěchu nasazeni do čtvrtfinále. A ani tentokrát proti sobě nebudou mít jednoduchého soupeře. Potřetí a počtvrté v sezoně se utkají s Libercem, tedy týmem, jenž dokázali letos v obou případech porazit a ze vzájemných bitev vyválčit celkem pět bodů do tabulky. Tentokrát ale budou mít výchozí pozici náročnější.

Do cesty se jim totiž postaví také dvě vycházející hvězdy mužské Superligy – Šimon Stránský a Filip Smutný, tedy dva mladíci, kteří v nejvyšší soutěži nasbírali úctyhodných 96 kanadských bodů. Druhý jmenovaný se navíc teprve v 17 letech stal celkovým vítězem tamní tabulky střelců, dokáží Panteři tyto ofenzivní zbraně uhlídat a vybojovat postup do semifinále? Série hraná na dva vítězné zápasy bude v případě nerozhodného stavu pokračovat ve středu 23. března v Rudné.

SO 14:00 Panthers Praha – FBC Liberec (SH ZŠ Rudná, 1. utkání série)
NE 20:00 FBC Liberec – Panthers Praha (SH ZŠ Dobiášova, 2. utkání série)

Dorostenci musí k bitvě s Gorilami až do Chebu

Zdaleka nejméně příjemné cestování ze všech elitních družstev čeká v neděli elitní tým dorostenců. Ti po domácím postupu přes výběr Teplic narazí na daleko těžšího a nepříjemnějšího protivníka, tedy plzeňské Gorily. Ty skončily v celkovém zúčtování základní části o jednu příčku nad Pantery a ve druhém kole play-off tedy dostaly výhodu domácího prostředí – vinou obsazenosti hal ale své bitvy odehrají až v dalekém Chebu, a to v nedělním „prime-timu“.

Gorily si v prvním kole poradily s nepříjemným Kladnem díky výsledkům 6:3 a 3:1, role favorita ale ve druhé fázi play-off není vůbec jasná – v jediném letošním vzájemném utkání totiž nad svým soupeřem uspěli právě Panteři, bylo to ale velmi těsným výsledkem 6:5, svou roli navíc tehdy hrála i výhoda panteřího domácího prostředí. Kdo uspěje tentokrát?  

NE 15:00 FBŠ Gorily Plzeň – Panthers Praha (Lokomotiva Cheb, 1. utkání série)
NE 18:00 Panthers Praha – FBŠ Gorily Plzeň (Lokomotiva Cheb, 2. utkání série)