23_20230911_132008.jpg
21_1640941393.png
39298_DSC_0931-2.jpg

PREVIEW: Klubové focení a start mlžů!

Pátý hrací víkend je za dveřmi a společně s ním se představí i ta poslední družstva, která na svou zápasovou premiéru zatím čekala. Programu dominuje sobotní klubové focení v Rudné a s ním spojený dvojzápas elitních mužů a žen, do akce se vůbec poprvé dostanou rezervní dorostenci, všechny týmy mlžů, mladší žákyně a přípravka. Mužský výběr U23 bude chtít přerušit sérii porážek v Chomutově.

Prvnímu dvojutkání v sezoně předchází turnaj elitního dorostu

V sobotu bude na hale v Rudné hodně vytíženo. Kromě klubového focení, na nějž v posledních letech vždy dorazilo přes 200 fanoušků a tři roky nazpět dokonce v Hostivicích padl klubový návštěvnický rekord, tedy 321 Panterů, tu proběhne letošní první dvojutkání mužů a žen, kterému bude předcházet ještě úvodní domácí představení Dorostenců A. Těm se zatím letos v ligových soutěžích příliš nedaří a z prvních čtyř zápasů dokázali vybojovat pouze jednu remízu a třikrát padli, na rudenské ploše tak budou moci svá zaváhání napravit proti nové dvojici soupeřů - vyzvou kladenské Kanonýry a florbalisty Děčína.

SO 09:00 | Panthers Praha - Kanonýři Kladno (SH ZŠ Rudná)
SO 11:30 | Panthers Praha - FBC Děčín (SH ZŠ Rudná)

To elitním ženám a mužům se na domácí ploše daří. #princezny zde vyhrály poslední dva extraligové duely, v obou navíc dokázaly svým soupeřkám nasázet alespoň deset branek. V obou případech to bylo proti soupeři z nižších pater tabulky a jeden takový přijede do Rudné právě i v sobotu - Panterky vyzvou tápající Jičín, jenž zatím nezískal ani bod a v uplynulých čtyřech kolech promarnil všechny čtyři pokus k tomu, aby nějaký získal v boji s týmy ze středu tabulky. Pražanky se naproti tomu sbírají po sérii nepříjemných zranění a poslední zápas v Ostravě dokonce musely odehrát ve dvanácti hráčkách, do 6. kola by nicméně měly nastoupit i s několika uzdravenými Pantrkami.

SO 16:30 | Panthers Praha - FBK Jičín (SH ZŠ Rudná)

Ještě lepší vstup do sezony pak zažívá Áčko mužů. To ve čtyřech odehraných zápasech nenašlo přemožitele, neztratilo ani bod a může se chlubit nejlepším útek a druhou nejlepší obranou Národní ligy (při celkovém skóre 39:8). Před dvěma týdny navíc rozneslo Wizards na jejich ledě poměrem 19:0 a uspělo i na těžké půdě Plzně (7:3). V sobotu to nicméně bude přímý souboj o první místo - Králův Dvůr totiž také prochází startem sezony vítězně a první bod ztratil až v posledním kole, v němž rozhodl proti Wizards až v nastavení. Panterům se nicméně proti T.B.C. náramně daří, poslední soutěžní utkání s "Královákem" prohráli 26. února 2017 a od té doby zvítězili ve všech sedmi pokusech při celkovém skóre 48:30. Uspějí se žlutomodrým výběrem i tentokrát?

SO 19:15 | Panthrs Praha - Králův Dvůr (SH ZŠ Rudná)

Naopak sérii proher bude chtít utnout výběr U23, jenž minulý týden padl s rezervou Ústí vysoko 6:15 a další soupeř ze severozápadu Čech je čeká i tentokrát - v Chomutově vyzve tamní družstvo U21, které naopak ještě neprohrálo a například Žatci ve druhém kole nasázeli 18 branek. Panteři se v případě vítězství mohou dotáhnout na první půlku tabulky.

NE 13:00 | Florbal Chomutov U21 - Panthers Praha U23 (SH Březenecká Chomutov)

První turnaje Dorostu B a mlžů

Do akce se také podruhé dostanou rezervní ženy. Zatímco Béčko v prvním kole nadělovalo a do dvojitého pražského derby s rezervami Tatranu a Tigers půjdou v pozici papírového favorita, Céčko čeká o něco náročnější boj - kromě cesty do Stochova je prověří ještě tabulkoví sousedé, tedy Kolín a rezerva spřáteleného Texasu.

Do Stochova vyrazí v sobotu ještě jeden Panteří tým, o tom ale až později. Vůbec poprvé se totiž letos představí na ligové scéně Dorost B, který ale žádné náročné túry nečekají, neboť si zahrají v Praze a to navíc na pěkné hale Jedenáctka. Soupeři jim budou nevypočitatelné Kralupy a také hornopočernická Orka, přivezou po soubojích s nimi Panteři na focení první letošní body? Pokud ne, napravit to mohou jejich dívčí kolegyně, které o den později a pár kilometrů západně hrají svůj druhý letošní turnaj a bude to rovnou dvojité pražské derby - kromě domácího týmu a zároveň lídra tabulky, tedy rezervy Bohemians, se utkají Panterky také s výběrem SKV.,

A pokud se v seznamu dívčích družstev posuneme ještě níže, zjistíme, že poprvé se letos fanouškům ukáží také mladší žákyně, které jako první panteří tým této kategorie odstartují klubové víkendové bitvy. Mlžky to provedou na hale Campanus, kde postupně vyzvou mladoboleslavskou Florbalovou akademii, Nové Strašecí a turnaj završí soubojem s domácí Dvojkou. Plynule na ne pak ve zmíněném Stochově navážou Mlži 2011, tedy družstvo smíchané z mlžů a elévů, jimž k prvnímu kolu přeboru přiřkl los "středočeský čtyřboj" - tedy týmy z Hořovic, Rakovníka, Černošic a Příbrami.

Zbytek mlžů hraje až o den později a zatímco "devítky" budou muset cestovat také na sever středních Čech, sic tentokrát do Boleslavi, družstvo 2010 si bude užívat prostředí domácí haly na Radlicích. První jmenované navíc po projetí dálnice D10 čeká pořádná šichta, vždyť v prvním koši vyzvou čtveřici náročných soupeřů - kromě domácího týmu zde čeká také Sparta, Tatran a v neposlední řadě Black Angels, kterým budou Panteři vracet porážku ze Salming Cupu. Desítky pak doma vyzvou Unhošť, Olymp a první letošní turnaj zakončí bitvou s družstvem Kralup.

A do akce se (někteří vůbec poprvé v životě) dostanou také kluci a holky z Přípravky, kteří se na stařičké hale v Michli sejdou ke čtyřem zápasům - čeká je Bohemka, Kladno, Vosy a Start. Držíme palce!