20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
39355_DSC_9248.jpg

PREVIEW: Muže čeká další šlágr, elitní ženy mohou přepsat pohárovou historii

I další hrací víkend je nabitý zajímavými zápasy, byť jejich celkový počet je po minulém našlapaném týdnu o něco menší. Muži budou hájit první místo ve šlágru s Butchisem, Ženy pak už v pátek mohou posunout klubový milník v cestě Pohárem. Přerušit svou nepovedenou sérii bude chtít výběr U23 v domácí bitvě s Kadaní, o první vítězství se pak poperou veteráni.

Tři důležité souboje elitních družstev

Extraligové #princezny mají sice o následujícím víkendu od ligy pauzu, ze zápasového tempa ale nevypadnou. Už v pátek totiž na domácí půdě vstoupí do osmifinále Poháru, které je zároveň panteřím historickým maximem - dál se zatím děvčatům z Radlic nikdy postoupit nepodařilo. Letos je nicméně výchozí pozice více než slibná - kromě domácího prostředí hraje svěřenkyním Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka do karet také fakt, že nastoupí proti Bulldogs Brno, tedy týmu, jenž letos zatím v sezoně nezískal ani bod a před pár týdny si právě z Rudné odvezl krutý výsledek 4:12. Přepíšou Panterky jeden historický rekord?

PÁ 18:30 | Panthers Praha - Bulldogs Brno (SH ZŠ Rudná)

Důležitý souboj čeká i mužské Áčko. To minulý týden před 172 diváky přehrálo v té době třetí Králův Dvůr 9:6 a udrželo si tak první místo, asi ještě těžší bitva je nicméně na programu už v neděli večer. Na neoblíbených parketách žižkovské haly VŠE čeká na vzájemnou konfrontaci Butchis, jenž kromě Panterů jako jediný další celek Národní ligy ještě letos neprohrál a na svého městského rivala ztrácí bod, jenž mu v posledním kole uzmuli Wizards. Oba celky už se letos střetly dvakrát a pokaždé to bylo obrovské drama - na turnaji Czech Open rozhodli Panteři o svém triumfu 8:7 až 43 sekund před koncem, v pohárovém souboji pak po přestřelce ve třetí části zvítězila parta kolem trenéra Ladislava Hrmy 8:6. Jak dopadne první ligová bitva obou adeptů na postup do 1. ligy?

NE 18:00 | Butchis - Panthers Praha (SH VŠE)

Nepříliš povedené období pak budou chtít přerušit hráči výběru U23. Těm se v poslední době nedaří a po pěti porážkách v řadě se krčí až na 10. místě divizní tabulky. V posledním duelu sice dokázali na soupeřově ploše přestřílet stejně starý tým Chomutova, nakonec ale padli 6:8 a čekání na vítězství tak prodloužili už na více než měsíc. Šanci n nápravu budou mít v sobotu večer v Rudné, jednoduché to ale rozhodně nebude - přivítají totiž vedoucí tým soutěže a zároveň jejího největšího favorita Kadaň, která ještě v probíhajícím ročníku neztratila ani bod a navrch v pěti zápasech nasázela 55 branek. Zastaví Panteři ofenzivní mašinu?

SO 17:00 | Panthers Praha U23 - Kati Kadaň (SH ZŠ Rudná) 

Strži si jdou pro vytoužený postup, elévy čeká domácí trojpořádání

Do akce se po krátké pauze dostanou také naši veteráni, kteří na minulém turnaji poznali, jak se zkušení soupeři dokáží vypořádat s nováčky této soutěže. Tentokrát však Panteři nebudou v roli takových papírových outsiderů - vyzvou totiž tabulkové soupeře z Mladé Boleslavi a Lovosic, kteří v probíhající sezoně zatím nasbírali tři, respektive žádný bod. Připomínáme, že naši veteráni již jeden vlastní, a to za remízu s Českou Lípou.

Po výprasku s rezervou Traverzy pak další náročné duely čekají družstvo C POWER, tedy druhou rezervu mužů. Na Kotlářce budou chtít svůj dosavadní osmibodový zisk navýšit o výhry nad Hořovicemi a Benešovem - první jmenovaný soupeř se v tabulce pohybuje nad Pantery, druhý pak nastoupí do vzájemného souboje coby outsider. Vzpamatují se svěřenci Lukáše Jenšíka z dvanáctigólového přídělu?

Pozici papírových outsiderů si vyzkouší první rezerva juniorů, která na Radlicích půjde do boje s béčkem Tatranu. Ten zatím nastřádal téměř dvojnásobek bodů co Panteři a ztratil jediný za výhru po nájezdech s Black Angels. O pár hodin později se ale karty obrátí a domácí družstvo vyzve Falcony, kteří naopak vlastní právě ten jeden bod a v tuto chvíli jsou v tabulce o čtyři pozice pod Panthers.

Teprve druhý a třetí zápas v sezoně pak čeká Juniory C, jež budou v podobné pozici jako jejich kolegové z Béčka. V Boleslavi se nejprve budou bránit nájezdu první Kutné Hory, která úvodním turnajem proletěla se skóre 14:2, následně pak vyzvou reprezentanty Texasu, kteří taktéž mají na kontě pouze jeden odehraný duel, v němž padli s Kolínem 4:7.

Do akce se dostanou i všechny tři výběry stržů. Družstvo 07 BLACK bude po minulém finálovém nezdaru se Spartou opět usilovat o postup do nejvyššího koše, na kosteleckých parketách se ale nejprve musí prokousat přes Kladno a právě jeden tým Sparty. To Panteři z výběru 07 WILD budou cestovat pouze na Kotlářku (kam je ale zároveň zapovězen vstup divákům) a v prvním koši přeboru budou obhajovat minulé vítězství - obrat je o něj se pokusí nejprve Texas a následně jeden z celků pražské Sparty. "Osmičky" pak budou zápasové zkušenosti nabírat v Hořovicích, kde postupně nastoupí proti Příbrami, Rakovníku a Kladnu.

Po nepříliš povedeném minulém turnaji budou v nejvyšším regionálním koši bojovat o svou pozici elévové, které zároveň v Rudné čeká netradiční množství lidí - kromě jejich turnaje se zde pořádají ještě další dvě elévské bitvy a dá se tak čekat velká návštěva. Na hlavním hřišti nicméně Panteři svedou souboje s Kladnem, Spartou a dvěma výběry Olympu - všichni jmenovaní byli minule nad jejich síly, dopadne to tentokrát opačně?

Čtyři duely čekají i jejich dívčí kolegyně z Elévek, jež ke svému prvnímu turnaji míří do Kunratic. Postupně tu vyzvou SKV, Nové Strašecí, Start98 a Bohemians, tedy tři pražské a jednoho středočeského soka. Zakončí nejmenší #princezny panteří víkend úspěchem?